(Please set browser to encoding in cyrillic)

З'їзд Світового Альянсу із запобігання
вродженим вадам розвитку в Амстердамі


(29-31 травня 2000 р.)
IBIS: Egyptian symbol of wisdom - Home Pg

Про I.B.I.S.
Вступна сторінка
Канали інформації
Пошук в межах сайту
Стандарти


"В новинах"
Пошта...
Запитання/коментарі
Повідомте про
перервані зв'язки

Попередження

С.О.С.- інформація

Приєднайтесь до I.B.I.S.

Genetics Birth Defects Center

Ukrainian-American Birth Defects Program
Словесний ящик Пандори
Medical Etymology
Медичне слово
Вроджені вади
Галерея - Музика
Книги - Старі карти - Гравюри
 

Інтервью з секретарем-казначеєм Світового Альянсу проф. В. Вертелецьким


Світовий Альянс із запобігання вродженим вадам розвитку - це організація, яка запрошує до співпраці представників усіх недержавних структур, що спрямовують свою діяльність на захист дітей із вродженими вадами і їх сімей. 29-31 травня 2000 року в м. Амстердам (Голандія) відбувся черговий з'їзд Альянсу. Символічно, що в цей самий час і в цьому ж місті відбувся з'їзд Європейського Товариства генетики людини (European Society of Human Genetics).

Вроджені вади - основна причина смертності плода і новонародженого, а також фізичних і інтелектуальних порушень розвитку. Статистика доводить, що їх кількість зростає із року в рік.

Перше засідання з'їзду було відкрите президентом Світового Альянсу, віце-президентом з наукових досліджень американського фонду "March of Dimes" доктором Майклом Кацом. Він оголосив основні питання, які мав розглянути з'їзд, серед яких були:

  • Здоров'я жінки і запобігання вродженим вадам розвитку
  • Створення інформаційних мереж і доступ до інформації
  • Профілактика і лікування генетичних захворювань і вроджених вад у країнах, що розвиваються ...

Потім віце-президент Світового Аьянсу п. Айсбранд Пуртман розповів про основні події, що відбулися за 5 років існування Альянсу, історію його створення і сьогоднішній статус у світі.

Секретар-казначей Альянсу, директор Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку доктор Володимир Вертелецький представив на розгляд з'їзду пропозиції щодо нового інформаційного сайту Альянсу в Інтернеті.

Серед усіх виступів на з'їзді варто відзначити доповіді доктора А. Розано (Італія) про діяльність Міжнародного Центру з питань вроджених вад (International Centre for Birth Defects) і доктора А. Хейзброека (Голандія) про Міжнародну Палату систем моніторингу вроджених вад (EUROCAT: European Registration of Congenital Anomalies).

I.R. Barylyak, President of the Ukrainian Alliance for the Prevention of Birth Defects
Проф. І.Р. Бариляк, Президент
Українського Альянсу із запобігання
вродженим вадам розвитку

Взагалі, програма з'їзду була наповнена багатьма дуже цікавими подіями. Приємно відзначити, що українське питання розглядалося протягом кількох засідань. Так, на другий день з'їзду проф. В. Вертелецький детально розповів про ситуацію із вродженими вадами в Україні і новостворений Український Альянс із запобігання вродженим вадам розвитку, президентом якого є проф. Ігор Романович Бариляк. На третій день з'їзд розглянув плани майбутньої діяльності Українсько - Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку і Українського Альянсу.

Під час організаційного бізнес - засідання була проведена офіційна презентація Світового Альянсу із запобігання вродженим вадам розвитку. Відтепер Світовий Альянс зареєстрований в Голандії, як неприбуткова благодійна організація.

З'їзд продовжив повноваження президента Альянсу доктора М. Каца, віце-президента п. А. Пуртмана і секретаря-казначея доктора В. Вертелецького. Крім того, було вирішено збільшити кількість членів Президії Альянсу, новими членами якої стали доктор М.А.Ф. Ель-Хазмі (Саудовська Аравія), доктор А.Л. Крістіансон (Південна Африка) і проф. І.Р. Бариляк (Україна). Таким чином, після цього з'їзду Світовий Альянс матиме двох українців в Президії, що значно прискорить процес створення програм моніторингу вроджених вад в Україні.

Prevention and Management of Genetic Disorders and Birth Defects in Developing Countries Document

Проф. В. Вертелецький запропонував використати
цей документ в якості основи при розробці політики
Світового Альянсу щодо республік бувшого СРСР


Інформація на цій сторінці є виключно точкою зору її автора, яку не обов’язково поділяють Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку, Американська Фундація “March of Dimes” чи будь-яка інша подібна організація. Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Будь ласка, прочитайте повний текст попередження. Завжди звертайтесь за порадою до Вашого лікаря.

Copyright 1998 - 2002 I.B.I.S. Захищено авторським правом.  

Спонсор: I.B.I.S. | Концепція сайту: В. В., С. Л. | Зміст сторінки: В.Вертелецький 

Email: Webmaster


      
5/February/2002 sl