| |
|
Навчання спеціалістів з реабілітації дітей з особливими потребами - продовження міжнародного партнерства
Сергій Лапченко
Інформаційний координатор ОМНІ-Мережі
З 27 серпня по 4 вересня 2007 року у Рівненському центрі ранньої педагогічної реабілітації та соціальної адаптації дітей з особливими потребами "Пагінець" відбувся семінар-тренінг "Бобат-концепція в корекції порушень нейро-моторного розвитку у дітей". Цей тренінг став наступним кроком у серії навчальних заходів за підтримки нашого партнера - Українського фонду допомоги дітям-сиротам з особливими потребами (Вірджинія, США) - в рамках реалізації ініціативи МБФ "ОМНІ-Мережа для дітей" з впровадження програм раннього втручання. Співорганізатором тренінгу виступило управління освіти Рівненського міськвиконкому.
Заняття проводили Барбара Ходж (інструктор-координатор з питань педіатрії Американської асоціації вад нервового розвитку, Бостон, США) та Лінда Клібхен (інструктор-координатор з питань реабілітації порушень нервового розвитку, Вісконсін, США). Учасниками тренінгу стали спеціалісти центру "Пагінець", Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання, Волинського обласного спеціалізованого будинку дитини, Рівненського міського територіального центру медичної і соціальної реабілітації інвалідів, Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру ім. В. Поліщука та Рівненського обласного центру медико-соціальної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи (всього 11 спеціалістів). Вони освоювали методики і техніки огляду дітей з порушенням нейро-моторного розвитку, оцінки можливостей їх розвитку і реабілітації, а також проведення реабілітаційних заходів.
|
Під час лекцій і практичних занять інструктори Б. Ходж та Л. Клібхен демонстрували можливості Бобат-терапії, працюючи з дітьми з дитячим церебральним паралічем, синдромом Дауна та деякими іншими вродженими патологіями.
Учасники тренінгу високо оцінили досвід і вміння американських інструкторів та подякували їм за безкорисливу допомогу нашим спеціалістам в оволодінні ефективними методиками корекції нейро-моторних порушень у дітей, від чого неодмінно виграють українські діти.
Учасники тренінгу
За матеріалами тренінгу спеціалістами ОМНІ-Мережі виготовлено навчальний відеофільм, який передано учасникам тренінгу для продовження навчання.
Гості зі США відвідали також Волинський обласний спеціалізований будинок дитини і ознайомились з потребами його спеціалістів у продовженні тренінгів, одним з таких напрямків може стати запровадження дистанційного навчання і телеконсультацій.
Серед рекомендацій, які були отримані від Барбари Ходж і Лінди Клібхен - проводити регулярні робочі зустрічі реабілітологів області і міжобласні, тісніше співпрацювати реабілітологам з дитячими неврологами і ортопедами для вдосконалення корекції порушених рухових функцій у дітей з ДЦП.