View this page in English (Please set browser to encoding in cyrillic...)

Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку

Семінар з міжнародною участю “Моніторинг, дослідження та запобігання вродженим вадам розвитку”

29 вересня – 1 жовтня 2002 року, м. Львів

IBIS: Egyptian symbol of wisdom - Home Pg

Про I.B.I.S.
Вступна сторінка
Канали інформації
Пошук в межах сайту
Стандарти


"В новинах"
Пошта...
Запитання/коментарі
Повідомте про
перервані зв'язки

Попередження

С.О.С.- інформація

Приєднайтесь до I.B.I.S.

Genetics Birth Defects Center

Ukrainian-American Birth Defects Program
Словесний ящик Пандори
Medical Etymology
Медичне слово
Вроджені вади
Галерея - Музика
Книги - Старі карти - Гравюри
 
See map
Л. С. Євтушок,
медичний директор
Українсько-Американської Програми
запобігання вродженим вадам розвитку

Семінар був організований управліннями охорони здоров’я Волинської та Рівненської обласних державних адміністрацій, Українсько-Американською програмою запобігання вродженим вадам розвитку.

Метою проведення семінару було:

  • вивчення основних принципів профілактики ВВР та підходів до її здійснення в Україні;
  • викладання основ дескриптивної епідеміології, показати місце і роль клінічної епідеміології для охорони здоров’я;
  • огляд систем моніторингу ВВР в США;
  • представлення діяльності УАПЗВВР та Альянсу із запобігання вродженим вадам розвитку;
  • залучення нових партнерів до співпраці в рамках УАПЗВВР.

В роботі семінару взяли участь міжнародні спеціалісти: директор УАПЗВВР професор В. Вертелецький, професор Л. Едмондс (Центр по контролю за хворобами, США), професор Л. Сівер (Техаський університет).

З вітальним словом під час відкриття семінару виступили: професор В. Вертелецький (директор УАПЗВВР), професор М. Гжегоцький (проректор Львівського державного університету ім. Д. Галицького), професор О. Суліма (головний неонатолог МОЗ України), професор О. Гнатейко (головний спеціаліст з медичної генетики МОЗ України), професор І. Бариляк (президент Альянсу із запобігання вродженим вадам розвитку).

From left to right: Drs. I. Barylyak, O. Hnateyko, O. Sulima, M. Gzhehotsky, W. Wertelecki
Зліва направо: проф. І. Бариляк, проф. О. Гнатейко, проф. О. Суліма,
проф. М. Гжегоцький, проф. В. Вертелецький

29 вересня 2002 року були представлені наступні доповіді:

  1. Українсько-Американська програма запобігання вродженим вадам розвитку. Доповідач професор В. Вертелецький, директор УАПЗВВР.
Dr. W. Wertelecki. Click to view presentation in Ukrainian
  1. Вплив міжнародного співробітництва на охорону здоров’я в областях.
Dr. H. Mikulska. Click to view report in Ukrainian
Dr. M. Dumanovska. Click to view report in Ukrainian
Dr. H. Vashchylin. Click to view report in Ukrainian
Dr. I. Shumlyansky. Click to view report in Ukrainian
Dr. N. Marchenko. Click to view report in Ukrainian
  • Значення реєстру ВВР в покращанні опіки дітей з ВВР та їх сімей. Доповідач Т. Косовська, заступник начальника управління охорони здоров’я Хмельницької обласної державної адміністрації.
Dr. T. Kosovska. Click to view report in Ukrainian
Dr. O. Trush. Click to view presentation in Ukrainian
  • Основи екологічної медицини. Доповідач В. Замостян, декан факультету природничих наук Національного університету “Києво-Могилянська академія”.
Prof. V. Zamostyan. Click to view presentation in Ukrainian

Після завершення вищевказаних доповідей відбулась презентація стендових доповідей, представлених на міжнародних конгресах і симпозіумах, в яких брала участь УАПЗВВР. Для учасників семінару було показано видавничу діяльність інформаційних ОМНІ-центрів програми, що викликало схвальну оцінку.

30 вересня 2002 року було представлено реєстр новонароджених Волинської та Рівненської областей (Т. Віговська) та моніторинг ВВР за міжнародними стандартами в рамках УАПЗВВР (Л. Євтушок). Програму семінару з 900-1730 год. продовжив професор Л. Едмондс. Він доповів учасникам семінару про методи та шляхи реалізації моніторингу ВВР, реалізацію програм моніторингу ВВР в різних штатах США, практичне використання даних моніторингу ВВР.

По завершенні курсу доктора Л. Едмондса було проведено засідання круглого столу “Альянс із запобігання вродженим вадам розвитку та розширення партнерства” під головуванням Президента Альянсу професора І. Бариляка. У своїй вступній промові професор І. Бариляк розповів про діяльність Альянсу за 3 роки, про досвід створення і діяльності кількох груп батьківської підтримки, про залучення нових партнерів. З доповненням виступила І. Харитонова, координатор зв’язку. Вона розповіла про реалізацію проекту по запобіганню повторним випадкам вад невральної трубки у жінок групи ризику.

Т. Процик, координатор навчальних програм західно-українського навчального центру фундації “Україна-США” представила основні напрямки своєї діяльності, а також можливі аспекти співпраці з УАПЗВВР та Альянсом запобігання ВВР, зокрема, у сприянні створення та діяльності батьківських організацій дітей з ВВР.

Третій день семінару (1 жовтня 2002 року) був присвячений основам епідеміології та епідеміологічному дослідженню під керівництвом професора Л. Сівера.

В роботі семінару взяли участь 103 учасники. Серед них були: головний неонатолог МОЗ України професор О. Суліма, головний спеціаліст з медичної генетики МОЗ України, директор інституту спадкової патології АМНУ професор О. Гнатейко, керівники охорони здоров’я дітей і матерів 8 областей та Автономної республіки Крим, завідуючі, доценти та викладачі кафедр педіатрії, соціальної гігієни, медичної генетики 8 медичних університетів (Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Вінниця, Чернівці, Донецьк, Крим), лікарі-генетики 11 областей, лікарі-неонатологи з областей, залучених до УАПЗВВР, представники охорони здоров’я м. Львів.

По завершенні основної частини семінару відбулись дискусії та обговорення. У виступах професори О. Суліма (Київ, МОЗ), Л. Ковальчук (Івано-Франківськ), Н. Банадига (Тернопіль), Ю. Коржинський (Львів), доктори Н. Сінчук, П. Вітте, А. Коблянська, насамперед, висловили подяку директору УАПЗВВР професору В. Вертелецькому, професору Л. Едмондсу, професору Л. Сіверу за організацію і проведення семінару. Виступаючі підкреслили велике значення діяльності і досягнутих результатів УАПЗВВР для охорони здоров’я дітей і матерів. Особливе місце було відведено у виступах необхідності залучення медичних університетів до навчання і стажування лікарів з проблем епідеміології та профілактики ВВР.

Велику зацікавленість у присутніх викликала видавнича діяльність інформаційних ОМНІ-центрів програми, зокрема підготовлені до друку книги: “Довідник росту від третього триместру до підліткового віку”, “Вроджені вади розвитку: Книга для лікарів” (За матеріалами І.Б.І.С.), “Вроджені вади розвитку: Книга для батьків” (За матеріалами І.Б.І.С.), “Фолієва кислота і профілактика захворювань” тощо. Учасники семінару зробили замовлення на ці книги.

Discussing poster presentations of the UABDP
Обговорення постерних презентацій УАПЗВВР
Presenting UABDP publications
Під час ознайомлення з виданнями УАПЗВВР

Оргкомітет семінару виголосив подяку за сприяння в підготовці та проведенні семінару USAID (Агентству США з міжнародного розвитку), Грінвудській фундації, д-ру Віктору А. Маккьюсику, Університету Південної Алабами, Фундації “Україна-США”, Київському міжнародному жіночому клубу, ПО “Жінки за майбутнє”, Національному університету “Києво-Могилянська академія”, Національному університету “Острозька академія”.

 
              Шукати в IBIS
 
  Пошук забезпечує FreeFind  
         


Інформація на цій сторінці є виключно точкою зору її автора, яку не обов’язково поділяють Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку, Американська Фундація “March of Dimes” чи будь-яка інша подібна організація. Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Будь ласка, прочитайте повний текст попередження. Завжди звертайтесь за порадою до Вашого лікаря.
Copyright 1998 - 2002 I.B.I.S. Захищено авторським правом.
Спонсор: I.B.I.S. | Концепція сайту: В. В., С. Л. | Зміст сторінки: Л. Євтушок
Email: Webmaster

      
28/December/2002 sl