(Please set browser to encoding in cyrillic)

Cпеціальне видання                            Талідомід                            Березень 2000
IBIS: Egyptian symbol of wisdom - Home Pg

Про I.B.I.S.
Вступна сторінка
Канали інформації
Пошук в межах сайту
Стандарти


"В новинах"
Пошта...
Запитання/коментарі
Повідомте про
перервані зв'язки

Попередження

С.О.С.- інформація

Приєднайтесь до I.B.I.S.

Genetics Birth Defects Center

Ukrainian-American Birth Defects Program
Словесний ящик Пандори
Medical Etymology
Медичне слово
Вроджені вади
Галерея - Музика
Книги - Старі карти - Гравюри
 


Талідомід і тератологія


В своєму класичному дослідженні "Вроджені вади розвитку - помітки та коментарі" доктор Джозеф Варкані використав талідомід як приклад для того, щоб висловити свої погляди на роль тератології людини в медицині та охороні здоров'я.

"Небагато відомо про нормальні та патогенні механізми, які діють в періоді між зачаттям та народженням … Фенотипи ембріона, плода та дитини є результатом постійної взаємодії … Було багато спроб … дослідити процес розвитку від зиготи до ембріона … Інші дослідження вивчають розвиток у зворотньому напрямку … Починаючи від патології, наявної при народженні, аномалію можна прослідкувати аж до періоду, коли вона вперше стає помітною … Останній метод … може допомогти зрозуміти функції певних генів … Він навіть може призвести до можливості попередження генетично обумовлених аномалій. Підчас проведення дослідів над мишами було встановлено, що спадкову атаксію можна попередити, якщо під час вагітності мати буде вживати …

Дослідження взаємодії генетичних факторів та факторів навколишнього середовища у процесі тератогенезу є дуже важливим, оскільки їх комбінації відіграють значну роль в етілогії вроджених вад розвитку у людей.

Дивовижно, що талідомід, який здавався абсолютно безпечним … в мінімальних дозах, мав згубний вплив на внутрішньоутробний розвиток … Також незвичайно, що ембріон приматів, який інтенсивно використовувався в тератологічних експериментах, виявився вкрай резистентним до талідоміду."


Go to Previous Page Go to Table of Contents Go to Next Page
Генетика    -   Тератологія    -    Епідеміологія    
 
IBIS:International Birth Defects Information Systems
Інформація на цій сторінці є виключно точкою зору її автора, яку не обов’язково поділяють Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку, Американська Фундація “March of Dimes” чи будь-яка інша подібна організація. Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Будь ласка, прочитайте повний текст попередження. Завжди звертайтесь за порадою до Вашого лікаря.

Copyright 1998 - 2002  I.B.I.S. Захищено авторським правом.  

Спонсор: I.B.I.S. | Концепція сайту: В. В., С.Л. | Зміст сторінки: В.Вертелецький

Email: Webmaster


      
15/February/2002 sl