(Please set browser to encoding in cyrillic)

Вроджені вади розвитку на Україні
Моніторинг - Догляд - Запобігання
Впровадження міжнародних стандартів

І.Р. Бариляк, М.В. Думановська, Г.І. Мікульська, С.О. Поліщук, О.В. Шевчук, Т.В. Віговська, В.Є. Вертелецький, Л.С. Євтушок

IBIS: Egyptian symbol of wisdom - Home Pg

Про I.B.I.S.
Вступна сторінка
Канали інформації
Пошук в межах сайту
Стандарти


"В новинах"
Пошта...
Запитання/коментарі
Повідомте про
перервані зв'язки

Попередження

С.О.С.- інформація

Приєднайтесь до I.B.I.S.

Genetics Birth Defects Center

Ukrainian-American Birth Defects Program
Словесний ящик Пандори
Medical Etymology
Медичне слово
Вроджені вади
Галерея - Музика
Книги - Старі карти - Гравюри
 

Доповідь представлена на 1ому Інтернаціональному симпозіумі по попередженню та епідеміології вроджених вад розвитку, Кардіфф, Уельс, Великобританія.

РЕЗЮМЕ

Мета:

Створити систему нагляду за вродженими вадами розвитку, яка включатиме програми реєстрації, профілактики і догляду за хворими. Допомогти у створенні Українського Альянсу із запобігання вродженим вадам розвитку (УАЗВВР).

Шляхи виконання:

Відкрити центри, які б займались створенням регістрів вроджених вад розвитку за міжнародними стандартами по територіальному прринципу; розвивати телемедицину, інформаційні ресурси в інтернеті для центрів в областях і головного інформаційного центру в Києві під егідою Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку.

Учасники:

Неонатологи (збір даних про новонароджених взагалі і з вродженими вадами зокрема); лікарі медичної генетики (діагностика, координація лікування і опіки, кодування діагнозу); бібліотекарі/інформаційні спеціалісти (розвиток і розповсюдження електронної інформації). Координатор програми (взаємодіє з УАЗВВР).

Очікувані результати:

Дані щодо вроджених вад, зібрані по територіальному принципу; розробка протоколів лікування, профілактики і опіки хворих з вродженими вадами; велика кількість інформаційних листків про основні вроджені вади в Інтернеті; заходи, направлені на підвищення знань професіоналів і суспільства; програми запобігання і розповсюдження інформації; розширення кола членів Українського Альянсу із запобігання вродженим вадам і активізація його діяльності.

Отримані результати:

Створено: Українсько-Американські Центри запобігання вродженим вадам в Рівному і Луцьку; Реєстри усіх новонароджених і Реєстри вроджених вад по територіальному принципу (Рівне і Луцьк); інформаційний сайт про вроджені вади в Інтернеті; інформаційні центри в Рівному, Луцьку і Києві; спільна робота з Українським Альянсом із запобігання вродженим вадам розвитку, останніми партнерами якого стали переможці Міжнародного конкурсу молодих піаністів ім. В. Горовиця. Вони засобами музики пропагують ідею, що гармонія - це світ, вільний від вроджених вад. Десятки тисяч українців почули, що вроджених вад можна уникнути.

Висновки:

Найкритичнішим елементом є тренування (за кордоном) спеціалістів з вроджених вад розвитку, які здатні створити команди на місцях. Наступний крок - забезпечити допомогу новоствореним командам. Підтримка команд обласною і місцевою владою є також дуже важливим фактором. Труднощів спілкування з керівниками органів охорони здоров'я можна уникнути за допомогою партнерів на місцях. Нарешті, новостворена громадська організація Український Альянс із запобігання вродженим вадам розвитку (УАЗВВР) прискорює програми освіти професіоналів, батьків та населення.



IBIS:International Birth Defects Information Systems
Інформація на цій сторінці є виключно точкою зору її автора, яку не обов’язково поділяють Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку, Американська Фундація “March of Dimes” чи будь-яка інша подібна організація. Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Будь ласка, прочитайте повний текст попередження. Завжди звертайтесь за порадою до Вашого лікаря.

Copyright 1998 - 2002  I.B.I.S. Захищено авторським правом.

  Спонсор: I.B.I.S. | Концепція сайту: В. В., С. Л. | Зміст сторінки: Т. Сороцька | Переглянуто: Л. Євтушок 

Email: Webmaster


      
15/February/2002 sl