(Please set browser to encoding in cyrillic)

Мертвонародження
(Інформація для батьків)

IBIS: Egyptian symbol of wisdom - Home Pg

Про I.B.I.S.
Вступна сторінка
Канали інформації
Пошук в межах сайту
Стандарти


"В новинах"
Пошта...
Запитання/коментарі
Повідомте про
перервані зв'язки

Попередження

С.О.С.- інформація

Приєднайтесь до I.B.I.S.

Genetics Birth Defects Center

Ukrainian-American Birth Defects Program
Словесний ящик Пандори
Medical Etymology
Медичне слово
Вроджені вади
Галерея - Музика
Книги - Старі карти - Гравюри
 


На підставі матеріалів фундації "March of Dimes"

Г. Є. Шимонович
Спеціаліст з інформаційного забезпечення
Українсько-Американської Програми
запобігання вродженим вадам розвитку


Коли батьки чують жахливу новину про те, що їхня дитина померла, їхньому горю не має меж. За дуже короткий час їхня радість від народження дитини переходить в сильний біль, викликаний її смертю. Коли смерть плода наступає після 20-го тижня вагітності, це називається мертвонародженням. Ці трагічні смерті трапляються один раз на двісті народжень.

Для більшості батьків ця втрата є цілком несподіваною, тому що більше половини всіх мертвонароджень трапляються в жінок, які нібито не мали проблем. Хоча 14 відсотків мертвонароджень трапляються під час пологів, 86 відсотків трапляються перед їхнім початком. Вагітна жінка може запідозрити, що щось не так з її дитиною, коли вона раптово перестає рухатись.

Як діагностують смерть плода?

Ультразвукове дослідження може підтвердити, що плід помер. Воно також може іноді виявити причину цієї смерті. Після того, як лікар повідомив цю сумну новину батькам, проводиться аналіз крові вагітної жінки, який також може пояснити причину смерті.

Як лікують вагітну жінку?

Якщо медичних показів для термінового переривання вагітності немає, подружня пара може вирішити самостійно, коли вона хоче провести народження мертвої дитини. В більшості випадків, в жінки почнуться пологи на протязі двох тижнів після смерті плода. В цілому, ризик для здоров'я дуже малий, якщо подружня пара вирішить чекати на початок пологів. Однак, оскільки існує емоційна травма при носінні мертвої дитини, більшість пар вирішують зробити примусові пологи. Якщо шийка матки ще не почала розширюватись, жінці дають вагінальні свічки для того, щоб підготувати шийку матки, потім гормон окситоцин (який дають внутрішньовенно), що стимулює родову діяльність. Кесарський розтин рекомендується в тих випадках, коли в жінки виникають проблеми з пологами. Якщо родова діяльність не почалася самостійно на протязі двох тижнів, лікарі рекомендують штучно викликані пологи, тому що існує ризик виникнення небезпечних проблем із згортанням крові.

Що є причиною мертвонародження?

Після народження плода, плід і плацента ретельно обстежуються для того, щоб визначити причину смерті. Часто рекомендують робити аутопсію. Однак навіть після вичерпних аналізів в більше ніж в 1/3 випадків причину смерті неможливо визначити.

Найбільш відомими поширеними причинами мертвонароджень є:

Деякий час вважалось, що брак кисню (асфіксія) під час дуже важких пологів викликала більшість випадків мертвонароджень. Хоча асфіксія під час вагітності іноді все ще викликає смерть плода, вона не є основною причиною. Інші рідкісні причини мертвонароджень включають: переривання пуповини, травми, материнський діабет і високий кров'яний тиск, переношена вагітність (вагітність, що тривала довше, ніж 42 тижні).

Вивчення причин мертвонароджень може допомогти подружжю в його ситуації. Коли причина мертвонародження відома, лікарі можуть дати пораду подружжю щодо ризику мертвонародження, що може відбутись знову під час наступної вагітності. Для більшості подружніх пар ризик буде невеликим. Наприклад, хромосомні аномалії або розрив пуповини мають невеликий шанс виникнути при наступній вагітності. Однак, якщо причиною мертвонародження є хронічне захворювання у матері (таке, як туберкульоз шкіри або високий кров'яний тиск) або якщо воно викликане генетичним захворюванням, то подружжя може мати більший ризик. У таких випадках, рекомендується генетична консультація. Генетик може сказати подружжю про ризик мертвонародження або інші наслідки, що можуть статись при другій вагітності

Чи можна запобігти мертвонародженню?

На протязі останніх двадцяти років, рівень мертвонароджень знизився приблизно на 50 відсотків. Все це завдяки кращому лікуванню певних захворювань, таких, як підвищений кров'яний тиск у матері та діабет, що може підвищити ризик мертвонародження. Резус конфлікт (несумісність між кров'ю матері і дитини), що до 60-х років був важливою причиною мертвонароджень, якому тепер в більшості випадків можна запобігти (жінкам вводять Rh-негативний імуноглобулін на 28 тиждень вагітності та після народження Rh-позитивної дитини).

Жінок з підвищеним ризиком протягом вагітності ретельно обстежують. Контролюють серцебиття плоду, прискорення або сповільнення якого є ознакою кисневої недостатності. Своєчасна діагностика дає змогу лікарю обрати правильну тактику ведення вагітності та пологів. Сьогодні жінки, в яких діабет і підвищений кров'яний тиск контролюється, мають невисокий ризик мертвонародження.

Лікарі часто вважають, що вагітні жінки з підвищеним ризиком або без нього повинні рахувати рухи плода починаючи з 26 тижнів вагітності. Якщо жінка нараховує менше ніж 10 рухів в день, або якщо вона відчуває, що дитина рухається менше, ніж звичайно, її лікар може порадити зробити аналізи стану плода (наприклад, серцебиття та ультразвук). Якщо аналізи показують, що плід знаходиться під загрозою, існують засоби, що можуть запобігти смерті плода.

Жінки не повинні палити, вживати алкоголь, або використовувати наркотики, що можуть підвищити ризик мертвонародження та інші ускладнення вагітності.

Жінки повинні відразу доповідати їхньому лікарю про будь-які вагінальні кровотечі. Вагінальні кровотечі в другій половині вагітності можуть були ознакою передчасного відшарування плаценти. В цьому випадку терміновий кесарський розтин може врятувати життя дитині.

Жінки, які під час попередньої вагітності мали мертвонародження повинні ретельно обстежуватись при будь-яких ознаках проблем у плода, для того, щоб запобігти ще одному мертвонародженню.

Як можуть батьки справитись із своїм горем?

Подружжя, яке мало мертвонародження, потребує часу на те, щоб пережити своє горе. Оскільки батьки формують зв'язок з своєю дитиною задовго до її народження, природньо, що вони відчувають велику втрату, коли їхня ненароджена дитина помирає. Коли вони переживають свою втрату, вони можуть мати заціпеніння або самозречення, глибоке горе, злість та депресію. Жінка і її партнер можуть справитись із своїм горем по- різному, часом створюючи напруження між собою в той момент, коли вони найбільше потребують одне одного. Можна попросити свого лікаря дати направлення до іншого спеціаліста, який має досвід роботи з подружжям, що втратило дитину. Деяким подружнім парам може піти на користь стати членом групи батьків, що також втратили дітей. В такій групі вони зможуть поділитись своїми почуттями з іншими людьми, що дійсно розуміють, через що вони пройшли, і це може допомогти їм почуватись менш самотніми.


IBIS:International Birth Defects Information Systems
Інформація на цій сторінці є виключно точкою зору її автора, яку не обов’язково поділяють Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку, Американська Фундація “March of Dimes” чи будь-яка інша подібна організація. Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Будь ласка, прочитайте повний текст попередження. Завжди звертайтесь за порадою до Вашого лікаря.

Copyright 1998 - 2002  I.B.I.S. Захищено авторським правом.  

Спонсор: I.B.I.S. | Концепція сайту: В. В., С. Л. | Зміст сторінки: Т. Сороцька | Переглянуто: Л. Євтушок 

Email: Webmaster


      
15/February/2002 sl