(Please set browser to encoding in cyrillic)

Cпеціальне видання                            Талідомід                            Березень 2000
IBIS: Egyptian symbol of wisdom - Home Pg

Про I.B.I.S.
Вступна сторінка
Канали інформації
Пошук в межах сайту
Стандарти


"В новинах"
Пошта...
Запитання/коментарі
Повідомте про
перервані зв'язки

Попередження

С.О.С.- інформація

Приєднайтесь до I.B.I.S.

Genetics Birth Defects Center

Ukrainian-American Birth Defects Program
Словесний ящик Пандори
Medical Etymology
Медичне слово
Вроджені вади
Галерея - Музика
Книги - Старі карти - Гравюри
 


Зв'язки з міфологією


Використання дослідниками назв і термінів, що походять з класичної міфології, з метою пропагування нових наукових ідей часто є показником їх широких гуманітарних знань.

Ті, хто назвав "талідомідом" новий препарат, створений для полегшення стану вагітних жінок, без сумніву знали міфічно-символічне значення цієї назви.

У латинській та грецькій мовах "Thalamus" пов'язується з поняттями про "шлюбне ложе" або "весільну опочивальню", тобто в загальному розумінні стосується шлюбу, що відкриває шлях ідеям, які пов'язують серед інших і поняття "матір", "матеріальність", "матку", "маткову кровотечу".

Схоже, що талідомід діє також на таламус, що, в свою чергу, передає ідею "внутрішнього вмістилища". Можливо, таламус нагадував анатомам цвітоложе деяких квітів.

Талідомід був популярний завдяки своїй здатності пом'якшувати нудоту в ранньому періоді вагітності (зверніть увагу на невипадковий збіг коренів в словах nau-sea (нудота) та nau-tic (морський); можливо нудота у вагітних і морська хвороба (хвороба руху) мають однакову природу). У всякому випадку, Талія вийшла заміж за Таласоса, який, можливо, і не страждав на таласемію, але мав схильність, як нам кажуть, до морського спорту і мореплавства в Середземному морі. Якою мірою Талія і Таласос страждали від нудоти,- автори міфів нам не кажуть. Замість цього, ми знаємо, що Талія згадується, як одна з трьох Грацій, і уособлює ідеї чарівності і квітучості. Пізніше вона перетворилась на "Талло" - богиню квітучості. ЇЇ прибічник Таласіос був також відомий як Гіменей, він став грецьким і римським богом шлюбу.

Ще більш цікаві переплетіння слів Hymn (гімн), Hymeneos (Гіменей), Hymen (гімен) … Thallasemia (таласемія) … thallium (таллій) … maternal (материнський), matter (матерія), mattress (матрас), matrix (матка) … metrorrhagia (маткова кровотеча) Ви можете знайти в "Pandora's Word Box (Словниковий ящик Пандори)": http://hometown.aol.com/genfir1/intro.htm.


Go to Previous Page Go to Table of Contents Go to Next Page


Генетика    -   Тератологія    -    Епідеміологія    


IBIS:International Birth Defects Information Systems
Інформація на цій сторінці є виключно точкою зору її автора, яку не обов’язково поділяють Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку, Американська Фундація “March of Dimes” чи будь-яка інша подібна організація. Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Будь ласка, прочитайте повний текст попередження. Завжди звертайтесь за порадою до Вашого лікаря.

Copyright 1998 - 2002  I.B.I.S. Захищено авторським правом.  

Спонсор: I.B.I.S. | Концепція сайту: В. В., С.Л. | Зміст сторінки: В.Вертелецький

Email: Webmaster


      
15/February/2002 sl