Повідомте про помилки | Обмін банерами | Напишіть нам | Відвідувань:       
International Birth Defects Information Systems
"ОМНІ-Мережа для дітей" - Запобігання вродженим вадам

International Birth Defects Information Systems


  • Створити систему нагляду за вродженими вадами розвитку за міжнародними стандартами.
  • Сприяти поліпшенню стану лікування і профілактики вроджених вад.
  • Допомогти у створенні Українського Альянсу із запобігання вродженим вадам розвитку.

Про ОМНІ-Мережу | Звіти | Карта | Медична статистика | Англійською

Реалізація пілотного проекту "Пренатальні ультразвукові маркери фетального алкогольного синдрому" у Рівненській і Херсонській областях

Любов Євтушок
Голова правління МБФ "ОМНІ-Мережа для дітей"

        На питаннях діагностики та профілактики алкогольного синдрому плода, а також впровадження програм раннього втручання щодо дітей з порушеннями розвитку, зокрема, спричинених пренатальним впливом алкоголю, сконцентрована діяльність "ОМНІ-мережі для дітей" впродовж кількох років.
        Саме тому з великим зацікавленням у Рівненській і Херсонській областях в 2005-2006 рр. проводиться пілотне дослідження пренатальних ультразвукових маркерів фетального алкогольного синдрому, яке здійснюється під керівництвом професорів К. Джонса, К. Чамберс та Е. Халла (Каліфорнійський університет, Сан-Дієго, США).
        24-25 вересня 2006 р. відбувся візит у м. Рівне керівників проекту професорів К. Джонса та К. Чамберс (Каліфорнійський університет, Сан-Дієго, США) та професора К. Коулз (Інститут медицини Університету Еморі та Інститут Маркуса, Атланта, Джорджія, США). Під час візиту були підведені попередні підсумки проекту. 25 вересня 2006 р. результати пілотного проекту представлено у доповіді професора К. Джонса перед учасниками проекту, лікарями та психологами з Рівного і Луцька, крім того для слухачів була представлена лекція професора К. Коулз "Дослідження ефектів пренатального впливу алкоголю на розвиток дитини раннього віку". Крім того, американські гості відвідали Рівненський центр раннього втручання "Пагінець" і були позитивно вражені самовідданою діяльністю спеціалістів у співпраці з батьками.

From left to right: Profs. K. Jones, Ch. Chambers, C. Coles, Mrs. T. Savchuk (Pahinets Center Director), Dr. L. Yevtushok
Зліва направо: Проф. К. Джонс, проф. К. Чамберс, проф. К. Коулз,
Т. Савчук (директор Центру "Пагінець"), Л. Євтушок

        Основною метою пілотного проекту було порівняння фізичного розвитку та розвитку мозку з допомогою пренатального ультразвукового дослідження плодів вагітних жінок, які вживають алкоголь у середніх та значних кількостях, та тих, які вживають алкоголь у малих дозах або взагалі його не вживають.
        Можливість пренатальної ідентифікації дітей з ФАС дозволила б надавати жінкам і дітям своєчасну допомогу та застосовувати програми раннього втручання.
        Підготовчий етап дослідження був проведений у 2003-2005 рр. за підтримки Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку та мережі ОМНІ-Центрів. Було проведено низку тренінгів спеціалістів в областях та у м. Києві під керівництвом професорів К. Джонса, К. Чамберс та Е. Холла, а також перекладено на українську мову протоколи для введення баз даних.
        Для дослідження відбирались вагітні жінки в І-ІІ триместрах вагітності.
        В протоколи пренатального УЗД були включені додаткові виміри структур головного мозку. Проведений відеозапис кожного дослідження.
        Після народження діти були оглянуті спеціально підготовленими неонатологами та/або генетиками згідно стандартного протоколу, було здійснено фотодокументацію.

Discussing the FAS Pilot Project results
Обговорення результатів пілотного проекту

        Було проведено бесіди та надані друковані матеріали для жінок, які вживали алкоголь протягом вагітності, щоб зменшити ризик можливого негативного впливу алкоголю на плід. Крім того, кожна вагітна жінка отримала вітаміни в таблетках на профілактичний курс.
        Попередній аналіз даних показав відсутність статистично значимих відмінностей в групі ризику та контрольній групі щодо біпарієтального, лобно-потиличного, поперечного мозочкового, outer orbital, або орбітального діаметру. Проте розміри фронто-таламічного діаметру в залежності від гестаційного віку були зменшені в групі ризику в порівнянні з контрольною групою. Ці дані дозволили припустити, що специфічні вимірювання розмірів лобної частини мозку можуть бути ранніми маркерами пошкоджуючого впливу алкоголю та застосовуватись для раннього виявлення уражених алкоголем дітей.
        Безперечно, отримані результати потребують подальшої оцінки щодо чутливості та специфічності цих маркерів. Це сприятиме впровадженню запобіжних ініціатив, оскільки своєчасне виявлення вагітних жінок групи ризику та медичний нагляд за ними сприятиме зниженню малюкової і материнської смертності та дитячої інвалідності, активному залученню дітей до сучасних програм раннього втручання.


Дата написання: 26 вересня 2006 року
International Birth Defects and Information Systems Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Завжди звертайтесь за порадою до Вашого лікаря.

Повідомте про помилки || Обмін банерами || Карта сайту || Попередження || Напишіть нам
PandoraWordBox (Classic Etymology & Mythology - Medical Terminology)