Повідомте про помилки | Обмін банерами | Напишіть нам   
International Birth Defects Information Systems "ОМНІ-Мережа для дітей" - Запобігання вродженим вадам
Мета: реабілітація і запобігання вродженим вадам, генетичним порушенням, вродженим аномаліям і порушенням розвитку

Мистецтво Навчання Вагітність
  • Створити систему нагляду за вродженими вадами розвитку за міжнародними стандартами.
  • Запобігати порушенням розвитку дітей, що виникають внаслідок "інституалізації", використовуючи програми раннього втручання.
  • Сприяти створенню груп підтримки батьків.
  • Сприяти медичній освіті, проведенню навчання і наукових досліджень за допомогою національного та міжнародного партнерства.
  • Створити електронні інформаційні ресурси для їх розповсюдження та проведення телеконсультацій.
Про ОМНІ-Мережу | Ініціативи | Звіти | Публікації | ОМНІ в Eurocat | ОМНІ в ICBDSR | Карта | Статистика | Англійською
 

Міжнародна науково-практична конференція "Сучасні аспекти раннього втручання щодо дітей з особливими потребами"

Тетяна Віговська
Заступник голови правління МБФ "ОМНІ-Мережа для дітей"

        Одним із напрямків статутної діяльності Міжнародного благодійного фонду "ОМНІ-Мережа для дітей" є сприяння впровадженню програм раннього втручання в Україні. Сьогодні, завдяки їм у світі більшість дітей з порушеннями розвитку живе набагато повнішим життям, ніж це було можливим двадцять років тому. Їхні батьки та опікуни розуміють, що цим дітям потрібна любов, увага та спеціальна допомога у розвитку. Вони вважають, що їхні діти можуть вчитись у звичайних школах разом з іншими дітьми та досягати нормального соціального розвитку й добробуту. Крім того, такий підхід дозволяє знизити кількість дітей, які перебувають в спеціалізованих закладах стаціонарного перебування.
        З метою прискорення впровадження в Україні програм раннього втручання МБФ "ОМНІ-Мережа для дітей" в партнерстві з українськими державними організаціями та громадськими об’єднаннями ініціював проведення ряду міжнародних науково-практичних конференцій та семінарських навчань за участю досвідчених фахівців з-за кордону.
        Так, 13-16 червня 2006 року в м. Рівне відбулася міжнародна науково-практична конференція за участю фахівців із США "Сучасні аспекти раннього втручання щодо дітей з особливими потребами". Партнером ОМНІ-Мережі в організації та проведенні конференції виступила недержавна організація з Вірджинії (США) - Український Фонд допомоги дітям-сиротам з особливими потребами; президент фонду п. Карен Фезерс. На конференції була висвітлена тематика за такими напрямками:

    1. Розвиток спілкування і раннє втручання від народження і до 5 років.
    2. Розвиток моторних функцій, раннє втручання щодо дітей з особливими потребами.
During the conference
Під час конференції

        Конференція викликала великий інтерес як фахівців, так і батьків дітей з особливими потребами. Понад 170 учасників з Рівненської, Волинської, Хмельницької областей висловили спільне побажання на продовження обраної теми в подальших зустрічах та розвиток співпраці з інтернаціональними партнерами. Слід відмітити, що Український фонд допомоги дітям-сиротам з особливими потребами є давнім партнером ОМНІ–Мережі та Рівненського центру ранньої педагогічної реабілітації та соціальної адаптації "Пагінець".

Trainers B. Hodge (sitting left) and L. Kliebhan (right) show some methods of physical therapy
Б. Ходж (сидить зліва) і Л. Клібхен (справа) навчають
українських спеціалістів методам фізичної реабілітації

        В один із днів конференції група представників Українського фонду допомоги дітям-сиротам з особливими потребами відвідала також обласний спеціалізований Будинок дитини в м. Луцьку. На початку 2006-го року у складі цієї установи відкрито Центр ранньої реабілітації дітей з ураженнями нервової системи та психіки. Американські гості подарували новостворюваному Центру засоби для фізичної реабілітації та розвиваючі іграшки. Фонд також виділив кошти на друк українського перекладу всесвітньо відомого видання австралійських авторів "Маленькі сходинки" - програму раннього педагогічного втручання для дітей з затримкою розвитку.

Дата написання: 27 липня 2006 року



Будь-ласка, дайте відповідь на ці чотири питання: