Повідомте про помилки | Обмін банерами | Напишіть нам   
International Birth Defects Information Systems "ОМНІ-Мережа для дітей" - Запобігання вродженим вадам
Мета: реабілітація і запобігання вродженим вадам, генетичним порушенням, вродженим аномаліям і порушенням розвитку

Мистецтво Навчання Вагітність
  • Створити систему нагляду за вродженими вадами розвитку за міжнародними стандартами.
  • Запобігати порушенням розвитку дітей, що виникають внаслідок "інституалізації", використовуючи програми раннього втручання.
  • Сприяти створенню груп підтримки батьків.
  • Сприяти медичній освіті, проведенню навчання і наукових досліджень за допомогою національного та міжнародного партнерства.
  • Створити електронні інформаційні ресурси для їх розповсюдження та проведення телеконсультацій.
Про ОМНІ-Мережу | Ініціативи | Звіти | Публікації | ОМНІ в Eurocat | ОМНІ в ICBDSR | Карта | Статистика | Англійською
 

Науково-практична конференція "Сучасні аспекти раннього втручання щодо дітей з особливими потребами"

Наталія Зимак-Закутня
Керівник Хмельницького ОМНІ-Центру

        20 березня 2007 року у м. Хмельницькому відбулась науково-практична конференція "Сучасні аспекти раннього втручання щодо дітей з особливими потребами".
        Ініціаторами і організаторами конференції стали Міжнародний благодійний фонд "ОМНІ-Мережа для дітей", батьківський клуб "Веселка", Український фонд соціальних інвестицій, проект "Сприяння реформі соціальних послуг в Україні", що фінансується Міністерством у справах міжнародного розвитку Великобританії.
        У конференції взяли участь понад 50 фахівців з Хмельницької, Харківської, Волинської, Рівненської та Львівської областей. Серед учасників конференції були присутні практичні психологи, педіатри, реабілітологи, сімейні лікарі, генетики і педагоги, а також представники груп батьків дітей з особливими потребами.
        Міжнародний благодійний фонд "ОМНІ-Мережа для дітей" на конференції представляли Любов Євтушок, голова правління фонду, Тетяна Віговська, заступник голови правління фонду, Наталія Зимак-Закутня, координатор Хмельницького ОМНІ-Центру, а також партнери "ОМНІ-Мережі" – Тамара Савчук, завідувачка Рівненським центром ранньої педагогічної реабілітації і соціальної адаптації дітей з особливими потребами "Пагінець", Наталія Вічалковська, доцент кафедри вікової та педагогічної психології факультету психології Волинського державного університету ім. Л. Українки та Олена Мельник, голова правління Волинської обласної громадської організації батьків дітей з синдромом Дауна та іншими порушеннями розвитку.


Tetyana Vihovska telling about OMNI-Net activities
Тетяна Віговська
представляє діяльність
ОМНІ-Мережі
  
        Наталія Зимак-Закутня відмітила, що одним з головних спонукальних мотивів до створення батьківського клубу "Веселка", є задоволення потреби родин, що мають дітей із ВВР, в актуальній і достовірній інформації щодо діагностики, опіки та профілактики ВВР. Це досягається завдяки злагодженій праці мультидисциплінарної команди фахівців (лікарів, психологів, соціальних працівників, інформаційних спеціалістів, юристів тощо).
        Тетяна Віговська презентувала напрацювання та досягнення "ОМНІ-Мережі" у запобіганні вродженим вадам розвитку та у сприянні запровадженню програм раннього втручання в Україні. Під час виступу також було наголошено на ключовій ролі моніторингу вроджених вад розвитку у дітей за міжнародними стандартами в плануванні опіки дітей.
        Тамара Савчук ознайомила присутніх з діяльністю Рівненського центру ранньої педагогічної реабілітації і соціальної адаптації дітей з особливими потребами "Пагінець" – унікального закладу, створеного з ініціативи батьківської організації, МБФ "ОМНІ-Мережа для дітей" та при підтримці місцевої влади.
        Виступ Олени Мельник був присвячений ролі батьківських груп підтримки у ранньому втручанні на прикладі діяльності Волинської обласної громадської організації батьків дітей з синдромом Дауна та іншими порушеннями розвитку, зокрема пані Олена висвітлила діяльність батьків організації в ініціюванні та поширенні інформації про впровадження програм раннього втручання, реабілітації та соціальної адаптації, захисті прав, соціальній адаптації людей з хромосомними порушеннями, інтеграції дітей в звичайні садки та школи та подальшій профорієнтації.

Tamara Savchuk sharing "Pahinets" experience
Тамара Савчук ділиться досвідом роботи центру "Пагінець"
Olena Melnyk speaking
Виступає Олена Мельник

        Суттєвий внесок у підготовці та проведенні конференції належать проекту "Сприяння реформі соціальних послуг в Україні", представленого Людмилою Буртник, координатором проекту у Хмельницькій області.
  

Lyudmyla Burtnyk speaking
Виступає
Людмила Буртник
        Тетяна Деркач, консультант-координатор з соціальних послуг та розвитку потенціалу Хмельницького представництва Українського фонду соціальних інвестицій, зазначила, що: "Ця конференція – це черговий крок до зміцнення співпраці між науковцями та практиками, які працюють у сфері раннього втручання, по всій Україні".
        Своїм унікальним досвідом у сфері запровадження методик раннього втручання поділились представник навчально-реабілітаційного центру "Джерело", Оксана Винярська, соціальний педагог; Алла Буданцева, директор Кам’янець-Подільського навчально-виховного комплексу з центром реабілітації слабкозорих дітей; Людмила Циганюк, завуч Кам’янець-Подільського багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру; Тетяна Сердюк, член агенції по впровадженню мікропроекту УФСІ "Центр раннього втручання і реабілітації "Віра"; Людмила Ружицька, представник проекту міні-гранту FRSSU "Крок назустріч дітям з функціональними обмеженнями" та Олена Близнюк, представник Благодійного фонду "Інститут раннього втручання" з м. Харкова.

Oksana Vynyarska presenting Lviv Center "Dzherelo" activities
Оксана Винярська представляє
діяльність Львівського
центру "Джерело"
  
        Оксана Винярська, знайомлячи присутніх з діяльністю Львівського центру "Джерело", проілюструвала свій виступ фільмом, підготовленим працівниками центру.
        Людмила Ружицька, представник проекту міні-гранту "Крок назустріч дітям з функціональними обмеженнями", представила успіхи проекту у наближенні послуг раннього втручання до сільських мешканців.
        Важливість поширення послуг раннього втручання на сільську місцевість також була підкреслена і у виступі Тетяни Сердюк, керівника мікропроекту "Центр раннього втручання і реабілітації "Віра", спрямованого на надання послуг саме дітям сільської місцевості.
  
Antonina Korchynska
Антоніна Корчинська
 
        Антоніна Корчинська, голова Хмельницького фонду соціального захисту та реабілітації інвалідів з дитинства і мати дитини з ВВР, розповіла про досягнення фонду у створенні цілої ланки послуг, спрямованих на дітей з особливими потребами з метою їх подальшого супроводу (Модель підтримки та підготовки до самостійного життя учнів з порушенням інтелектуального розвитку «Школа життя», Центр денного перебування молоді з особливими потребами).
        Ключовим моментом конференції стала презентація першого українського видання програми раннього втручання "Маленькі сходинки" (розробленої австралійським Університетом Макуорі, Сідней), яка, за словами голови правління Міжнародного благодійного фонду "ОМНІ-Мережа для дітей" Любов Євтушок, є надзвичайно корисним посібником як для фахівців, так і батьків, які виховують дітей з особливими потребами, тому особливо приємною є можливість представляти перше україномовне видання.
        Випуск українського видання став можливим завдяки зусиллям МБФ "ОМНІ-Мережа для дітей" та Українського фонду допомоги дітям-сиротам з особливими потребами, Вірджинія, США.
        Наприкінці конференції кожен з учасників конференції мав змогу безкоштовно отримати примірник посібників "Маленькі Сходинки" для ознайомлення та застосування у діяльності своєї організації.

Lyubov Yevtushok presenting "Small Steps" early intervention program
Любов Євтушок презентує
програму раннього втручання
"Маленькі сходинки"
 
Distributing "Small Steps" booklets
Розповсюдження серед учасників
видання "Маленькі сходинки"
 

        Висвітленню ходу конференції та проблем, що були розглянуті, присвячено спеціальний випуск соціальної програми Хмельницького обласного телебачення "Метроном".
        Конференція стала ще одним кроком підвищення спрямування зусиль громади на ефективну допомогу дітям з порушенням розвитку та забезпечення можливостей їх повноцінного зростання, важливим засобом обміну досвідом фахівців з різних регіонів подальшого розвитку моделей раннього втручання в Україні.


Дата написання: 29 березня 2007 рокуБудь-ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Опитування
Хто Ви?
Лікар
Середній медпрацівник
Студент (інтерн)
Пацієнт
Батьки хворого
Зацікавлена особа
Працівник освіти


Подивитись результати
Опитування
Ваша оцінка нашого сайту ІБІС:
Відмінно
Добре
Задовільно
Погано


Подивитись результати
Опитування
Для чого Вам потрібна інформація?
Для роботи
Для навчання
Для догляду за хворим
З цікавості
Інше


Подивитись результати
Опитування
Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?
Повернусь і буду рекомендувати сайт знайомим
Повернусь, бо потрібна інформація
Зайшов на сайт випадково
Не повернусь, бо не цікаво


Подивитись результати
American Medical AssociationClick to verify Birth Defects OMNI-Net Websites Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Завжди звертайтесь за порадою до Вашого лікаря.

|| Початок || Повідомте про помилки || Обмін банерами || Карта сайту || Попередження || Напишіть нам ||
|| Медицина - Мистецтво - Наука - Етика || Огляди || Список "Медичних слів" та "Слів" ||