Про ОМНІ-Мережу | Звіти | Карта | Медична статистика | Англійською |
Спільний польсько-український проект "Нас єднає неповносправність"
Тетяна Віговська
Заступник голови правління МБФ "ОМНІ-Мережа для дітей"
Давні дружні зв'язки Міжнародний благодійний фонд "ОМНІ-Мережа для дітей" має з польськими партнерами. Серед них - Варшавська громадська організація батьків дітей з синдромом Дауна "Bardzei koсhani", Варшавський центр раннього втручання, факультет психології Люблінського католицького університету, Хелмське товариство "За гідне життя". Польські партнери мають великий досвід у створенні та розвитку груп батьківської підтримки, організації навчання та дозвілля дітей з обмеженими можливостями, написанні та здобутті грантової підтримки від європейських грантодавців. Представників ОМНІ-Мережі регулярно запрошують до участі в спільних проектах. Польська делегація брала участь в міжнародній конференції в Луцьку.
23-24 жовтня 2006 року в місті Хелм (Польща) відбулась міжнародна конференція "Нас єднає неповносправність – прикордонний обмін досвідом" за участю 40 представників українських державних установ та громадських організацій, які працюють в сфері допомоги неповносправним. Ця конференція була першим етапом реалізації гранту Міністерства закордонних справ Польщі, який виборола громадська організація з міста Хелма "За достойне життя". Партнером в реалізації проекту з української сторони виступає МБФ "ОМНІ-Мережа для дітей" разом з Волинською обласною громадською організацією батьків дітей з синдромом Дауна та іншими порушеннями розвитку та Волинська обласна дитяча громадська організація "Центр розвитку дитини".
Проект "Нас єднає неповносправність" – це відповідь на потреби середовища батьків неповносправних дітей в Україні. Його головна ціль - підготовка лідерів молодих українських організацій, які діють в напрямку суспільної допомоги неповносправним, підготовка їх до ефективної діяльності, планування діяльності та пошук джерел фінансування.
Польські і українські учасники проекту
Час виконання: 1 вересня – 31 грудня 2006 р. (4 місяці).
Цілі проекту:
- Загальна ціль: розвиток громадського сектора через підтримку українських громадських організацій в ефективній діяльності на користь неповносправних осіб.
- Безпосередня ціль:
- Визначення проблем та потреб громадських організацій, котрі працюють в напрямку неповносправних осіб на Україні.
- Надання всебічної методичної допомоги – підготовчої та консультативної в сфері організації та фінансування діяльності неповносправних осіб.
- Проведення міжнародних тренінгів для лідерів громадських організацій.
- Проведення підготовчих семінарів в громадських організаціях на Україні.
- Індивідуальні консультації для українських організацій.
- Практика українських лідерів в польських організаціях.
Наступним етапом реалізації проекту будуть підготовчі семінари в українських громадських організаціях, які будуть проведені в Луцьку в кінці листопада 2006 року. Заплановані індивідуальні консультації для лідерів українських організацій. В основному тренери працюватимуть в напрямку навчання пошуку ефективних джерел фінансування громадських організацій. Консультації будуть відбуватися в місцях праці організації в Україні.
На завершення проекту, в грудні 2006 року відбудеться практика українських лідерів в польських організаціях. Будуть обрані 3 польські громадські організації, в тому числі Хелмське товариство "За гідне життя", до відбуття практики лідерами українських організацій.
Серед очікуваних результатів проекту - піднесення рівня обізнаності лідерів громадських організацій, ріст активності громадських організацій, розвиток міжнародної співпраці.
Додатковою цінністю буде також інтеграція неповносправних осіб та їх сімей, зламання стереотипів сприймання неповносправних як людей з нижчою вартістю, а також окреслення їх правдивого візерунку потреб, можливостей і талантів.
Після закінчення проекту партнери будуть надалі співпрацювати в напрямку обміну досвідом, поширюватимуть свої контакти і співпрацю з іншими організаціями. Лідери громадських організацій України здобуті під час проекту знання зможуть використовувати на створення нових структур громадських організацій згідно з потребами, будуть ініціаторами в створенні нових проблемних партнерських груп, а потім партнерств на користь розвитку дітей.
Розвиток ресурсів для раннього розвитку дітей був і залишається одним з пріоритетних напрямків в діяльності МБФ "ОМНІ-Мережа для дітей". Наша організація відкрита для взаємовигідного співробітництва з державними установами, громадськими організаціями як в Україні, так і за кордоном. Кінцевою метою такої співпраці є об’єднання зусиль медичних професіоналів, педагогів, психологів, батьків дітей з особливими потребами, громадськості щодо створення умов для максимально повної реалізації закладеного природою в кожну дитину потенціалу, розвитку її особистості і максимальної інтеграції в суспільство.
Дата написання: 8 грудня 2006 року