Повідомте про помилки | Обмін банерами | Напишіть нам   
International Birth Defects Information Systems "ОМНІ-Мережа для дітей" - Запобігання вродженим вадам
Мета: реабілітація і запобігання вродженим вадам, генетичним порушенням, вродженим аномаліям і порушенням розвитку

Мистецтво Навчання Вагітність
  • Створити систему нагляду за вродженими вадами розвитку за міжнародними стандартами.
  • Запобігати порушенням розвитку дітей, що виникають внаслідок "інституалізації", використовуючи програми раннього втручання.
  • Сприяти створенню груп підтримки батьків.
  • Сприяти медичній освіті, проведенню навчання і наукових досліджень за допомогою національного та міжнародного партнерства.
  • Створити електронні інформаційні ресурси для їх розповсюдження та проведення телеконсультацій.
Про ОМНІ-Мережу | Ініціативи | Звіти | Публікації | ОМНІ в Eurocat | ОМНІ в ICBDSR | Карта | Статистика | Англійською
 

Програма MILE – інтерактивне навчання математики для дітей з затримкою розвитку.
Семінар-тренінг з міжнародною участю

Ірина В'ячеславівна Грановська
Психолог обласного медико-генетичного центру Рівненського обласного клінічного
лікувально-діагностичного центру імені Віктора Поліщука

        Проблема пізнавального розвитку та навчання дитини з порушеннями фетального алкогольного спектру є далеко не новою і з часом не стає меншою. Чинниками її виникнення, зазвичай, є недостатність інформації про нейро-психологічні особливості такої дитини та відсутність адекватних програм для її навчання. В свою чергу це формує думку про нездатність таких дітей оволодівати знаннями.
        Проведені дослідження свідчать про те, що у дітей із ПФАС рівень здатності до навчання знаходиться на межі з легким відставанням у інтелектуальному розвитку (IQ 65-75). Проте низка поведінкових проблем, які супроводжують такі порушення, затруднює, а інколи й унеможливлює навчання уражених дітей. Особливо стосується засвоєння як елементарних, так і базових математичних знань.
        З метою ознайомлення працівників освітніх закладів з сучасними підходами до навчання дітей із ПФАС та іншими порушеннями розвитку в РОКЛДЦ ім. В. Поліщука 16 жовтня 2012 року відбувся семінар-тренінг з міжнародною участю "Порушення фетального алкогольного спектру. Програма "MILE – інтерактивне навчання математики для дітей з затримкою розвитку"".
        Співорганізаторами заходу виступили Рівненський обласний клінічний лікувально-діагностичний центр ім. В. Поліщука, Міжнародний благодійний фонд "ОМНІ-мережа для дітей" та Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.
        Семінар-тренінг проводили д-р Клер Коулз – директор Ценру з дослідження ПФАС, професор кафедри психіатрії та кафедри педіатрії Інституту медицини Університету Еморі та д-р Джулія Кейбл – заступник директора Ценру з дослідження ПФАС, доцент кафедри педіатрії Інституту медицини Університету Еморі (Атланта, штат Джорджия, США). У роботі семінару взяли участь представники Рівненської, Хмельницької та Івано-Франківської областей. Серед учасників семінару була к.п.н. завідуюча кафедрою корекційного навчання Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Людмила Савчук та співробітники її кафедри, дефектологи, вчителі індивідуального навчання, вчителі початкових класів, психологи, вихователі дошкільних навчальних закладів, логопеди, реабілітологи.

During the training
Під час семінару

        Робота семінару-тренінгу розпочалася з пояснення діагностичних критеріїв ПФАС, нейро- психологічних особливостей дітей, уражених алкоголем під час їх внутрішньоутробного розвитку.
        Було приділено увагу прийомам регуляції поведінки та проблем у навчанні, зокрема, проблемі оволодіння математичними поняттями.
        Учасникам семінару була представлена програма "MILE" - інтерактивне навчання математики для дітей віком від 3 до 9 років з затримкою розвитку. Д-ри К. Коулз та Д. Кейбл є авторами програми "MILE". Під час семінару було продемонстровано фрагменти занять за цією програмою.

Dr. C. Coles speaking
Виступає д-р К.Коулз

        Цікавість слухачів викликали незвичні прийоми організації занять за програмою "MILE" (специфічне перспективне планування, план "Увага-Робота-Аналіз" та інше), особливості "тайм-аутів" у заняттях, використання звичайних побутових роздаткових матеріалів, застосування «правильних» запитань, а особливо проведення відповідної діагностичної роботи для якісної організації занять з дитиною.
        Після закінчення семінару-практикуму слухачі мали змогу отримати грунтовні відповіді на свої запитання.
        Всі учасники отримали електронну версію інтерактивної програми з вивчення математики "MILE" та інструкції з її застосування.



Будь-ласка, дайте відповідь на ці чотири питання: