Повідомте про помилки | Обмін банерами | Напишіть нам | Відвідувань:       
International Birth Defects Information Systems
"ОМНІ-Мережа для дітей" - Запобігання вродженим вадам

International Birth Defects Information Systems


  • Створити систему нагляду за вродженими вадами розвитку за міжнародними стандартами.
  • Сприяти поліпшенню стану лікування і профілактики вроджених вад.
  • Допомогти у створенні Українського Альянсу із запобігання вродженим вадам розвитку.

Про ОМНІ-Мережу | Звіти | Карта | Медична статистика | Англійською

Участь у 21-ій зустрічі керівників реєстрів ЄВРОКАТ

Наталія Зимак-Закутня
Керівник Хмельницького ОМНІ-Центру

        9-10 червня у місті Грац (Австрія) проходила щорічна 21-а зустріч керівників реєстрів ЄВРОКАТ (EUROCAT - European Concerted Action on Congenital Anomalies and Twins). Міжнародний благодійний фонд “ОМНІ-Мережа для дітей” представляли голова наглядової ради професор В. Вертелецький та координатор Хмельницького ОМНІ-Центру Н. Зимак-Закутня.
        У 2006 році у зв’язку із розширенням ЄВРОКАТ було оголошено про прийняття нових членів: Латвії, Словенії, Південно-Східної Ірландії, та реєстру вроджених вад розвитку (ВВР) ОМНІ-Мережі (Україна). Кожному новому члену була надана можливість представити свій реєстр. Презентація підкреслила важливість таких переваг реєстрів ОМНІ-Мережі, як активна система моніторингу ВВР на популяційній основі, діагностування та кодування, що здійснюються медичними генетиками, активне залучення місцевого існуючого персоналу, наявність потужного інформаційного ресурсу (вебсайт "Вроджені вади розвитку: Міжнародні інформаційні системи (I.B.I.S.)"), систематичне використання цифрового фотографування з метою діагностики та телеконсультування, а також наявність англомовного персоналу.
        Велику зацікавленість під час зустрічі викликала доповідь професора В. Вертелецького "Частота вад невральної трубки в Україні найвища в регіонах, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи". Наведені дані свідчать про значні рівні частоти spina bifida та сіамських близнюків, особливо у забруднених регіонах Полісся. Професор Вертелецький наголосив на тому, що подальша ситуація вимагає проведення наступних молекулярних, генетичних та епідеміологічних досліджень із залученням міжнародних ресурсів. Результати цих досліджень нададуть життєво важливі факти для українського суспільства та будуть неоціненним внеском до кращого розуміння складності та причин вроджених вад.

Prof. W. Wertelecki is making his report
Професор В.Вертелецький представляє свою доповідь

        Лідер проекту ЄВРОКАТ Хелен Долк висловила намір відвідати Україну та більш детальніше ознайомитися з діяльністю реєстрів ОМНІ-Мережі.
        Виступ запрошеного доповідача доктора Рона Грея, Центр Перинатальної Епідеміології (Велика Британія), стосувався питань епідеміології, моніторингу та профілактики фетального алкогольного синдрому (ФАС). Він також надав інформацію про існуючі активні проекти (напр., GENASIS (ЄС), FASSnet (США) і, зокрема, діяльність ОМНІ-Мережі у цій сфері.
        Програма зустрічі включала обговорення таких питань, як розвиток Центрального реєстру, статистичне спостереження та дослідження кластерів, звіти робочих груп та дослідницьких проектів, зокрема щодо індикаторів якості даних, стратегії статистичних спостережень, аналізу даних ЄВРОКАТ про вживання медикаментів під час вагітності та політики пренатального скринінгу.

Participants of the 21-st EUROCAT Registry Leaders' Meeting
Учасники 21-ї щорічної зустрічі керівників реєстрів ЄВРОКАТ

        У ході сесійних засідань були надані детальні інструкції щодо використання керівництва 1.3 (Інструкцій по реєстрації та нагляду ВВР), а також був представлений Анатомічно-Терапевтично-Хімічний кодувальник (АТС), розроблений для введення даних про новонароджених у програму EDMP (Програма управління даними ЄВРОКАТ), починаючи з 2005 року.
        Говорячи про подальші плани та перспективи, Хелен Долк підкреслила роль ЄВРОКАТу як центру епідеміологічного нагляду ВВР у Європі та висловила сподівання на успішну співпрацю з новими та існуючими членами.


Дата написання: 21 червня 2006 року
International Birth Defects and Information Systems Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Завжди звертайтесь за порадою до Вашого лікаря.

Повідомте про помилки || Обмін банерами || Карта сайту || Попередження || Напишіть нам
PandoraWordBox (Classic Etymology & Mythology - Medical Terminology)