View this page in English       

Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку

Участь в 1-й конференції CDC "Вроджені вади розвитку, порушення розвитку, захворювання та здоров'я"

IBIS: Egyptian symbol of wisdom - Home Pg

Про I.B.I.S.
Вступна сторінка
Канали інформації
Пошук в межах сайту
Стандарти


"В новинах"
Пошта...
Запитання/коментарі
Повідомте про
перервані зв'язки

Попередження

С.О.С.- інформація

Приєднайтесь до I.B.I.S.

Genetics Birth Defects Center

Ukrainian-American Birth Defects Program
Словесний ящик Пандори
Medical Etymology
Медичне слово
Вроджені вади
Галерея - Музика
Книги - Старі карти - Гравюри
 
See map
Наталія Юськів
Генетик Волинського центру
Українсько-Американської Програми
запобігання вродженим вадам розвитку

З 17 по 19 вересня 2002 року в м. Атланта (США) під егідою Центру по контролю за захворюваністю (CDC) проходила перша установча конференція Національного Центру вроджених вад розвитку та порушень розвитку (NCBDDD), який створений в результаті проголошення Конгресом США Акту про здоров'я дітей, підписаного президентом США 17 жовтня 2001 року. З моменту свого створення, NCBDDD відіграє велику роль в об'єднанні та співпраці як дослідників, так і практиків, що займаються вродженими вадами розвитку (ВВР), визначає напрямки нових досліджень та розробляє нові стратегії в профілактиці ВВР та захворювань. На відкриття конференції була запрошена перша леді - дружина президента США п. Лаура Буш.

Мета конференції - обмін досвідом та результатами найновіших досліджень, вибір нових стратегій в профілактиці вроджених вад розвитку та порушень розвитку, сприяння співпраці між партнерами, що працюють над досягненням спільної мети.

Червоною ниткою крізь всі події та сесії проходила тема "Фолієва кислота та попередження вроджених вад розвитку". Відбулася щорічна Національна нарада з питань фолієвої кислоти та пленарна сесія, присвячена 10-й річниці виходу в світ перших рекомендацій служби охорони здоров’я США по вживанню фолієвої кислоти, як методу первинної профілактики вад невральної трубки (ВНТ). Обговорювалися успіхи в зниженні частоти ВНТ, рекомендації по профілактиці, плани та перспективи майбутніх досліджень щодо впливу фолієвої кислоти на вроджені вади розвитку та інші стани.

Суміжні засідання також були присвячені вродженим вадам розвитку та хромосомній патології, проблемам раннього виявлення глухоти, епідеміології аутизму, тератології та тератогенам, ролі внутрішньоутробних інфекцій у виникненні вад розвитку та церебрального паралічу, фетальному алкогольному синдрому, затримці розумового розвитку, порушенням розвитку та ін.

В рамках конференції відбулася зустріч учасників Національної мережі профілактики ВВР (NBDPN), директором якої є Лоуел Сівер (Техаський університет). Це незалежна організація, яка займається підтримкою та об'єднанням систем моніторингу ВВР в США. В даний час в неї входять системи 30 штатів.

20 вересня відбулася об’єднана зустріч учасників Національної мережі профілактики ВВР США та Міжнародної палати моніторингу ВВР.

На конференції CDC Українсько-Американська Програма запобігання ВВР представляла дві стендові доповіді - за матеріалами епідеміологічних досліджень, які були проведені на основі бази даних реєстру вроджених вад розвитку Волинської та Рівненської областей за два роки. Одна з них - “Частота випадків синдрому Дауна в двох Західних областях України за 2000-2001 pp.”. Дослідження представляє інтерес з огляду на те, що в цих областях є райони, які постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС. Висновок цієї роботи - частота випадків хвороби Дауна становить 1,8 на 1000 народжень, що є навіть дещо нижчою за очікувану частоту. Наступна стендова доповідь - “Частота випадків спинномозкової кили, аненцефалії та енцефалоцелє в Західних областях України за 2000-2001 рр.” - є також результатом праці команди УАПЗВВР. Було доведено, що частота вад невральної трубки вдвічі вища ніж в США до початку фортифікації продуктів фолієвою кислотою. Таким чином, представлені перші епідеміологічні дослідження з України, які базуються на даних, що відповідають міжнародним стандартам. Представлені матеріали викликали великий інтерес учасників конференції.

Drs. N. Yuskiv (left) and W. Wertelecki (UABDP Director) near the Ukrainian posters
Н. Юськів (зліва) та проф. В. Вертелецький (Директор УАПЗВВР)
біля українських стендів

              Шукати в IBIS
 
  Пошук забезпечує FreeFind  
         

Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Будь ласка, прочитайте повний текст попередження. Завжди звертайтесь за порадою до Вашого лікаря.

Copyright 1998 - 2003 I.B.I.S. Захищено авторським правом.

Спонсор: I.B.I.S. | Концепція сайту: В. В., С. Л.
Email: Webmaster


24/October/2003 sl