View this page in English (Please set browser to encoding in cyrillic)

Доповідь на 1ому Інтернаціональному симпозіумі по попередженню та епідеміології вроджених вад розвитку

IBIS: Egyptian symbol of wisdom - Home Pg

Про I.B.I.S.
Вступна сторінка
Канали інформації
Пошук в межах сайту
Стандарти


"В новинах"
Пошта...
Запитання/коментарі
Повідомте про
перервані зв'язки

Попередження

С.О.С.- інформація

Приєднайтесь до I.B.I.S.

Genetics Birth Defects Center

Ukrainian-American Birth Defects Program
Словесний ящик Пандори
Medical Etymology
Медичне слово
Вроджені вади
Галерея - Музика
Книги - Старі карти - Гравюри
 


Т. В. Віговська
Директор моніторингу Українсько-Американської
Програми запобігання вродженим вадам розвитку,
Зав. неонатологічним центром Волинського
обласного дитячого територіального медичного об'єднання


15-16 вересня цього року у м. Кардіфф (Уельс, Великобританія) відбувся 1-й Інтернаціональний симпозіум по попередженню та епідеміології вроджених вад розвитку, організований International Clearinghouse for Birth Defects Monitoring Systems (ICBDMC) - Міжнародною організацією програм спостереження за вродженими вадами розвитку. ICBDMC як організація створена у 1974 році для покращення обміну інформацією між світовими програмами по контролю та спостереженню за вадами розвитку. Ця незалежна, неприбуткова організація спочатку утримувалась за рахунок американської фундації запобігання вродженим вадам розвитку "March of Dimes", а в 1986 році приєднана до Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я як недержавна організація. Центр для координації діяльності ICBDMC був створений у 1989 році і спочатку знаходився в Бергенському Університеті в Норвегії, а у 1992 році перенесений до Риму.

На сьогодні "Clearinghouse" об'єднує 31 програму, які представляють 34 країни світу (13 з яких є з Південної Америки) і відображають статистику 3 мільйонів народжень щорічно. Члени ICBDMC співпрацюють у ряді важливих дослідницьких проектів, як, наприклад, оцінка ролі первинної профілактики дефектів невральної трубки (ДНТ) фолієвою кислотою в преконцепціональний період. Для того, щоб стати повноправним членом " Clearinghouse", програма має представити дані щонайменше про 100000 народжених за період останніх 2-х років і продовжувати проводити моніторинг 20000 народжень щорічно, а також щорічно подавати вибіркові дані до Риму.

На 1-й міжнародний симпозіум прибули делегати більше ніж із 30 країн світу. Україну представляла Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку (УАПЗВВР), що вже більше року працює у двох північно-західних областях, Волинській та Рівненській (міжнародний керівник професор Південно-Алабамського університету США п. В. Вертелецький), над запровадженням моніторингу вроджених вад розвитку (ВВР) за міжнародними стандартами.

В доповіді та представлених стендах велика увага приділялась питанню первинної профілактики ВВР і в цьому контексті особливий наголос робився на використанні фолієвої кислоти як природного вітаміну, здатного запобігти багатьом важким ВВР. Переконливі дані про ефективність фолієвої кислоти навели китайські вчені. Китай є однією з країн з найвищим в світі рівнем дефектів невральної трубки. У північних провінціях цей показник є вищим ніж 6 на 1000 пологів. Це означає, що в країні щороку народжується від 80 до 100 тисяч дітей з цією патологією. В 1999 році уряд Китаю розпочав національну програму впровадження фолієвої кислоти. Всім жінкам, що брали шлюб, було рекомендовано прийом по 0,4 мг фолієвої кислоти щоденно. І вже перші отримані результати вражають: задокументовано зниження частоти ДНТ на 88%. Про позитивні результати подібних програм повідомили США, Польща, Великобританія та інші країни.

Drs. W. Wertelecki and T. Vihovska in front of Ukrainian poster
Проф. В. Вертелецький і Т. Віговська
перед вітриною з українськими матеріалами

Поряд з питанням профілактики вроджених вад розвитку увага світового товариства була привернута до тератогенних ефектів сучасних медичних препаратів. І в цьому напрямку насторожливою була інформація про нове повернення талідоміду, який в 60-х роках спричинив масове народження дітей з аномаліями кінцівок. Препарат знову з'явився в медичній практиці як ефективний засіб при лікуванні хворих на СНІД та лепру. Так, в США в 1999 році 3/4 хворих на мієломну хворобу приймали талідомід.

Належну увагу також було приділено впливу факторів навколишнього середовища на розвиток плоду. Обговорювались питання недосконалості МКХ-10 в плані уточненої діагностики саме ВВР.

Щодо українського учасника Симпозіуму - УАПЗВВР, то її стендова інформація була чи не найпопулярніша серед делегатів. Активна участь в реєстрації даних про вроджені вади розвитку неонатологів поряд з генетиками, інформаційні ресурси, українська сторінка в інтернеті ("Вроджені вади розвитку - Міжнародні інформаційні системи - IBIS"), телемедицина викликали щиру зацікавленість та пропозиції до співпраці.

Представник Агенства США із міжнародного розвитку (USAID) п. Олена Радзієвська, яка була в складі української делегації, оцінивши результати діяльності УАПЗВВР, висловила офіційну позицію цієї організації щодо поширення роботи Програми на інші області України.

Подивитись стендову інформацію


IBIS:International Birth Defects Information Systems
Інформація на цій сторінці є виключно точкою зору її автора, яку не обов’язково поділяють Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку, Американська Фундація “March of Dimes” чи будь-яка інша подібна організація. Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Будь ласка, прочитайте повний текст попередження. Завжди звертайтесь за порадою до Вашого лікаря.

Copyright 1998 - 2002  I.B.I.S. Захищено авторським правом.  

Спонсор: I.B.I.S. | Концепція сайту: В. В., С. Л. | Зміст сторінки: Т. Сороцька | Переглянуто: Л. Євтушок 

Email: Webmaster


      
15/February/2002 sl