Повідомте про помилки | Обмін банерами | Напишіть нам   
International Birth Defects Information Systems "ОМНІ-Мережа для дітей" - Запобігання вродженим вадам
Мета: реабілітація і запобігання вродженим вадам, генетичним порушенням, вродженим аномаліям і порушенням розвитку

Мистецтво Навчання Вагітність
 • Створити систему нагляду за вродженими вадами розвитку за міжнародними стандартами.
 • Запобігати порушенням розвитку дітей, що виникають внаслідок "інституалізації", використовуючи програми раннього втручання.
 • Сприяти створенню груп підтримки батьків.
 • Сприяти медичній освіті, проведенню навчання і наукових досліджень за допомогою національного та міжнародного партнерства.
 • Створити електронні інформаційні ресурси для їх розповсюдження та проведення телеконсультацій.
Про ОМНІ-Мережу | Ініціативи | Звіти | Публікації | ОМНІ в Eurocat | ОМНІ в ICBDSR | Карта | Статистика | Англійською
 

Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні питання супроводу дітей з особливими потребами: медичні, психологічні, педагогічні аспекти"

Тетяна Віговська
Заступник голови правління МБФ "ОМНІ-Мережа для дітей"

        26–29 вересня 2006 року у м. Луцьку відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція з циклу "Сучасні підходи до інтеграції та соціалізації дітей з особливими потребами" під назвою "Актуальні питання супроводу дітей з особливими потребами: медичні, психологічні, педагогічні аспекти". Конференція була організована на базі факультету психології Волинського державного університету імені Лесі Українки, з яким Міжнародний благодійний фонд "ОМНІ-Мережа для дітей" уклав угоду про співпрацю у напрямку розвитку ресурсів для роботи з дітьми, що мають проблеми розвитку. Співорганізаторами конференції виступили Управління охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації та благодійні організації із США "Caring Partners International" (президент - Рой Клайн, Огайо, США) і "Українська медична місія" (директор - Джим Пейпон, Київ, Україна). Головними темами конференції були: педіатрія розвитку і раннє втручання, психологічний супровід дитини з особливими потребами, мова та мовленнєва патологія, терапія і спеціальна освіта.
        До участі в конференції були запрошені лікарі-педіатри, реабілітологи, дитячі неврологи, дитячі психіатри, сімейні лікарі, соціальні працівники, викладачі психології, практичні психологи медичних установ, закладів освіти і соціального захисту населення, логопеди, спеціальні педагоги, педагоги дошкільних закладів комбінованого типу, вчителі початкових класів інтенсивної педагогічної корекції, батьки дітей з особливими потребами.

During the conference
Під час конференції

        Своїм досвідом у сфері ранньої реабілітації дітей з особливими потребами з учасниками конференції поділилися провідні фахівці та науковці США. Очолював американську команду відомий лікар та науковець, професор педіатрії Медичного інституту при Університеті м. Цінцинаті проф. Роберт Лерер. Значною мірою, саме завдяки його особистим зусиллям та ентузіазму була проведена величезна підготовча робота по підбору лекторів, розробці програми та всі необхідні організаційні заходи по здійсненню поїздки в Україну. В команду ввійшли представники 13-ти штатів Америки.
        Перед початком конференції відбулася прес-конференція за участю представників преси, радіо та телебачення місцевого та національного рівня. Журналістів особливо цікавили питання щодо умов життя людей з обмеженими можливостями у США, соціальні гарантії, право на працю тощо.
        В роботі конференції взяли участь понад 320 учасників. Крім учасників з Волині серед них були понад 20 представників Рівненщини, а також працівники Хмельницького ОМНІ-Центру, Чернівецького державного університету. Окрім участі в пленарних та секційних засіданнях, учасники конференції мали змогу відвідати обласний спеціалізований Будинок дитини, Центр ранньої соціальної реабілітації дітей–інвалідів. При відвіданні Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання учасники конференції оглянули неонатологічний центр та Волинський ОМНІ-Центр. Інформаційний координатор ОМНІ-Мережі Сергій Лапченко розповів гостям про наявні інформаційні ресурси Центру, інтернет-сайт "Вроджені вади розвитку - міжнародні інформаційні системи (IBIS)", навів останні наукові публікації за результатами моніторингу вроджених вад розвитку в Поліському регіоні.
        Під час конференції 28 вересня 2006 р. у приміщенні бібліотеки Волинського державного університету імені Лесі Українки відбулася презентація українського видання Програми раннього втручання для дітей із затримкою розвитку "Маленькі сходинки". Створена групою науковців університету Маккуорі з Сіднею (Австралія), - ця книга є однією з найпопулярніших у світі на тему раннього розвитку дітей. Австралійські колеги безкоштовно надали МБФ "ОМНІ–Мережа для дітей" право на український переклад та видання посібника.

Presentation of Ukrainian edition of "Small Steps"
Презентація українського видання програми "Маленькі сходинки"

        "Маленькі сходинки" – це програма раннього втручання для стимуляції дітей із затримкою розвитку від народження до 4-річного віку. "Маленькі сходинки" насамперед призначені для батьків дітей з розумовим відставанням. Вони містять практичні поради щодо навчання дітей у домашніх умовах. Основним постулатом цієї програми є те, що батьки – це найкращі вчителі для своєї дитини. Ця програма також може використовуватися педагогами, лікарями і студентами. До комплекту програми входять вісім книг:
  • Книга 1: Вступ до програми.
  • Книга 2: Програма вашої дитини.
  • Книга 3: Навички спілкування.
  • Книга 4: Навички загальної моторики.
  • Книга 5: Навички тонкої моторики.
  • Книга 6: Сприйняття мовлення.
  • Книга 7: Самообслуговування та соціальні навички.
  • Книга 8: Перелік вмінь розвитку дитини.
        Програма "Маленькі сходинки" розроблена М. Пітерсі та Р. Трелоар у співраці з. С. Кернс, Д. Утер. Е. Брар (Університет Маккуорі, Сідней, Австралія) Книга перекладена з англійської мови за підтримки українського фонду допомоги дітям-сиротам з особливими потребами (Вірджинія, США) та Міжнародного благодійного фонду "ОМНІ-Мережа для дітей".
        Презентацію відкрила професор педагогіки, завідуюча кафедрою Рівненського державного гуманітарного університету п. Поніманська Т. І. Як науковий редактор українського видання професор Т.І. Поніманська наголосила на унікальності цієї книги, широкій популярності її в світі як серед професіоналів, так і серед батьків. Під час презентації також виступили: Євтушок Л.С. – голова правління Міжнародного благодійного фонду "ОМНІ-Мережа для дітей", Мельник О.О. - голова правління Волинської обласної громадської організації батьків дітей з синдромом Дауна та іншими порушеннями розвитку, Шульга Г.І. – заступник головного редактора українського тижневика "Вісник", за допомогою якого було вчасно та якісно надруковано книги.
        Перші 10 примірників книг було подаровано представникам обласних спеціалізованих будинків дитини м. Луцька та Рівного, директору Будинку сімейного типу з м. Володимира-Волинського Н. Бучковській, голові правління Волинської обласної громадської організації батьків дітей з синдромом Дауна та іншими порушеннями розвитку О. Мельник та іншим спеціалізованим установам, які працюють з дітьми раннього віку з порушеннями розвитку.
        По завершенню конференції 30-го вересня на запрошення керівників адміністрації області та міста Рівне американські гості відвідали м. Рівне. Метою цього візиту було ознайомитись з діяльністю ОМНІ-Мережі, зокрема з Рівненським ОМНІ-Центром, його ресурсами та науковими дослідженнями. Гості ознайомились з реєстром вроджених вад розвитку та обласним реєстром новонароджених. Великий інтерес у науковців викликала інформація про пілотний проект Рівненської та Херсонської команди з Каліфорнійським університетом щодо вивчення пренатальних маркерів фетального алкогольного синдрому.
        Гості також ознайомилася з роботою Рівненського центру ранньої педагогічної реабілітації дітей з особливими потребами "Пагінець". Цей унікальний заклад є першим в Україні державним центром раннього втручання, який був створений завдяки співпраці асоціацій батьків дітей з особливими потребами, місцевої влади та ОМНІ-Мережі для дітей. Маленькі вихованці "Пагінця" разом зі своїми мамами зустріли гостей хлібом-сіллю. Директор Центру п. Т. Савчук розповіла про історію установи, про підтримку діяльності і розуміння проблем зі сторони адміністрації міста, а також про важливість співпраці з ОМНІ-Мережею.

American specialists among the Pahinets children
Американські спеціалісти серед вихованців центру "Пагінець"

        На завершення зустрічі відбувся круглий стіл, на якому були підведені підсумки конференції, намічені шляхи подальшої співпраці щодо розвитку ресурсів ранньої реабілітації дітей з особливими потребами, можливих спільних наукових проектів, телемедичних консультацій та інформаційно-ресурсної підтримки.

Дата написання: 14 листопада 2006 рокуБудь-ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Опитування
Хто Ви?
Лікар
Середній медпрацівник
Студент (інтерн)
Пацієнт
Батьки хворого
Зацікавлена особа
Працівник освіти


Подивитись результати
Опитування
Ваша оцінка нашого сайту ІБІС:
Відмінно
Добре
Задовільно
Погано


Подивитись результати
Опитування
Для чого Вам потрібна інформація?
Для роботи
Для навчання
Для догляду за хворим
З цікавості
Інше


Подивитись результати
Опитування
Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?
Повернусь і буду рекомендувати сайт знайомим
Повернусь, бо потрібна інформація
Зайшов на сайт випадково
Не повернусь, бо не цікаво


Подивитись результати
American Medical AssociationClick to verify Birth Defects OMNI-Net Websites Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Завжди звертайтесь за порадою до Вашого лікаря.

|| Початок || Повідомте про помилки || Обмін банерами || Карта сайту || Попередження || Напишіть нам ||
|| Медицина - Мистецтво - Наука - Етика || Огляди || Список "Медичних слів" та "Слів" ||