(Please set browser to encoding in cyrillic)

Cпеціальне видання                            Талідомід                            Березень 2000
IBIS: Egyptian symbol of wisdom - Home Pg

Про I.B.I.S.
Вступна сторінка
Канали інформації
Пошук в межах сайту
Стандарти


"В новинах"
Пошта...
Запитання/коментарі
Повідомте про
перервані зв'язки

Попередження

С.О.С.- інформація

Приєднайтесь до I.B.I.S.

Genetics Birth Defects Center

Ukrainian-American Birth Defects Program
Словесний ящик Пандори
Medical Etymology
Медичне слово
Вроджені вади
Галерея - Музика
Книги - Старі карти - Гравюри
 


Листи до журналу "Lancet", які стали історією


16 грудня 1961 року

В. Г. Мак-Брайд написав редактору лист на 15 рядків, в якому говориться: "… За останні місяці я виявив кілька випадків важких вроджених вад розвитку у дітей, матері яких приймали препарат талідомід … Здається, що порушується розвиток кісток … Чи бачили Ваші читачі такі ж вади після прийому препарату під час вагітності?"

Відповідаючи на цей лист, редактор опублікував заяву, яка вказувала, що в грудневому (№ 2) випуску журналу була замітка компанії Distillers Company Ltd. стосовно "повідомлень про два випадки можливого зв'язку талідоміда із шкідливим впливом на плід … Компанія вирішила забрати з ринку всі свої препарати, в яких є талідомід."

6 січня 1962 року

Доктор Фон В. Ленц написав: "Я бачив 52 дитини з вродженими вадами, матері яких приймали "контерган" під час першого триместру вагітності … Після того, як я доповів про етіологічну роль "контергану" … на конфереції 18 листопада 1961 року, я отримав листи, в яких повідомляється ще про 115 таких випадків …".

В супровідному листі лікарі Р. А. Пфайфер і В. Косенов заявляли: "В ході дискусії під час конференції 18 листопада 1961 року про зовнішню причину виникнення вроджених вад кінцівок, талідомід був визначений як можливий тератоген … У 1961 році ми продемонстрували ідентичні випадки … і статистичні дані, які пов'язують ці вади з прийомом талідоміду …".

У третьому листі доктора Д. Дж. Хаймана (виконавчого директора Distillers Company Ltd.) було написано: "Вже проводяться фармакологічні дослідження і клінічні опитування щодо того, чи може талідомід шкідливо впливати на плід, якщо його приймати на ранньому етапі вагітності … Ми готові передати наші запаси до лікарень, де треба встановити суворий контроль за призначенням препарату і уникнути його вживання вагітними жінками."

У статті "Дослідження спалаху фокомелії в Німеччині" (JAMA.- 1962.- т.180.- с.1106) піонер педіатрії доктор Х. Б. Тауссіг пише, що перші випадки індукованих талідомідом вроджених вад були описані доктором Х. Р. Відеманном у вересневому (№ 16) випуску журналу Med. Welt. за 1961 рік. Ця точка зору підтримана заявою самого доктора Х. Р. Відеманна у статті, написаній на честь доктора фон В. Ленца (Am.J.Med.Genet.- 1996.- т.65.- с.142).


Go to Previous Page Go to Table of Contents Go to Next Page


Генетика    -   Тератологія    -    Епідеміологія    
 
IBIS:International Birth Defects Information Systems
Інформація на цій сторінці є виключно точкою зору її автора, яку не обов’язково поділяють Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку, Американська Фундація “March of Dimes” чи будь-яка інша подібна організація. Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Будь ласка, прочитайте повний текст попередження. Завжди звертайтесь за порадою до Вашого лікаря.

Copyright 1998 - 2002  I.B.I.S. Захищено авторським правом.  

Спонсор: I.B.I.S. | Концепція сайту: В. В., С.Л. | Зміст сторінки: В.Вертелецький

Email: Webmaster


      
15/February/2002 sl