View this page in English       

Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку

Тренування з діагностики фетального алкогольного синдрому в м. Рівне

IBIS: Egyptian symbol of wisdom - Home Pg

Про I.B.I.S.
Вступна сторінка
Канали інформації
Пошук в межах сайту
Стандарти


"В новинах"
Пошта...
Запитання/коментарі
Повідомте про
перервані зв'язки

Попередження

С.О.С.- інформація

Приєднайтесь до I.B.I.S.

Genetics Birth Defects Center

Ukrainian-American Birth Defects Program
Словесний ящик Пандори
Medical Etymology
Медичне слово
Вроджені вади
Галерея - Музика
Книги - Старі карти - Гравюри
 
See map
27 червня 2003 р.



Любов Євтушок,
Медичний директор
Українсько-Американської Програми
запобігання вродженим вадам розвитку

2-3 червня 2003 року група американських спеціалістів відвідала Рівненський Центр Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку. В складі групи були проф. Володимир Вертелецький (директор Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку, зав. кафедрою медичної генетики Університету Південної Алабами (м. Мобіл, США), секретар-казначей Світового Альянсу із запобігання вродженим вадам), проф. Ігор Бариляк (президент Альянсу із запобігання вродженим вадам розвитку), проф. Кеннет Джонс (професор педіатрії, зав. відділенням дизморфології і тератології медичної школи Каліфорнійського університету, м. Сан Дієго, США), проф. Крістіна Чамберс (епідеміолог, кафедра педіатрії Каліфорнійського університету, м. Сан Дієго, США), проф. Ендрю Халл (акушер-гінеколог із спеціалізацією в медицині плода і матері Каліфорнійського університету, м. Сан Дієго, США).

Під час візиту відбулися наступні події:

  1. Зустрічі з метою підготовки реалізації пілотного проекту запобігання фетального алкогольного синдрому (ФАС).
  2. Проведення семінарів і тренувань медичного персоналу:
    • Проф. К. Джонс: тренування неонатологів і генетиків під назвою "Діагностика ФАС у новонароджених (огляд, діагноз, фотодокументація)".
    • Проф. Е. Халл: заняття із спеціалістами з ультразвукової діагностики під назвою "Огляд ультразвукового (УЗ) обладнання, стандартні процедури і можливості архівування даних ультразвукової діагностики в 2D режимі та методика стандартного УЗ обстеження вагітних в режимі 2D".
    • Проф. К. Чамберс:
      • Тренінг лікарів, які проводять відбір групи ризику вагітних щодо вживання алкоголю під час вагітності (заняття №№1-2): “Засади загального і специфічного скринінгу в жіночих консультаціях”.
      • Тренування лікарів, відібраних в якості координаторів для проведення пілотного проекту дослідження і запобігання алкогольному синдрому плода (заняття №3): “Відбір суб'єктів дослідження, методики опитування, запису і архівування даних”.
      • Зустріч з персоналом, який займається введенням даних в комп'ютер і їх аналізом.
  1. Проф. В. Вертелецький, проф. І. Бариляк: прийняли участь в дискусії за круглим столом “Освітня роль інформаційно-ресурсних ОМНІ-Центрів Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку”, а також в декількох робочих зустрічах:
    • з керівниками Рівненської обласної державної адміністрації і управління охорони здоров'я;
    • з ініціативною групою проекту "Рання стимуляція інтелектуального розвитку дітей без батьківської опіки”;
    • з ініціативною групою Рівненської обласної громадської організації “Асоціація батьків дітей з особливими потребами”;
    • з представниками Рівненських Ротарі-клубів;
    • з проф. І. Пасічником, ректором національного університету "Острозька Академія".

2 червня 2003 року в Рівненському обласному клінічному лікувально-діагностичному центрі відбулась робоча зустріч професорів В. Вертелецького, К. Джонса, К. Чамберс, Е. Халла і І. Бариляка з ініціативною групою по підготовці пілотного дослідження ФАС в Рівненській області. Під час зустрічі були обговорені деталі ходу дослідження на кожній стадії реалізації проекту (жіночі консультації, ультразвуковий огляд вагітних, участь неонатологів, генетиків) та підходи до виконання програм ранньої інтелектуальної стимуляції і зменшення розумової відсталості.

3 червня 2003 року розпочались заняття з 95 медичними спеціалістами з м. Рівного та районів Рівненської області (районними педіатрами, завідуючими жіночими консультаціями, районними наркологами, педіатрами і неонатологами з м. Рівного і районів, спеціалістами ультразвукової діганостики, генетиками). Спочатку проф. К. Джонс виступив з лекцією “Клінічні підходи до діагностики ФАС”. Потім професори К. Чамберс, К. Джонс, Е. Халл пояснили цілі, завдання і ключові моменти дослідження, а також стадії тренування медичного персоналу.

Після вступної частини розпочались тренування.

Проф. К. Джонс провів два заняття з 12 неонатологами, 2 генетиками, 3 педіатрами з Рівненського будинку дитини і 1 педіатром з м. Херсон. Ключові аспекти тренінгу - як оглядати новонароджених, діагностувати ФАС і фотографувати пацієнтів. Ці заняття проходили в Рівненському будинку дитини.

Dr. K. Jones (sitting left) shows how to examine a child
Проф. К. Джонс (сидить зліва) показує, як потрібно оглядати дитину

Проф. К. Чамберс провела 2 тренування 50 медичних спеціалістів з м. Рівного і Рівненської області (районних педіатрів, завідуючих жіночими консультаціями, наркологів) і 2 генетиків з м. Херсона. Протягом тренувань вони розглянули питання загального і специфічного скринінгу ФАС в жіночих консультаціях. Такий скринінг можуть проводити усі медичні спеціалісти, які контактують з вагітними чи невагітними жінками.

Dr. Ch. Chambers
Проф. К. Чамберс

Тренування №3 “Відбір суб'єктів дослідження, методики опитування, запису і архівування даних” проф. К. Чамберс провела для 4 медичних спеціаліста (3 акушерів-гінекологів, 1 генетика) і 1 оператора по вводу даних.

Проф. Е. Халл провів 2 заняття, оглядаючи ультразвукове обладнання, стандартні процедури проведення 2D дослідження і запису результатів разом із УЗД спеціалістами з Рівненської і Херсонської областей. Ці заняття відбулися в кабінеті ультразвукової діганостики медико-генетичної консультації Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру. Під час занять лікарі УЗД разом із проф. Е. Халлом проводили огляд вагітних жінок. Основна увага приділялась прийомам огляду і вимірам, необхідним під час проведення дослідження по протоколу огляду жінок з групи ризику по ФАС, а також запису і збереженню результатів таких оглядів.

Dr. A. Hull during the training
Проф. Е. Халл під час занять

Після завершення тренувань було проведено заключне засідання, присвячене впровадженню пілотного проекту з діагностики і запобігання ФАС, на якому були присутні професори В. Вертелецький, К. Джонс, К. Чамберс, Е. Халл, Ігор Бариляк та п. Л. Євтушок.

Під час круглого столу “Освітня роль інформаційно-ресурсних ОМНІ-Центрів Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку” були обговорені питання необхідності продовження освітньої роботи серед населення стосовно запобігання вродженим вадам розвитку, особливо превентивної ролі фолієвої кислоти і фортифікації борошна фолієвою кислотою.

Також був зроблений наголос на важливості співпраці ОМНІ-Центрів із освітніми закладами, що готують медичних спеціалістів. Одним із яскравих прикладів такої діяльності є плідна співпраця Рівненського ОМНІ-Центру з кафедрою педіатрії і невідкладної медицини Тернопільської державної медичної академії.

Під час круглого столу були представлені результати співпраці ОМНІ-Центру з Рівненською обласною медичною бібліотекою. Була досягнута угода з обласною газетою “Медичний вісник” публікувати матеріали з ІБІСу як для лікарів, так і для батьків. В ході дискусії була висловлена ідея присвятити спеціальний випуск газети проблемам здоров'я і розвитку дітей. В цьому контексті головний редактор газети п. Т. Полянська висловила надію на співпрацю з Українсько-Американською Програмою запобігання вродженим вадам розвитку.

 
              Шукати в IBIS
 
  Пошук забезпечує FreeFind  
         


Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Будь ласка, прочитайте повний текст попередження. Завжди звертайтесь за порадою до Вашого лікаря.

Copyright 1998 - 2003 I.B.I.S. Захищено авторським правом.

Спонсор: I.B.I.S. | Концепція сайту: В. В., С. Л.
Email: Webmaster


16/December/2003 sl