Місце Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру ім. В. Поліщука в системі охорони здоров’я дітей і матерів у співпраці з УАПЗВВР
29 вересня 2002 року, м. Львів
Рівненський обласний клінічний лікувально-діагностичний центр ім. В. Поліщука займає свою нішу в системі охорони здоров’я населення регіону в цілому і, зокрема, в системі охорони здоров’я матерів і дітей.
У структурі центру 11 відділень лікувально-діагностичного профілю, в кожному з яких передбачено надання медичної допомоги пацієнтам дитячого віку, жінкам репродуктивного віку.
Основними напрямками роботи структурних підрозділів центру в системі ОхМатДит є надання допомоги:
|
Причому при проведенні діагностичної та лікувально-профілактичної допомоги використовуються в разі необхідності дані з реєстру новонароджених та реєстру ВВР (дані про стан здоров’я новонароджених, дані про перебіг вагітності, проведені заходи пренатальної діагностики тощо).
Слід відмітити, що до аналізу даних реєстру новонароджених та реєстру ВВР використовуються нові технології (OLAP-технології). Це дозволяє оперативно і, що головне, з різних напрямків аналізувати різноманітні медико-демографічні показники, які надають можливість щодо удосконалення системи управління лікувальними закладами в системі ОхМатДит.
В проведенні телемедичних консультацій використовуються можливості обласного інформаційного центру Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку.
Сьогодні в Україні відбуваються процеси реформування системи охорони здоров’я, основні з них – сімейний лікар, принципи страхової медицини, інтеграція системи охорони здоров’я в світовий інформаційний простір і т.і. Реформування галузі не можливо здійснити без тотальної інформатизації системи охорони здоров’я.
Загальновідомо, що точний діагноз визначає прогноз для хворого і сім’ї. Для цієї мети служать можливості телемедицини в складних для діагностики та інтерпретації даних випадках.
|
Налагоджена система телемедичних консультацій в рамках УАПЗВВР через мережу інформаційних центрів 5-ти областей послужила основою для проекту створення єдиного інформаційного простору в Рівненській області. Так, 4 віддаленим районам та обласній дитячій лікарні УАПЗВВР надала факсимільні апарати, 6 віддаленим районам області надано цифрові фотокамери, за допомогою яких проводиться фотодокументація випадків ВВР. Наявність таких фотокамер в районах області надає можливість при необхідності проводити і телеконсультації для інших пацієнтів, в тому числі передачу фотознімків рентгенограм. Така можливість в умовах дефіциту медичних кадрів в районах дозволяє прискорити уточнення діагнозу пацієнтів і раціонально спланувати тактику лікування і нагляду. Для процедури телемедичної консультації розроблений спеціальний протокол, де систематизовано і проаналізовано клінічні, лабораторні дані. Ми отримали нових партнерів як в межах України (Тернопільська медична академія, Київ, Харків), так і за її межами (Росія, США).
Для області, яка має велику територію та знаходиться в скрутній економічній ситуації, дуже важливим є створення телемедичних консультативних центрів, одним з яких став РОКЛДЦ ім. В. Поліщука. Це зробить можливим зменшення витрат на медичне обслуговування населення, з одночасним підвищенням якості консультацій та діагностики. В першу чергу це стосується віддалених від обласного центру районів.
Ще один аспект діяльності УАПЗВВР хотілось би відзначити. Діяльність інформаційного центру Програми надає можливість впровадити систему активної освіти з питань ВВР та ОхМатДит. До неї залучено лікарів м. Рівного і області, лікарів-інтернів та лікарів-курсантів кафедри. Цьому сприяє наявність значної кількості книг з медичної генетики, неонатології, педіатрії тощо, 3 навчальних відеофільмів з діагностики ВВР, діагностичної генетичної програми “Синдіаг”, необмежений доступ до мережі Інтернет, наявність спеціалізованого інформаційного каналу I.B.I.S. До речі, курсанти кафедри зробили на даний час також свій внесок у поширення I.B.I.S. Ними написано понад 20 інформаційних листків для лікарів. Велике враження на відвідувачів інформаційного центру, як правило, справляє скринька Пандори. Ідея навчання медицині засобами мистецтва заслуговує уваги, причому на це необхідно звернути увагу представникам медичних університетів. Лікарі високо оцінили послуги, які надаються ОМНІ-центром, який знаходиться в Національному Університеті “Києво-Могилянська академія”.
Налагоджена співпраця між інформаційним центром Програми і обласною науковою медичною бібліотекою. Для відвідувачів медичної бібліотеки надано щоденно 3 години для роботи в мережі Інтернет. Працівники обласної наукової медичної бібліотеки готують до публікації в газеті “Медичний вісник” щоквартально список надходжень літератури з проблем діагностики, лікування та профілактики ВВР і спадкових захворювань.
Завдяки розумінню важливості проблеми ВВР та дитячої інвалідності нами було ініційовано створення обласного благодійного фонду запобігання ВВР “Лелека”, який є колективним членом Альянсу запобігання ВВР і партнером УАПЗВВР. Завдяки цій співпраці фонд отримав грант посольства США в Україні “Правовий захист дітей-інвалідів в Рівненській області”. Мета гранту: правовий захист дітей-інвалідів шляхом інформаційної підтримки діяльності організацій батьків дітей-інвалідів, донесення до громадськості нової концепції інвалідності. Завдання гранту:
Благодійний фонд “Лелека” спільно з УАПЗВВР та Альянсом запобігання вродженим вадам розвитку минулого року провели місячну освітню акцію з профілактичного застосування фолієвої кислоти в Рівненському міському ЗАГСі.
Не менш важливою є видавнича діяльність інформаційних центрів.
|
Інформація на цій сторінці є виключно точкою зору її автора, яку не обов’язково поділяють Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку, Американська Фундація “March of Dimes” чи будь-яка інша подібна організація. Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Будь ласка, прочитайте повний текст попередження. Завжди звертайтесь за
порадою до Вашого лікаря. |
||
|