View this page in English       

Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку

Тези доповідей учасників ІІ-го Національного конгресу з біоетики від Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку

IBIS: Egyptian symbol of wisdom - Home Pg

Про I.B.I.S.
Вступна сторінка
Канали інформації
Пошук в межах сайту
Стандарти


"В новинах"
Пошта...
Запитання/коментарі
Повідомте про
перервані зв'язки

Попередження

С.О.С.- інформація

Приєднайтесь до I.B.I.S.

Genetics Birth Defects Center

Ukrainian-American Birth Defects Program
Словесний ящик Пандори
Medical Etymology
Медичне слово
Вроджені вади
Галерея - Музика
Книги - Старі карти - Гравюри
 
See map
30 вересня 2004 р.



Національний центр вроджених вад і порушень розвитку: національні та міжнародні програми запобігання вродженим вадам

Джеймі Фріас
Професор,
Національний Центр вроджених вад і
порушень розвитку (CDC, Атланта, США)

Jaime L. Frias, M.D.

Національний Центр вроджених вад і порушень розвитку (NCBDDD) був створений при Центрах по контролю та профілактиці захворювань (CDC) з метою:

  • сприяти оптимальному розвитку плода, новонародженого та дитини;
  • підвищити якість життя та запобігти виникненню вторинної патології у дітей, підлітків та дорослих, що мають аномалії розвитку;
  • запобігати вродженим вадам і порушенням розвитку.
З цією метою NCBDDD здійснює епідеміологічне дослідження причин виникнення та факторів ризику вроджених вад і порушень розвитку. Він створив і підтримує сучасні моніторингові програми. Згідно кооперативним угодам фінансуються програми нагляду за частотою вродженої патології в 28 штатах. Ці програми дають цінні наукові дані; крім того, вони сприяють покращанню доступу дітей з ВВР до медичних послуг і програм, а також оптимізують проведення медичних інтервенцій. На додачу, 8 Центрів по вивченню і профілактиці вроджених вад проводять всебічне дослідження „випадок-контроль” 30 найбільших мальформацій, що дає унікальну можливість знайти причини виникнення як широко розповсюджених, так і рідкісних вад в географічно та етнічно різних популяціях, вивчати взаємодію генів з навколишнім середовищем.

Протягом останніх років основний акцент у діяльності NCBDDD робиться на запобігання вадам невральної трубки (ВНТ). У співпраці з надійними партнерами, такими як March of Dimes, Американська асоціація хворих із spina bifida тощо, Центри очолили програми збільшення вживання фолієвої кислоти жінками репродуктивного віку та фортифікації зернових продуктів. В результаті цих зусиль частота ВНТ в Сполучених Шатах Америки знизилася на 20%-30% протягом 1996-2001 років. Крім того, співпраця науковців Центру із спеціалістами Китаю дозволила провести фолієву інтервенцію в 2-х регіонах цієї країни, що призвело до помітного зниження частоти ВНТ (40% на півдні і 85% на півночі). Програма фортифікації пшеничного борошна фолієвою кислотою в Чилі, яка розпочалась в 2000 році, знизила частоту ВНТ більше ніж на 40% (дані 2002 року).

Інша значна програма NCBDDD зосереджена на запобіганні фетального алкогольного синдрому (FAS) шляхом освітньої роботи серед жінок (переконує їх уникати алкоголю під час вагітності), розвитку ефективних програм консультування жінок групи підвищеного ризику. Ця програма також включає і тренування медичних працівників методам діагностики FAS у дітей, вивчає нові підходи до реабілітації дітей, пренатально уражених алкоголем.

Інші численні програми NCBDDD спрямовані на допомогу дітям повністю розкрити свій біологічний потенціал, на сприяння здоров’я і благополуччя серед людей з обмеженими можливостями, акцентуючи особливу увагу на вразливих верствах населення. Основний керівний принцип роботи Центру – забезпечення дотримання фундаментальних принципів рівності і справедливості, як основи усіх програм. Знання і уміння вчених та персоналу мають бути доступні як в Сполучених Штатах, так і за кордоном усім, хто вносить посильний внесок у справу запобігання вродженим вадам і аномаліям розвитку з метою зменшення їх негативного впливу.

 
              Шукати в IBIS
 
  Пошук забезпечує FreeFind  
         


Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Будь ласка, прочитайте повний текст попередження. Завжди звертайтесь за порадою до Вашого лікаря.

Copyright 1998 - I.B.I.S. Захищено авторським правом.

Спонсор: I.B.I.S. | Концепція сайту: В. В., С. Л.
Email: Webmaster


15/November/2004 sl