View this page in English (Please set browser to encoding in cyrillic... Best seen in Netscape)

Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку

Нарада з питань фортифікації борошна фолієвою кислотою

IBIS: Egyptian symbol of wisdom - Home Pg

Про I.B.I.S.
Вступна сторінка
Канали інформації
Пошук в межах сайту
Стандарти


"В новинах"
Пошта...
Запитання/коментарі
Повідомте про
перервані зв'язки

Попередження

С.О.С.- інформація

Приєднайтесь до I.B.I.S.

Genetics Birth Defects Center

Ukrainian-American Birth Defects Program
Словесний ящик Пандори
Medical Etymology
Медичне слово
Вроджені вади
Галерея - Музика
Книги - Старі карти - Гравюри
 
See map
Н. В. Штученко,
координатор Українсько-Американської Програми
запобігання вродженим вадам розвитку

Нарада з питань фортифікації борошна фолієвою кислотою була проведена 27 лютого 2002 року в місті Києві. В роботі наради прийняли участь 35 чоловік. Серед них були такі визнані міжнародні експерти як проф. В. Вертелецький (завідуючий центром медичної генетики Університету Південної Алабами, директор Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку), проф. Г. Оуклі (факультет епідеміології Школи суспільної охорони здоров'я ім. Ролінза в Університеті Еморі), доктор П. Ранум (консультант з питань фортифікації харчових продуктів компанії Ceres Nutrition), академік Ю. Кундієв, Віце-президент Академії медичних наук України, директор інституту медицини праці АМН України). На нараду були запрошені представники Міністерства охорони здоров'я України, Академії медичних наук України, управлінь охорони здоров'я обласних державних адміністрацій, українських відомств та підприємств зернової та хлібної промисловості.

Opening Remarks: (from Left to Right) Drs. Olena Radziyevska (USAID), Yuriy Kundiyev and Wladimir Wertelecki

Зліва направо: п. О. Радзієвська (Агентство США
з міжнародного розвитку), академік Ю. Кундієв
і проф. В. Вертелецький

У вступному слові д-р Ю. Кундієв розповів про досягнення Українсько-Американської Програми та Українського Альянсу з запобігання вродженим вадам розвитку за час, що минув з останньої конференції.

Overview: (from Left to Right) Drs. Olena Radziyevska (USAID), Yuriy Kundiyev, Wladimir Wertelecki, Iryna Kharytonova, Yevheniya Larionchyk and Godfrey Oakley

Зліва направо: п. О. Радзієвська, академік Ю. Кундієв,
проф. В. Вертелецький, п. І. Харитонова (Український
Альянс запобігання вродженим вадам розвитку),
п. Є. Ларіончик (Український Альянс запобігання
вродженим вадам розвитку) і проф. Г. Оуклі

Професор В. Вертелецький розповів про проведення моніторингу вроджених вад розвитку у пілотних областях України. Він особливо підкреслив, що здобуті дані є популяційними даними і свідчать про високий рівень вроджених вад у цих областях.

Д-р Г. Оуклі в доповіді "Диво фортифікації фолієвою кислотою" описав механізми утворення вроджених вад нервової системи та розповів про рандомізоване контрольоване дослідження, проведене у Великій Британії. Дослідження, проведене на групі жінок, які вже мали дитину з вродженою вадою нервової системи, довело, що споживання фолієвої кислоти значно знижує кількість вроджених вад.

Д-р П. Ранум у доповіді "Перетворення млинів на фабрики запобігання вродженим вадам" розповів про технологію фортифікації борошна фолієвою кислотою та програми з фортифікації, які застосовуються у різних країнах.

Після завершення лекцій, доповідачі відповіли на численні питання стосовно світового досвіду із фортифікації харчових продуктів, механізмів біологічної дії фолієвої кислоти, технологічних аспектів фортифікації борошна.

Під час дискусії д-р Р. Моїсєєнко (начальник Управління охорони материнства та дитинства МОЗ України) розповіла про Всеукраїнську програму здоров'я дитини, яка передбачає запобігання вродженим вадам розвитку з допомогою фолієвої кислоти. Д-р Р. Моісєєнко підкреслила, що незважаючи на переконливі дані, представлені доповідачами, тотальна фортифікація борошна фолієвою кислотою може мати певні недоліки. Серед них, безконтрольне вживання фолієвої кислоти всіма групами населення. Д-р Р. Моїсєєнко запропонувала обговорити цю проблему на засіданні Українського комітету з біоетики.

Ministry and Oblast health leaders: (from Left to Right) Drs. Tamara Irkina, Raisa Moiseyenko, Mykhailo Hnasyuk and Mariya Dumanovska

Зліва направа: п. Т. Іркіна (МОЗ України), п. Р. Моісеєнко,
п. М. Гнасюк і п. М. Думановська

Д-р Ю. Кундієв у своєму виступі звернув увагу на те, що у 50% випадків, коли вагітність була не запланована, фортифікація фолієвою кислотою найбільш ефективна. У всякому разі, наголосив д-р Кундієв, накопичено достатньо даних для того, щоб розпочати пілотний проект із фортифікації борошна в Україні.

Д-р І. Бариляк (президент Українського Альянсу із запобігання вродженим вадам розвитку) зупинився на генетичних аспектах проблеми. Він підкреслив, що генетики у всьому світі дотримуються думки, що фортифікація фолієвою кислотою продуктів харчування значно зменшує число вроджених вад.

Пані О. Юришинець (мати дитини з вадою невральної трубки) у своєму виступі подякувала Українському Альянсу та Українсько-Американській Програмі за підтримку родин, які мають хворих дітей.

Пан М. Гнасюк (директор Луцького комбінату хлібопродуктів № 2) розповів про технологічні можливості підприємства та заявив, що на млині є всі умови для втілення пілотного проекту з фортифікації.

Д-р М. Думановська (заступник начальника управління охорони здоров'я Рівненської облдержадміністрації) розповіла про освітню кампанію із запобігання вродженим вадам розвитку, яка була проведена в м. Рівному.

Представники хлібної промисловості України (М. Компанець, В. Морозов, В. Яніцький) розповіли про технологічні можливості українських млинів щодо фортифікації борошна фолієвою кислотою. Пан В. Яніцький звернув особливу увагу на те, що для втілення фортифікації в Україні необхідним є розроблення відповідних санітарно-гігієнічних нормативів, затверджених Міністерством охорони здоров'я України.

An overview of the grain and milling industry: Mr. Mykola Kompanets speaking

Виступає п. М. Компанець

Після закінчення дискусії доктор Ю. Кундієв виступив із заключним словом та закрив нараду. Учасникам наради були роздані "Проект рекомендацій з фортифікації борошна фолієвою кислотою в Україні" та книга "Фолієва кислота і профілактика захворювань".

 
              Шукати в IBIS
 
  Пошук забезпечує FreeFind  
         


Інформація на цій сторінці є виключно точкою зору її автора, яку не обов’язково поділяють Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку, Американська Фундація “March of Dimes” чи будь-яка інша подібна організація. Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Будь ласка, прочитайте повний текст попередження. Завжди звертайтесь за порадою до Вашого лікаря.
Copyright 1998 - 2002 I.B.I.S. Захищено авторським правом.
Спонсор: I.B.I.S. | Концепція сайту: В. В., С. Л. | Зміст сторінки: Н. Штученко
Email: Webmaster

      
4/June/2002 sl