Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку
Участь у 29-й щорічній зустрічі членів Міжнародної палати систем моніторингу вроджених вад розвитку "International Clearinghouse"
3 21 по 24 вересня в м. Атланта (США) проходила робоча зустріч учасників Міжнародної палати систем моніторингу вроджених вад розвитку "International Clearinghouse" (ICBDMS), яка була спонсорована "Центром по контролю за хахворюваністю" та організацією "March of Dimes" (США).
ICBDMS була створена у 1974 році з метою міжнародного обміну даними та дослідницької діяльності в царині вроджених вад розвитку. Це незалежна, неприбуткова структура, яка офіційно входить до Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) з 1986 року. Основним напрямком діяльності ICBDMS є спостереження за частотою та динамікою частот вроджених вад розвитку з року в рік, їх порівняльна характеристика, для чого розроблені міжнародні стандарти моніторингу ВВР, а відтак, і дослідницька діяльність, спрямована, в кінцевому результаті, на розробку стратегій запобігання вродженим вадам розвитку.
Передаючи "естафету" учасникам зустрічі, Лоуел Сівер, Президент Американської Національної мережі моніторингу вроджених вад розвитку, зауважив: "Така нарада - це можливість зустрітися з колегами з усього світу, з тими, хто поділяє наше прагнення та мету - вивчення і розуміння причин виникнення та попередження вроджених вад розвитку, та готовий обговорювати ці проблеми".
Поточна дослідницька діяльність ICBDMS включає співробітництво у наступних проектах:
|
На робочій нараді був представлений річний звіт ICBDMS за 2002 рік, який містить дані моніторингу ВВР за 2000 рік, та порівняння з даними минулих років (в таблицях), а також звіти різних наукових комітетів та дослідницьких проектів. В цьому виданні 34 країни з 5 континентів презентують 36 програм моніторингу ВВР, охоплюючи популяцію в 3 млн. новонароджених щороку.
Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку була прийнята асоційованим членом "International Clearinghouse" на 28-й щорічній конференції, яка проходила у м. Гронінген 1-5 вересня 2001 року - першою з країн пострадянського простору (див. звіт). Впродовж майже трьох років (з 2000 р. по теперішній час) у Волинській та Рівненській областях проводиться комп'ютерний моніторинг вроджених вад розвитку. Моніторинг охоплює близько 28000 новонароджених щорічно та має унікальну систему збору інформації, в якій задіяні неонатологи пологових стаціонарів, генетики та педіатри. У цьогорічному виданні звіту ICBDMS вперше представлена програма моніторингу ВВР цих двох областей з даними по вродженим вадам розвитку за 2000 рік (див. звіт).
|
Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Будь ласка, прочитайте повний текст попередження. Завжди звертайтесь за
порадою до Вашого лікаря. |
||
Copyright 1998 - 2003 I.B.I.S. Захищено авторським правом. |