View this page in English       

Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку

Тези доповідей учасників ІІ-го Національного конгресу з біоетики від Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку

IBIS: Egyptian symbol of wisdom - Home Pg

Про I.B.I.S.
Вступна сторінка
Канали інформації
Пошук в межах сайту
Стандарти


"В новинах"
Пошта...
Запитання/коментарі
Повідомте про
перервані зв'язки

Попередження

С.О.С.- інформація

Приєднайтесь до I.B.I.S.

Genetics Birth Defects Center

Ukrainian-American Birth Defects Program
Словесний ящик Пандори
Medical Etymology
Медичне слово
Вроджені вади
Галерея - Музика
Книги - Старі карти - Гравюри
 
See map
30 вересня 2004 р.



Біоетика, молекулярна біологія та релігія

Роберт Бауміллер
Професор,
Університет “Xavier” (США)

Robert Baumiller, Ph.D., S.J.

Термін “біоетика” вперше виник менше, ніж 60 років тому. Термін “етика” значно давніший. Він формально датований періодом грецьких філософів. Проте, певні форми етики повинні були виникнути разом з еволюцією людини в мислячу живу істоту, яка живе в сім’ї та ще більших об’єднаннях людей. Правила життя, обмеження прийнятної поведінки необхідні для будь-якого існуючого суспільства. Прикладом цього є правила, викладені в Десяти заповідях. Ці заповіді, як і всі інші ранні збірники правил, мали певні передумови. Зазвичай існування Бога або богів, які були владою, що певним чином стояла вище правил, вимагало дотримання цих правил людиною. Не вбий – це Божа заповідь ізраїльтянам. Після того, як заповідь було дано, Бог буквально привів євреїв до захоплення Палестини та масових убивств племен, що законно займали цю територію.

Передумови етичних систем продовжують існувати в розумі та серцях усіх, хто приймає релігійні вірування як частину дійсності, і я вважаю, що ці передумови мають важливе значення в прийнятті ними етичних рішень. Однак, етичні теорії, що виникли в період Відродження, спробували розвивати етику та етичну поведінку, виходячи тільки з міркувань. Таким чином, етика перетворилась швидше на філософську дисципліну, ніж на варіант моральної теології.

Біоетика виникла в США разом з визнанням етичних недоліків наукових досліджень, виявлених після їх експертної оцінки та опублікованих в провідних друкованих виданнях. Нюрнберзькі закони не застосовувалися медичними професіоналами. Відповідь на запитання, як наперед санкціонувати подібне дослідження та захистити пацієнта-волонтера, було викладено в Бельмонтському звіті та пізніше продовжено детальніше в Гельсінській угоді.

В Бельмонтському звіті було запропоновано метод оцінки наукового дослідження та роботи з пацієнтом на основі певних правил. Ці правила не є етичною теорією, але являють собою порядок дій, прийнятних для осіб, що дотримуються певних етичних поглядів та/або припущень. Таким чином, вони можуть обговорювати індивідуальні протоколи і плани лікування пацієнта, які ґрунтувалися б на принципах поваги особистості, не нанесення шкоди, милосердя та справедливості. Ці принципи дозволяють численним етичним комітетам, які складаються з представників різних шарів суспільства, добре функціонувати та досягати прийнятних рішень по запропонованих випадках, протоколах і навіть медичних стратегіях.

Медичні установи та державні структури повинні вміти знаходити етичні рішення у відповідь на зростаючу кількість проблем, в міру того, як молекулярна біологія з лабораторій переходить до клінічних випробувань та, безпосередньо, до хворих.

Те, що вважається етичним і прийнятним в плюралістичному суспільстві, може бути неприйнятним для людини, що стоїть на позиціях віри. Прийняття моральних рішень окремо взятою людиною не є еквівалентом того, що може бути дозволеним в ліберальному суспільстві. Досягнення репродуктивної біології особливо призводять до прийняття персональних рішень, які не є легкими і наслідки яких можуть суттєво вплинути на життя людей протягом тривалого часу після їх прийняття.

 
              Шукати в IBIS
 
  Пошук забезпечує FreeFind  
         


Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Будь ласка, прочитайте повний текст попередження. Завжди звертайтесь за порадою до Вашого лікаря.

Copyright 1998 - I.B.I.S. Захищено авторським правом.

Спонсор: I.B.I.S. | Концепція сайту: В. В., С. Л.
Email: Webmaster


15/November/2004 sl