View this page in English (Please set browser to encoding in cyrillic)

Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку

Участь у 28-ій щорічній зустрічі членів Міжнародної палати систем моніторингу вроджених вад розвитку "International Clearinghouse"

IBIS: Egyptian symbol of wisdom - Home Pg

Про I.B.I.S.
Вступна сторінка
Канали інформації
Пошук в межах сайту
Стандарти


"В новинах"
Пошта...
Запитання/коментарі
Повідомте про
перервані зв'язки

Попередження

С.О.С.- інформація

Приєднайтесь до I.B.I.S.

Genetics Birth Defects Center

Ukrainian-American Birth Defects Program
Словесний ящик Пандори
Medical Etymology
Медичне слово
Вроджені вади
Галерея - Музика
Книги - Старі карти - Гравюри
 
See map
Т. В. Віговська,
директор моніторингу
Українсько-Американської Програми
запобігання вродженим вадам розвитку


"International Clearinghouse" - Міжнародна палата систем моніторингу вроджених вад розвитку була заснована в 1974 році для швидкого обміну інформацією між різноманітними моніторингами вроджених вад, чи програмами спостережень в усьому світі. Міжнародна палата систем моніторингу вроджених вад - це незалежна некомерційна організація, спонсором якої початково була Фундація вроджених вад розвитку США "March of Dimes", яка з 1986 року була приєднана до Світової організації здоров'я, як позаурядова організація. Центр по координації діяльності Міжнародної палати для систем моніторингу вроджених вад був заснований в 1989 році. Міжнародний центр вроджених вад вперше був започаткований в університеті Бергена в Норвегії, і пізніше в 1992 році був переведений до Риму.

В теперішній час в Міжнародній палаті систем моніторингу вроджених вад приймає участь 31 програма, які співпрацюють на добровільній основі і представляють 34 країни (13 з яких є Програми Південної Америки) охоплюючи близько 3 млн народжень щороку.

Члени міжнародної палати систем моніторингу вроджених вад широко залучені до багатьох спільних дослідницьких проектів, які представляють собою великий інтерес. Оцінка первинного запобігання дефекту невральної трубки завдяки застосуванню фолієвої кислоти (проект "БІОМЕД" та проект "CDC Атланта"), та вивчення частоти випадків серед населення С677Е мутації гену MTHFR та інших генів, які пов'язані з обміном речовин фолати/гомоцистеїн - є двома прикладами (з багатьох інших) наукового вкладу членів міжнародної палати систем моніторингу вроджених вад.

Членство в Міжнародній палаті систем моніторингу вроджених вад розвитку є важливою основою для проведення допомоги та наукової підтримки програм країн, які зацікавленні в галузі вроджених вад. Для повного членства в міжнародній палаті систем моніторингу вроджених вад, програма повинна накопичити відповідну базу даних, яка має складатися з мінімум як 100 000 народжених за період щонайменше 2 роки і повинна продовжувати моніторинг щонайменше 20 000 народжених щорічно. Асоційовані члени повинні розпочати набір інформації в базу даних і повинні проводити моніторинг щонайменше 5 000 народжених щорічно. Обидва види членства потребують участі в спільному навчанні та звітуванні окремих даних щорічно.

Drs. W. Wertelecki (left) and T. Vihovska (right) during their reports
 
Drs. W. Wertelecki (left) and T. Vihovska (right) during their reports
Проф. В. Вертелецький (зліва) і Т. Віговська (справа) під час доповідей

1-5 вересня 2001 року у місті Гронінгені відбулась 28-а щорічна зустріч членів "International Clearinghouse". Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку представила на цьому з'їзді попередні дані про вроджені вади за міжнародними стандартами. З доповіддю виступили міжнародний директор програми професор Володимир Вертелецький та директор моніторингу Тетяна Віговська. Представлена інформація викликала значний інтерес міжнародних спеціалістів.

В доповідях була всебічно висвітлена українська система пошуку інформації про вроджені вади. На першому рівні в систему включені неонатологи пологових стаціонарів, які працюють під керівництвом і контролем неонатологів Програми. Генетики Програми, використовуючи телеконсультації, здійснюють діагностування і кодування випадків. Програма проводить моніторинг серед усіх новонароджених - майже 28 тисяч народжень щорічно. У Волинській, Рівненській, Херсонській і Хмельницькій областях створені інформаційні центри, які забезпечують швидкий доступ до сучасної медичної інформації як лікарів, так і населення. На зустрічі також була представлена інформація про сайт "Вроджені вади - міжнародні інформаційні системи (IBIS)". Одноголосним рішенням Виконавчого комітету Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку була прийнята асоційованим членом "International Clearinghouse" - першою з країн пострадянського простору.


Participants of the Meeting
Учасники 28-ої щорічної зустрічі

 
              Шукати в IBIS
 
  Пошук забезпечує FreeFind  
         


IBIS:International Birth Defects Information Systems
Інформація на цій сторінці є виключно точкою зору її автора, яку не обов’язково поділяють Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку, Американська Фундація “March of Dimes” чи будь-яка інша подібна організація. Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Будь ласка, прочитайте повний текст попередження. Завжди звертайтесь за порадою до Вашого лікаря.

Copyright 1998 - 2002  I.B.I.S. Захищено авторським правом. 

Спонсор: I.B.I.S. | Концепція сайту: В. В., С. Л. | Зміст сторінки: Т. Сороцька | Переглянуто: Л. Євтушок 

Email: Webmaster


      
15/February/2002 sl