Повідомте про помилки | Обмін банерами | Напишіть нам   
International Birth Defects Information Systems "ОМНІ-Мережа для дітей" - Запобігання вродженим вадам
Мета: реабілітація і запобігання вродженим вадам, генетичним порушенням, вродженим аномаліям і порушенням розвитку

Мистецтво Навчання Вагітність
  • Створити систему нагляду за вродженими вадами розвитку за міжнародними стандартами.
  • Запобігати порушенням розвитку дітей, що виникають внаслідок "інституалізації", використовуючи програми раннього втручання.
  • Сприяти створенню груп підтримки батьків.
  • Сприяти медичній освіті, проведенню навчання і наукових досліджень за допомогою національного та міжнародного партнерства.
  • Створити електронні інформаційні ресурси для їх розповсюдження та проведення телеконсультацій.
Про ОМНІ-Мережу | Ініціативи | Звіти | Публікації | ОМНІ в Eurocat | ОМНІ в ICBDSR | Карта | Статистика | Англійською
 

Малюкова смертність – порівняння України і Алабами (США)

Юрій Коржинський 1, Альберт Вулбрайт 2, Віталій Бойко 3, Ігор Шумлянський 4,
Григорій Ващилін 5, Григорій Троцький 1, Наталія Зимак-Закутня 6

1 ОМНІ-Мережа і Львівський національний медичний університет
2 Управління суспільного здоров'я штату Алабама, відділ статистичного аналізу
3 Рівненський ОМНІ-Центр і Рівненська обласна дитяча лікарня
4 Рівненський ОМНІ-Центр і Рівненський обласний клінічний лікувально-діагностичний центр
5 Волинський ОМНІ-Центр і Волинське обласне дитяче територіальне медичне об'єднання
6 Хмельницький ОМНІ-Центр і Хмельницький перинатальний центр

        Підґрунтя: В Україні статистичні дані природного руху населення подаються місцевою владою в узагальненому вигляді, який відповідає вимогам ще бувшого СРСР, з невеликими змінами, зробленими нещодавно, щоб хоч трохи привести їх у відповідність з міжнародними вимогами у сфері суспільного здоров'я. Одночасно з системою нагляду за вродженими вадами ОМНІ-Мережа започаткувала створення реєстру новонароджених. Обидві ці системи працюють за міжнародними стандартами.
        Методи: З метою оцінки малюкової смертності та її причин ми порівняли дані 2006 року з трьох областей – Рівненської, Волинської і Хмельницької – загалом 41826 живонароджених дітей. Для порівняння використали 40895 білих дітей, що народились в штаті Алабама (США) протягом 2005 року. Крім того, окремо було здійснено розгляд причин смерті дітей у віці до 1 року в м. Рівному.
        Результати: Ми звернули основну увагу на дітей з майже нормальною вагою тіла при народженні і нормальним гестаційним віком, тому що вони складали найбільшу частину тих, що померли у віці до одного року. Живонароджені діти з вагою від 2500 до 4499 грамів складали 94,3% в Україні і 90,3% в Алабамі; розподіл цих дітей за гестаційним віком виглядав так: менше 38 тижнів – 7,8% в Україні проти 22,1% в Алабамі, 38 тижнів і більше – 92,12% проти 77,7% в Україні і Алабамі відповідно. Малюкова смертність серед дітей з вагою тіла при народженні понад 1999 г складала 0,74% в Україні (включаючи 185 дітей з вагою від 2500 до 3500 г) і 0,5% в Алабамі (включаючи 67 малюків з вагою тіла 2500-3500 г). Розгляд історій хвороби в Рівненській області показав, що основними причинами малюкової смертності були вроджені вади (переважно серцева патологія), за якими йшли інфекції, асфіксія і крововиливи. Причому склалося враження, що останні причини смерті частіше зустрічалися в групі дітей із масою тіла при народженні від 2500 до 3500 г.
        Висновки: Ми продовжимо вивчення історій хвороби померлих дітей в інших регіонах, де є ОМНІ-Центри, з метою обґрунтування висновків і рекомендацій щодо зменшення смертності і захворюваності, особливо серед дітей з нормальними гестаційним віком та масою тіла при народженні (найчисленніша категорія).

Дивіться:



Будь-ласка, дайте відповідь на ці чотири питання: