Повідомте про помилки | Обмін банерами | Напишіть нам   
International Birth Defects Information Systems "ОМНІ-Мережа для дітей" - Запобігання вродженим вадам
Мета: реабілітація і запобігання вродженим вадам, генетичним порушенням, вродженим аномаліям і порушенням розвитку

Мистецтво Навчання Вагітність
  • Створити систему нагляду за вродженими вадами розвитку за міжнародними стандартами.
  • Запобігати порушенням розвитку дітей, що виникають внаслідок "інституалізації", використовуючи програми раннього втручання.
  • Сприяти створенню груп підтримки батьків.
  • Сприяти медичній освіті, проведенню навчання і наукових досліджень за допомогою національного та міжнародного партнерства.
  • Створити електронні інформаційні ресурси для їх розповсюдження та проведення телеконсультацій.
Про ОМНІ-Мережу | Ініціативи | Звіти | Публікації | ОМНІ в Eurocat | ОМНІ в ICBDSR | Карта | Статистика | Англійською
 

Зв'язок раціону харчування та господарської діяльності жителів Рівненського Полісся, забрудненого радіонуклідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, з вродженими вадами

Л. Євтушок 1, К. Нідхем 2, С. Лапченко 3, В. Вертелецький 4, Р. Гарруто 2

1 Рівненський ОМНІ-центр та медико-генетичний центр Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру імені Віктора Поліщука
2 Нью-Йоркський державний університет (Бінгемтон, США)
3 Волинський ОМНІ-центр та Волинське обласне дитяче територіальне медичне об'єднання
4 ОМНІ-мережа та Університет Південної Алабами (Мобіл, США)

        У 2000 році в п'яти областях України був започаткований популяційний моніторинг вроджених вад розвитку. Північна частина Рівненської області - Полісся, забруднена радіонуклідами внаслідок Чорнобильської катастрофи 1986 року. В процесі моніторингу в поліських районах області було виявлено стабільно високу частоту вад невральної трубки та інших вроджених вад розвитку. Ці спостереження спонукали до дослідження особливостей раціону харчування та господарської діяльності жителів Полісся щодо вживання забруднених Цезієм-137 харчових продуктів та води, а також впливу на організм людини радіонуклідів пилу та грунту під час сільськогосподарських робіт. Рівні радіоактивного забруднення молока становили від 1 до 1590 Бк/л, картоплі- 129 Бк/кг, грунту- 146 Бк/кг.
        Було проведено опитування 350 вагітних жінок, які проживають в поліських районах Рівненської області. Зібрані дані стосувалися співвідношення між споживанням харчових продуктів місцевого виробництва та завезених (м'яса, молочних продуктів, фруктів, овочів та злаків), використання води та вживання напоїв, включаючи вживання алкоголю під час вагітності. Було зібрано дані про види діяльності, які підвищують ризик впливу радіації на людину через контакт з грунтом, наприклад, під час роботи в полі чи у лісі.
        Аналіз результатів опитування 99 з 350 залучених до дослідження вагітних жінок показав, що більшість харчових продуктів, які споживають жителі Рівненського Полісся, місцевого виробництва чи дикоростучі, а отже забруднені Цезієм-137. Менше, ніж 5% опитаних осіб повідомили про вживання завезеного з інших регіонів молока. Всі опитані повідомили про вживання місцевих овочів (не завезених). 97% найпоширеніших фруктів, які споживають жителі Полісся, також вирощені в цьому регіоні. 73% опитаних повідомили про споживання води із забруднених радіацією колодязів чи джерел, решта користуються водопровідною водою. 30% опитаних вживають алкогольні напої, зокрема, домашнє або місцеве пиво та наливки. Відомо про господарську діяльність на відкритому повітрі, зокрема, сільськогосподарські роботи в полі та контакт із забрудненим радіонуклідами грунтом чи димом від згорання біомаси. Крім того, наші дані свідчать, що раціон частини жителів Полісся може бути бідним на мікроелементи, певна частина жінок вживає алкоголь під час вагітності. Ступінь зв'язку цих факторів з вродженими вадами загалом та вадами розвитку нервової системи в поліському регіоні невідомий і вимагає подальших досліджень.

Постер, який був представлений на 1-му саміті країн Центральної і Східної Європи
з преконцепційного здоров'я і запобігання вродженим вадам розвитку
(Будапешт, 27-30 серпня 2008 р.)


Клікніть на частині, щоб побачити деталі

Poster



Будь-ласка, дайте відповідь на ці чотири питання: