(Please set browser to encoding in cyrillic)

Ілюстрований звіт про роботу УАПЗВВР в 1999 році

Наступні кроки в Україні
Частина 2


Про результати проведеної нами роботи було повідомлено у вересні під час наступної наради в МОЗ України. Консультації з питань проведення моніторингу ВВР нам надав професор Лері Едмондс, який прибув в Україну з робочим візитом. Під час проведених в м. Києві нарад були визначені нозологічні форми ВВР, по яких буде проводитись моніторинг.

Dr. L. Edmonds during consultations concerning birth defects surveillance
Доктор Л. Едмондс (зліва) дає консультації з
питань проведення моніторингу ВВР (м. Київ)

В жовтні виконувалась поточна робота, а саме були проведені конференції та практичні заняття для лікарів-неонатологів з питань організації і проведення моніторингу ВВР за міжнародними стандартами.

21 жовтня 1999 року відбулося урочисте відкриття Рівненського центру Українсько-Американської програми запобігання вродженим вадам розвитку. На церемонії відкриття були присутні працівники Українсько - Американського центру здоров'я дитини з м. Луцька, науковий директор програми і президент Українського Альянсу запобігання вродженим вадам розвитку п. І. Бариляк, головний спеціаліст з медичної генетики МОЗ України і директор Львівського НДІ спадкової патології п. О. Гнатейко, керівники управління охорони здоров'я Рівненської облдержадміністрації, лікарі з багатьох лікувальних установ м. Рівного та області, представники громадських організацій та засобів масової інформації. Важливість успішної реалізації Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку була підкреслена у виступах учасників прес-конференції для засобів масової інформації.

Події знайшли своє відображення у програмах обласного телебачення, радіо, публікаціях в багатьох міжрегіональних, обласних та міських газетах і мали відгук серед населення. Недавно в Рівненський центр програми надійшли перші листи від батьків дітей із ВВР, в тому числі і з іншої області, з проханням допомогти у діагностиці і лікуванні хворих дітей.

Opening of the Rivne UABDP Center
Під час відкриття Рівненського Центру
Українсько-Американської Програми запобігання
вродженим вадам розвитку

Ми прагнемо покращити опіку сімей, які мають дітей із ВВР і спадковими хворобами. Одним із напрямків нашої діяльності в цьому - доступ лікарів до джерел сучасної медичної інформації, зокрема з діагностики, лікування, запобігання ВВР.

Інший напрямок - підтримка Альянсу запобігання ВВР, зокрема сприяння створення асоціацій батьків, які мають дітей із ВВР, проведення освітньої робот серед батьків і молоді.

9 грудня в м. Києві в приміщенні НУ Києво-Могилянська Академія відбулась науково-практична конференція "Сучасні технології діагностики та опіки вроджених вад розвитку", на яку були запрошені лікарі-генетики з усіх обласних центрів України, завідуючі і працівники кафедр медичної генетики, завідуючі міжобласними медико-генетичними центрами. Перед учасниками конференції виступили професори Володимир Вертелецький, Ігор Бариляк, Ігор Майоров та працівники Програми. На конференції були висвітлені основні аспекти діяльності Українсько - Американської Програми запобігання ВВР, а саме: моніторинг ВВР за міжнародними стандартами; опіка родин, які мають дітей із ВВР; доступ до сучасних джерел медичної інформації як для лікарів та медичних працівників, так і населення; підтримка Українського Альянсу запобігання ВВР. Учасники конференції виявили велику зацікавленість методологією проведення моніторингу вроджених вад в наших областях, новими можливостями інформаційного забезпечення для покращення опіки сімей, які мають дітей із вродженими вадами розвитку та спадковими захворюваннями.

Для всіх регіональних медико-генетичних консультацій від імені професора Віктора Мак-Кьюсіка був переданий компакт-диск "Каталог спадкових хвороб людини". Міжобласні медико-генетичні центри отримали від Програми та від імені доктора Роджера Стівенсона 2 книги: "Примітки щодо росту: від третього триместру до підліткового віку" та "Консультативна допомога генетикам". Ця акція знайшла велику підтримку і вдячність учасників конференції, а також пропозиції від них про їхню активну участь у діяльності Українського Альянсу запобігання вроджених вад розвитку.

Participants of the Conference in Kyiv on December 9, 1999
Учасники конференції "Сучасні технології діагностики
та опіки вроджених вад розвитку"
Dr. W. Wertelecki giving On-line Mendelian Inheritance in Man CD to Ukrainian Geneticists
Проф. В. Вертелецький передає генетикам компакт-
диски з "Каталогом спадкових хвороб людини"


Go to Previous Page Go to Table of Contents Go to Next Page


IBIS:International Birth Defects Information Systems
Інформація на цій сторінці є виключно точкою зору її автора, яку не обов’язково поділяють Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку, Американська Фундація “March of Dimes” чи будь-яка інша подібна організація. Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Будь ласка, прочитайте повний текст попередження. Завжди звертайтесь за порадою до Вашого лікаря.

Copyright 1998 - 2002  I.B.I.S. Захищено авторським правом.  

Спонсор: I.B.I.S. | Концепція сайту: В. В., С. Л. | Зміст сторінки: Т. Сороцька | Переглянуто: Л. Євтушок 

Email: Webmaster


      
5/February/2002 sl