Повідомте про помилки | Обмін банерами | Напишіть нам | Відвідувань:       
International Birth Defects Information Systems
"ОМНІ-Мережа для дітей" - Запобігання вродженим вадам

International Birth Defects Information Systems


 • Створити систему нагляду за вродженими вадами розвитку за міжнародними стандартами.
 • Сприяти поліпшенню стану лікування і профілактики вроджених вад.
 • Допомогти у створенні Українського Альянсу із запобігання вродженим вадам розвитку.

Про ОМНІ-Мережу | Звіти | Карта | Медична статистика | Англійською

Спільний польсько-український проект "Нас єднає неповносправність"

Тетяна Віговська
Заступник голови правління МБФ "ОМНІ-Мережа для дітей"

        Давні дружні зв'язки Міжнародний благодійний фонд "ОМНІ-Мережа для дітей" має з польськими партнерами. Серед них - Варшавська громадська організація батьків дітей з синдромом Дауна "Bardzei koсhani", Варшавський центр раннього втручання, факультет психології Люблінського католицького університету, Хелмське товариство "За гідне життя". Польські партнери мають великий досвід у створенні та розвитку груп батьківської підтримки, організації навчання та дозвілля дітей з обмеженими можливостями, написанні та здобутті грантової підтримки від європейських грантодавців. Представників ОМНІ-Мережі регулярно запрошують до участі в спільних проектах. Польська делегація брала участь в міжнародній конференції в Луцьку.
        23-24 жовтня 2006 року в місті Хелм (Польща) відбулась міжнародна конференція "Нас єднає неповносправність – прикордонний обмін досвідом" за участю 40 представників українських державних установ та громадських організацій, які працюють в сфері допомоги неповносправним. Ця конференція була першим етапом реалізації гранту Міністерства закордонних справ Польщі, який виборола громадська організація з міста Хелма "За достойне життя". Партнером в реалізації проекту з української сторони виступає МБФ "ОМНІ-Мережа для дітей" разом з Волинською обласною громадською організацією батьків дітей з синдромом Дауна та іншими порушеннями розвитку та Волинська обласна дитяча громадська організація "Центр розвитку дитини".
        Проект "Нас єднає неповносправність" – це відповідь на потреби середовища батьків неповносправних дітей в Україні. Його головна ціль - підготовка лідерів молодих українських організацій, які діють в напрямку суспільної допомоги неповносправним, підготовка їх до ефективної діяльності, планування діяльності та пошук джерел фінансування.

Polish and Ukrainian project participants
Польські і українські учасники проекту

        Місце реалізації проекту: в Україні – Волинська область, в Польщі – місто Хелм і Хелмський район.
        Час виконання: 1 вересня – 31 грудня 2006 р. (4 місяці).
        Цілі проекту:
  1. Загальна ціль: розвиток громадського сектора через підтримку українських громадських організацій в ефективній діяльності на користь неповносправних осіб.
  2. Безпосередня ціль:
   1. Визначення проблем та потреб громадських організацій, котрі працюють в напрямку неповносправних осіб на Україні.
   2. Надання всебічної методичної допомоги – підготовчої та консультативної в сфері організації та фінансування діяльності неповносправних осіб.
        Для досягнення запланованих цілей закладена наступна проектна діяльність:
  • Проведення міжнародних тренінгів для лідерів громадських організацій.
  • Проведення підготовчих семінарів в громадських організаціях на Україні.
  • Індивідуальні консультації для українських організацій.
  • Практика українських лідерів в польських організаціях.
        По завершенню конференції група з 20 представників українських громадських організацій взяла участь в 4-денному тренінгу по підготовці та написанню проектних пропозицій до міжнародних донорських організацій на тему покращення життєдіяльності неповносправних осіб.
        Наступним етапом реалізації проекту будуть підготовчі семінари в українських громадських організаціях, які будуть проведені в Луцьку в кінці листопада 2006 року. Заплановані індивідуальні консультації для лідерів українських організацій. В основному тренери працюватимуть в напрямку навчання пошуку ефективних джерел фінансування громадських організацій. Консультації будуть відбуватися в місцях праці організації в Україні.
        На завершення проекту, в грудні 2006 року відбудеться практика українських лідерів в польських організаціях. Будуть обрані 3 польські громадські організації, в тому числі Хелмське товариство "За гідне життя", до відбуття практики лідерами українських організацій.
        Серед очікуваних результатів проекту - піднесення рівня обізнаності лідерів громадських організацій, ріст активності громадських організацій, розвиток міжнародної співпраці.
        Додатковою цінністю буде також інтеграція неповносправних осіб та їх сімей, зламання стереотипів сприймання неповносправних як людей з нижчою вартістю, а також окреслення їх правдивого візерунку потреб, можливостей і талантів.
        Після закінчення проекту партнери будуть надалі співпрацювати в напрямку обміну досвідом, поширюватимуть свої контакти і співпрацю з іншими організаціями. Лідери громадських організацій України здобуті під час проекту знання зможуть використовувати на створення нових структур громадських організацій згідно з потребами, будуть ініціаторами в створенні нових проблемних партнерських груп, а потім партнерств на користь розвитку дітей.
        Розвиток ресурсів для раннього розвитку дітей був і залишається одним з пріоритетних напрямків в діяльності МБФ "ОМНІ-Мережа для дітей". Наша організація відкрита для взаємовигідного співробітництва з державними установами, громадськими організаціями як в Україні, так і за кордоном. Кінцевою метою такої співпраці є об’єднання зусиль медичних професіоналів, педагогів, психологів, батьків дітей з особливими потребами, громадськості щодо створення умов для максимально повної реалізації закладеного природою в кожну дитину потенціалу, розвитку її особистості і максимальної інтеграції в суспільство.

Дата написання: 8 грудня 2006 року
International Birth Defects and Information Systems Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Завжди звертайтесь за порадою до Вашого лікаря.

Повідомте про помилки || Обмін банерами || Карта сайту || Попередження || Напишіть нам
PandoraWordBox (Classic Etymology & Mythology - Medical Terminology)