Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку
Прем'єр-міністр України А.К. Кінах знайомиться з Українсько-Американською Програмою запобігання вродженим вадам розвитку
Під час робочого візиту в Луцьк 26 лютого 2002 року Прем'єр-міністр України п. А.К. Кінах відвідав Волинське обласне дитяче територіальне медичне об'єднання (ВОДТМО), де ознайомився з діяльністю Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку (УАПЗВВР).
П. Т.В. Віговська (справа) розповідає п. А.К. Кінаху про роботу Програми |
Прем'єр-міністру України були представлені наукові дані, зібрані учасниками Програми в ході моніторингу вроджених вад розвитку у Волинській і Рівненській областях на протязі 2000-2001 років, стосовно поширеності вад невральної трубки на Поліссі. П. А.К. Кінах проявив глибоку зацікавленість інформацією про можливість профілактики цих вад фолієвою кислотою, а також ходом підготовки до проведення пілотного проекту збагачення борошна фолієвою кислотою на базі борошномельних заводів Волинської області. З цього приводу відбулася розмова між ним і групою міжнародних експертів у складі проф. Г. Оуклі (відділення епідеміології медичної школи ім. Роллінса університету Еморі, США), п. П. Ранума (консультант ЮНІСЕФ і ВОЗ з питань збагачення зернових продуктів, США) та директора УАПЗВВР проф. В. Вертелецького (керівник центру медичної генетики Університету Південної Алабами, США), які саме в той час працювали над цим проектом разом з місцевими спеціалістами. Зважаючи на важливість цього проекту для України, Анатолій Кирилович пообіцяв всебічну підтримку з боку уряду України.
Проф. Г. Оуклі (зліва) розповідає Прем'єр-Міністру (в центрі) про фортифікацію борошна в США |
Проф. В. Вертелецький (в центрі) і п. А.К. Кінах (справа) |
Генеральний директор ВОДТМО п. Г.В. Ващилін ознайомив високого гостя з перспективою будівництва Волинського обласного перинатального центру. Прем'єр-міністр пообіцяв всіляко сприяти спорудженню цього важливого медичного об'єкта, а губернатор області п. Б.П. Клімчук запевнив, що перинатальний центр буде зданий в експлуатацію до кінця 2004 року.
|
Інформація на цій сторінці є виключно точкою зору її автора, яку не обов’язково поділяють Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку, Американська Фундація “March of Dimes” чи будь-яка інша подібна організація. Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Будь ласка, прочитайте повний текст попередження. Завжди звертайтесь за
порадою до Вашого лікаря. |
||
|