View this page in English (Please set browser to encoding in cyrillic)

Фолієва кислота:
від науки до практичної охорони здоров'я


IBIS: Egyptian symbol of wisdom - Home Pg

Про I.B.I.S.
Вступна сторінка
Канали інформації
Пошук в межах сайту
Стандарти


"В новинах"
Пошта...
Запитання/коментарі
Повідомте про
перервані зв'язки

Попередження

С.О.С.- інформація

Приєднайтесь до I.B.I.S.

Genetics Birth Defects Center

Ukrainian-American Birth Defects Program
Словесний ящик Пандори
Medical Etymology
Медичне слово
Вроджені вади
Галерея - Музика
Книги - Старі карти - Гравюри
 
Академія медичних наук України,
Міністерство охорони здоров'я України,
Агентство США з міжнародного розвитку (USAID),
Українсько-Американська Програма запобігання
вродженим вадам розвитку (УАПЗВВР),
Університет Південної Алабами США,
ЮНІСЕФ - Українське відділення
(13 червня 2001 року, Київ, Україна)

Редактор звіту проф. Ю.І. Кундієв



З привітанням до учасників від імені організаторів виступили: Ю.І. Кундієв - Віце-Президент АМН України, С.П. Бережнов - заступник головного санітарного лікаря МОЗ України, В. Вертелецький - директор Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку (УАПЗВВР), секретар-казначей Світового Альянсу організацій із запобігання вродженим вадам розвитку, керівник Центру медичної генетики Університету Південної Аоабами, О. Радзієвська - головний спеціаліст програм USAID в галузі охорони здоров'я.

From left to right: Prof Yu. Kundiyev, Prof. S. Berezhnov, Ms. O. Radziyevska, Prof. W. Wertelecki
Робоча президія конференції (натисніть тут)

З доповідями виступили:

  1. Проф. Ю.І. Кундієв - "Профілактична медицина в Україні: шлях від науки до практики".
  2. В доповіді було наголошено на актуальності профілактичної медицини, яка визначає і оцінює фактори ризику для здоров'я. Європейським відділом ВООЗ розроблено перший план дій щодо нагляду за безпекою продуктів і харчів на 2000-2005 рр. Профілактичні заходи, в тому числі і щодо безпеки продуктів харчування, повинні включати ідентифікацію факторів і груп ризику, оцінку ризику, управління і реалізацію контролю, статистичну обробку результатів.


  1. Проф. В. Вертелецький (США) - "Вроджені вади розвитку, дійсний стан".


  2. Prof. W. Wertelecki, M.D.
    Проф. В. Вертелецький (натисніть тут)

    Відповідальність кожного з нас попередити те, чому можна запобігти, допомогти тим, хто збирається прийти у цей світ. В Україні не приділяють достатньої уваги попередженню вроджених вад розвитку (ВВР) у дітей. Діти - поза політикою. Українсько-Американська Програма повністю впроваджена у двох областях України і поширюється на 5 інших. Основними напрямками її є: нагляд за вродженими вадами, опіка дітей з ВВР, активна освіта лікарів і населення з проблеми запобігання ВВР, інтеграція лікарів різних профілів навколо вирішення цих проблем. Фундаментальна стратегія роботи - участь неонатологів, які знаходять новонароджених з ВВР, збирають анамнез і розпочинають процес відповідного лікування. Іншою стратегією є участь генетиків, які координують довготривалу медичну допомогу хворим дітям. І нарешті, Український Альянс із запобігання ВВР, до якого входять сім'ї, спеціалісти і громадські діячі, повинен допомогти батькам дітей з вродженими вадами адаптуватись до життя і отримати допомогу від охорони здоров'я, соціальних служб, освітніх та інших організацій. Цивілізацію треба оцінювати по тому, як вона ставиться до своїх дітей, особливо до тих, що стали інвалідами не з власної волі.

    Було також охарактеризовано загальне поняття ВВР і spina bifida, зокрема. Підкреслювалась необхідність Інтернету в здійсненні поставлених завдань. На вирішення проблем спрямована і діяльність Українського Альянсу запобігання ВВР - першої національної копії Світового Альянсу.


  3. Проф. Г. Оуклі (США) - "Революція у поглядах на фолієву кислоту".


  4. Prof. G.Oakley reporting about Folic Acid Fortification Program in USA
    Проф. Г. Оуклі (натисніть тут)

    Винахід того, що фолієва кислота ефективно запобігає вадам невральної трубки, серцево-судинним захворюванням, пов'язаним з атеросклерозом, раку товстої кишки, є справжньою революцією в медицині. Більше того, багато досліджень доводять, що знижується ризик хвороби Альцгеймера. Проте, важко змусити людей приймати вітамінні таблетки щодня. Оскільки Україна є житницею Європи, для неї класичний підхід в запобіганні вище вказаним хворобам є збагачення борошна фолієвою кислотою.

    Було дано характеристику досягнення програми фортифікації в США і Китаї. Оскільки на спеціальній сесії Генеральної Асамблеї ООН у вересні 2001 року буде розглянуте питання здоров'я дітей, спеціальна комісія ВООЗ має представити матеріали щодо використання фолієвої кислоти у запобіганні вадам невральної трубки. До 2005 року планується елімінувати ці захворювання.

    У відповідях на запитання учасників конференції проф. Г. Оуклі дав оцінку різним рівням збагачення зернових продуктів.

  5. Проф. О. Воловина (США) - "Інформаційні системи та реформування охорони здоров'я".


  6. Prof. O. Wolowyna
    Проф. О. Воловина (натисніть тут)

    На думку доповідача лікувальні і профілактичні програми та інформаційні системи установ охорони здоров'я у великій мірі залежать від здатності добувати та інтерпретувати факти. Було охарактеризовано підходи до застосування інформаційних систем та Інтернету у реформуванні охорони здоров'я. Вимоги до інформаційних систем:

    • актуальність інформації
    • повнота інформації
    • доступність інформації
    • висока якість інформації
    • гнучкість у пристосуванні до потреб використання

    Була представлена нова система аналізу статистичної медичної інформації "Hypercube".


(Натисніть на фото, щоб побачити деталі)
Click to enlarge and for legends
Click to enlarge and for legends
Click to enlarge and for legends
Click to enlarge and for legends
Click to enlarge and for legends


Під час загальної дискусії, засідання круглого столу "Розробка стратегії стосовно збагачення борошна фолієвою кислотою" були висловлені різні підходи і різні точки зору щодо профілактичного застосування фолієвої кислоти:

  1. Проф. І.Р. Бариляк, проф. Ю.І. Кундієв, Г.І. Мікульська (заступник начальника управління охорони здоров'я Волинської облдержадміністрації), Л.В. Фірсов (керівник проекту "Здоров'я горян", член Альянсу запобігання ВВР), М. Алексанян (представник ЮНІСЕФ в Україні, Білорусі і Молдові): збагачення борошна фолієвою кислотою - найраціональніший підхід до запобігання вадам невральної трубки, коронарній недостатності, інсультам, раку товстої кишки.


  2. Проф. О.І. Тімченко, проф. О.Г. Суліма, проф. В.А. Кордюм: застосування фолієвої кислоти жінками репродуктивного віку в преконцепційний період є необхідним, необхідні директивні документи МОЗ з цього приводу. До запровадження фортифікації необхідний наступний підхід: створення ініціативної групи з дослідження і обробки результатів щодо безпечності широкої кампанії з фортифікації.


  3. М.П. Компанець (Президент Української зернової асоціації), М.С. Гнасюк (директор Волинського хлібокомбінату № 2), Л.Г. Зарицька (провідний інженер-технолог Рівненського хлібокомбінату № 36): виробники готові розпочати фортифікацію вже сьогодні. Для цього є досвід (добавка вітамінів до хлібопродуктів практикувалась у СРСР) і частина необхідного обладнання. Необхідне тільки рішення уряду з цього питання.

Доктор М. Алексанян (представник ЮНІСЕФ в Україні, Білорусі і Молдові) ще раз підкреслив той факт, що необхідність запровадження фортифікації мікроелементами продуктів харчування на Україні давно назріла. Вже 50 років у світі практикується додавання заліза до борошна. Українська влада повинна вважати першочерговою справою випуск йодованої солі і борошна із фолієвою кислотою.

Проф. Ю.І. Кундієв запропонував створити робочу групу при АМН та МОЗ України, яка складатиметься з 5-7 фахівців, для ознайомлення з повними даними (досьє) щодо досвіду збагачення продуктів харчування фолієвою кислотою в США та інших країнах.

Результатом її роботи мають стати:

The bread, presented by Volyn Bakery Director, could be fortified with folic acid
Цей коровай, подарований директором
Волинського хлібокомбінату № 2,
міг би містити фолієву кислоту
(натисніть тут)

Після конференції і "круглого столу" відбулася прес-конференція, на якій журналісти отримали вичерпні відповіді на питання, пов'язані з значенням фолієвої кислоти в профілактиці вроджених вад розвитку, а також можливостями проведення насичення харчових продуктів цим вітаміном.



              Шукати в IBIS
 
  Пошук забезпечує FreeFind  
         

 


IBIS:International Birth Defects Information Systems
Інформація на цій сторінці є виключно точкою зору її автора, яку не обов’язково поділяють Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку, Американська Фундація “March of Dimes” чи будь-яка інша подібна організація. Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Будь ласка, прочитайте повний текст попередження. Завжди звертайтесь за порадою до Вашого лікаря.

Copyright 1998 - 2002 I.B.I.S. Захищено авторським правом.  

Спонсор: I.B.I.S. | Концепція сайту: В.В., С.Л. | Зміст сторінки: Ю. Кундієв Євтушок 

Email: Webmaster


      
5/February/2002 sl