(Please set browser to encoding in cyrillic)

Ілюстрований звіт про роботу УАПЗВВР в 1999 році

Здобуваючи нові знання…


Згідно з планом реалізації Програми група фахівців з Рівненської та Волинської областей в березні-червні 1999 року стажувались впродовж 3-х місяців в центрі медичної генетики Університету Південної Алабами США. У складі нашої групи були 2 лікарі-генетики, лікар-неонатолог, спеціаліст з інформаційного забезпечення.

Ми пройшли підготовку по програмі курсу медичної генетики при Університеті. Результатом її стала успішна здача іспиту.

Крім того, ми отримали чудову нагоду прослухати курс лекцій і практичних занять з діагностики вроджених вад розвитку, які для нас провели такі відомі вчені, як професори Гарольд Чен і Пітер Дігнан (США), а також Мірна Боргес (Пуерто-Ріко).

Запам'ятались нам лекція і робоча нарада - консультація з питань моніторингу ВВР керівника Центру контролю за хворобами (Атланта, США) пана Лері Едмондса.

Органічним продовженням вивчення системи моніторингу ВВР в Сполучених Штатах стала наша участь у Конференції "Birth Defects Surveillance" (20-21 травня 1999 року, м.Атланта) на яку нас запросив особисто п. Лері Едмондс.

Ukrainian physicians during classes in the University of South Alabama
Українські лікарі під час занять в
Університеті Південної Алабами
-
Drs. W. Wertelecki (left) and L. Edmonds with Ukrainian physicians in Atlanta (USA)
Професор Володимир Вертелецький (зліва) та
доктор Лері Едмондс (справа) розмовляють з
українськими лікарями, м. Атланта (США)

Ми отримали вичерпну інформацію про моніторинг ВВР за міжнародними стандартами, а також про організацію широкомасштабної кампанії по застосуванню фолієвої кислоти з метою профілактики вроджених вад невральної трубки. Участь у конференції розширила коло нашого спілкування з фахівцями. Серед них був і Лоувел Сівер - професор-епідеміолог з штату Техас, з яким ми продовжили спілкування в м. Мобіль протягом останніх днів нашого перебування в США.

Аспекти застосування фолієвої кислоти в профілактиці дефектів невральної трубки були висвітлені в лекціях і під час зустрічі з провідними фахівцями Університету Південної Алабами. В обговоренні проблеми взяли участь професори Ігор Бариляк (Україна), Лоувел Сівер (США) та Володимир Вертелецький (США).

Вивчаючи систему моніторингу ВВР в Центрі медичної генетики Університету Південної Алабами, ми ознайомилися із реєстраційними формами, комп'ютерними програмами. Заняття відбувалися також в університетській клініці матері і дитини, біомедичній бібліотеці.

Drs. L. Sever, W. Wertelecki, I. Barylyak in the University of South Alabama
Зліва направо: проф. Л. Сівер, проф. В. Вертелецький,
проф. І. Бариляк в Центрі медичної генетики
Університету Південної Алабами
Mr. Charles Wood (left) and Ukrainian physicians in the Mobile Rehabilitation Center for mentally retarded people
Керіник Центру реабілітації хворих з відставанням
у розумовому розвитку п. Чарлз Вуд знайомить
українських лікарів з його роботою (м. Мобіл, США)

Результатом вивченого став проект Програми моніторингу ВВР за міжнародними стандартами в наших областях. Були розроблені відповідні форми для реєстрації випадків ВВР.

З нашої ініціативи були проведені додаткові заняття з оцінки психо-моторного розвитку дитини за модифікованим Денверським тестом. Ми адаптували його до можливості застосування в Україні і запропонували для впровадження в наших областях.

За нашим проханням нам було надано можливість ознайомитися з високим рівнем надання реабілітаційної допомоги в спеціалізованому реабілітаційному центрі Західної Флоріди, а також з системою реабілітації хворих з відставанням у розумовому розвитку.



Go to Previous Page Go to Table of Contents Go to Next Page


IBIS:International Birth Defects Information Systems
Інформація на цій сторінці є виключно точкою зору її автора, яку не обов’язково поділяють Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку, Американська Фундація “March of Dimes” чи будь-яка інша подібна організація. Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Будь ласка, прочитайте повний текст попередження. Завжди звертайтесь за порадою до Вашого лікаря.

Copyright 1998 - 2002  I.B.I.S. Захищено авторським правом.  

Спонсор: I.B.I.S. | Концепція сайту: В. В., С. Л. | Зміст сторінки: Т. Сороцька | Переглянуто: Л. Євтушок 

Email: Webmaster


      
5/February/2002 sl