Повідомте про помилки | Обмін банерами | Напишіть нам | Відвідувань:       
International Birth Defects Information Systems
"ОМНІ-Мережа для дітей" - Запобігання вродженим вадам

International Birth Defects Information Systems


 • Створити систему нагляду за вродженими вадами розвитку за міжнародними стандартами.
 • Запобігати порушенням розвитку дітей, що виникають внаслідок "інституалізації", використовуючи програми раннього втручання.
 • Сприяти створенню груп підтримки батьків.
 • Сприяти медичній освіті, проведенню навчання і наукових досліджень за допомогою національного та міжнародного партнерства.
 • Створити електронні інформаційні ресурси для їх розповсюдження та проведення телеконсультацій.
Про ОМНІ-Мережу | Ініціативи | Звіти | Карта | Медична статистика | Англійською

Ініціативи з охорони здоров’я дітей і матерів: стратегії та міжнародне партнерство

Любов Євтушок
Медичний координатор ОМНІ-Мережі

Круглий стіл під егідою Рівненської обласної державної адміністрації
та Міжнародного благодійного фонду "ОМНІ-Мережа для дітей"
м. Рівне, 19 вересня 2007 року

        Як відомо, наслідки Чорнобильської катастрофи зумовили виникнення соціальних та екологічних обставин, які прямо чи опосередковано впливають на здоров’я населення. Охорона здоров’я дітей і матерів загалом і зокрема в поліських районах є національним пріоритетом та вимагає спільних дій всіх суспільних інституцій та груп батьківської підтримки.
        Слід також зазначити, що популяційні реєстри вроджених вад розвитку (ВВР) є потужним інструментом оцінки стану здоров’я населення, планування та оцінки надання послуг у сфері охорони здоров’я. Аналіз даних про випадки ВВР в областях ОМНІ-Мережі продемонстрував стабільно високу частоту вад невральної трубки (ВНТ). Причому частота ВНТ у поліських районах була вищою, ніж в інших неполіських районах. Крім того, привертають увагу 6 випадків зрощених близнюків, які спостерігались у Рівненській області в 2000-2006 рр.
        Саме тому з метою сприяння проведенню колаборативних досліджень і програм МБФ "ОМНІ-Мережа для дітей" спільно з Рівненською обласною державною адміністрацією виступили з ініціативою розробити "Поліську ініціативу", яка могла б координуватись міжнародною робочою групою.
        З цією метою 19 вересня 2007 року у Рівненському обласному клінічному лікувально-діагностичному центрі ім. В. Поліщука було проведено Круглий стіл з міжнародною участю "Ініціативи з охорони здоров’я дітей і матерів: стратегії та міжнародне партнерство". Що стосується завдань цього заходу, то вони полягали в обговоренні спільних дій та налагодженні тісних взаємозв’язків між областями, які безпосередньо зацікавлені в охороні материнства і дитинства та, загалом, здоров’я населення Поліського регіону.

During the Round table discussions
Під час засідання Круглого столу

        У роботі Круглого столу взяли участь заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації Олег Торкунов, начальник управління охорони здоров’я Рівненської облдержадміністрації Віктор Ковальов, начальник управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації Ігор Ващенюк, директор Львівського інституту спадкової патології АМНУ професор Олег Гнатейко, ректор Національного університету "Острозька академія" Ігор Пасічник, проректор з навчальної роботи Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького професор Віктор Кімакович, завідувач відділу медичної генетики Наукового центру радіаційної медицини і Президент Альянсу запобігання вродженим вадам розвитку професор Ігор Бариляк, завідувач кафедри педіатрії Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького професор Юрій Коржинський, професор Донецького медичного університету Георгій Лінчевський, заступник начальника управління охорони здоров’я Рівненської облдержадміністрації Марія Думановська, головні акушери-гінекологи обласних управлінь охорони здоров’я Вікторія Єнікеєва (Рівне) і Валентина Донець (Житомир), головний педіатр управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації Світлана Русак, головний лікар Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру ім. В. Поліщука Ігор Шумлянський, головний лікар Рівненської обласної дитячої лікарні Віталій Бойко, головний санітарний лікар Рівненської області Генадій Шевченко, директор Рівненського базового медичного коледжу професор Ростислав Сабадишин, генеральний директор Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання Григорій Ващилін, а також представник МБФ „Україна 3000” Тарас Ткачук, представники МБФ "ОМНІ-Мережа для дітей" - Любов Євтушок (головний позаштатний спеціаліст управління охорони здоров’я з медичної генетики, м. Рівне), Наталія Зимак-Закутня (головний позаштатний спеціаліст управління охорони здоров’я, м. Хмельницький), Олександр Комов (завідуючий експертним відділом Рівненської обласної санітарно-епідеміологічної станції), Сергій Лапченко (інформаційний координатор Волинського ОМНІ-Центру, м. Луцьк).
        Серед учасників Круглого столу була група міжнародних експертів: Володимир Вертелецький (завідуючий кафедрою медичної генетики Університету Південної Алабами (Мобіл), професор, дійсний іноземний член АМНУ, директор Українсько-Американської програми запобігання вродженим вадам розвитку (1999-2005 рр.), міжнародний координатор Програми запобігання вродженим вадам розвитку ОМНІ-Мережі (з 2006 р.), голова Наглядової ради МБФ „ОМНІ-Мережа для дітей”), Ральф Гарруто (професор кафедри антропології та природничих наук Бінггемтонського університету і Державного Нью-Йоркського університету, Бінггемтон, США), Едвард Райлі (тератолог, голова адміністративної ради Консорціуму з дослідження впливу алкоголю на плід, професор, директор Центру тератології Університету Сан Дієго, Каліфорнія), Крістіна Чамберс (відомий спеціаліст з епідеміології та організації охорони здоров’я, фахівець з епідеміології алкогольного синдрому плода, професор медичного центру Університету Сан Дієго, Каліфорнія, Президент Асоціації тератологів США), Кеннет Джонс (завідуючий кафедрою дизморфології і тератології педіатричного факультету Університету Сан Дієго, Каліфорнія), Карл Кін (спеціаліст з дієтології, професор та завідувач кафедри харчування Університету Каліфорнії), Клер Коулз (психіатр та психолог, професор, директор Центру з дослідження алкогольного синдрому плода в Інституті Маркуса Університету Еморі, Атланта), Джулія Кейбл (психолог, університет Еморі, Атланта).
        Координували роботу засідання головний лікар Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру ім. В. Поліщука Ігор Шумлянський та міжнародний координатор Програми запобігання вродженим вадам розвитку ОМНІ-Мережі професор Володимир Вертелецький.

Moderators Prof. W. Wertelecki (left) and I. Shumlyansky
Координатори проф. В. Вертелецький (зліва)
і І. Шумлянський

        Від імені голови Рівненської обласної державної адміністрації учасників Круглого столу привітав Олег Торкунов (заступник голови).
        Від імені управління охорони здоров’я Рівненської обласної державної адміністрації присутніх привітав начальник управління Віктор Ковальов.
        Під час Круглого столу були представлені доповіді:

 • Діяльність Рівненського ОМНІ-Центру та співпраця в ОМНІ-Мережі.
  Любов Євтушок, м. Рівне
Lyubov Yevtushok
 • ОМНІ-Центри та батьківські клуби.
  Наталія Зимак, м. Хмельницький
Nataliya Zymak
 • Спільна ініціатива з дослідження впливу алкоголю на внутрішньоутробний розвиток дитини.
  Едвард Райлі, Каліфорнійський університет, Сан-Дієго, США
Edward Riley
 • Пренатальні ультразвукові маркери як предиктори пов’язаних з впливом алкоголю клінічних симптомів у новонародженого: попередні результати.
  Крістіна Чамберс та Кеннет Джонс, Каліфорнійський університет, Сан-Дієго, США
Christina Chambers Kenneth Jones
 • Поліська ініціатива і міжнародне партнерство.
  Ральф Гарруто, державний Нью-Йоркський університет, Бінггемтонський університет, Бінггемтон, США
Ralph Garruto
 • Програма запобігання вродженим вадам розвитку ОМНІ-Мережі: результати та перспективи.
  Володимир Вертелецький, університет Південної Алабами, Мобіл, США
Wolodymyr Wertelecki

        Для обговорення учасникам заходу було надано проект Меморандуму про взаєморозуміння щодо участі у розробці і впровадженні "Поліської ініціативи", який представники областей, університетів і наукових інституцій домовились підписати з урахуванням пропозицій, що виникли у дискусіях:

        Досвід Програми запобігання вродженим вадам розвитку ОМНІ-Мережі засвідчив, що медичні фахівці Рівненської та інших областей можуть і мають бажання виконувати багатокомпонентні проекти та ініціативи і відігравати у їх реалізації провідну роль, яка до цього асоціювалася лише з можливостями централізованих структур. Успішність децентралізованого підходу була забезпечена підтримкою цих проектів обласними адміністраціями та місцевими органами влади.

Дата написання: 11 жовтня 2007 року

International Birth Defects and Information Systems Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Завжди звертайтесь за порадою до Вашого лікаря.

Повідомте про помилки || Обмін банерами || Карта сайту || Попередження || Напишіть нам
PandoraWordBox (Classic Etymology & Mythology - Medical Terminology)