Повідомте про помилки | Обмін банерами | Напишіть нам   
International Birth Defects Information Systems Вроджені вади - Синдроми - Мальформації - Аномалії
Мета: реабілітація і запобігання вродженим вадам, генетичним порушенням, вродженим аномаліям і порушенням розвитку

Мистецтво Навчання Вагітність

Синдром Лангера-Гідіона
(тріхо-ріно-фалангеальний синдром тип ІІ,
синдром акродисплазії з екзостозами)
(Langer-Giedion Syndrome)

Тетяна Дмитрівна Загорулько
Завідуюча відділенням недоношених новонароджених
Волинського обласного дитячого територіального медичного об'єднання

Основні діагностичні критерії:

        Грушевидний ніс, конічні епіфізи, множинні екзостози.

Частота:

        Вперше синдром описали Langer і Giedion в 1969 році. Це захворювання з множинними екзостозами і багатьма ознаками, характерними для TRP І типу. Більшість випадків - спорадичні, однак описана сімейна передача: батько-син, мати-дочка і наявність синдрому у монозиготних близнюків. До 1983 р. Лангером детально були описані до 30 випадків, приблизно 100 випадків описані до теперішнього часу.

Етіологія:

        Делеція 8q24.11-q24.13. В більшості випадків делецію можна побачити цитогенетично. TRP II і TRP I є результатом різного розміру делеції 8q. При TRP I делеція менша. Делеція 8q24.12 є відповідальна за ознаки спільні для TRP I, TRP II, ген EXT I локалізований на 8q24.13: спричиняє виникнення множинних екзостозів, характерних для TRP II типу. Можлива генетична гетерогенність.

Клініка:

        Черепно-лицеві ознаки: черепно-лицеві аномалії схожі на TRP I, але ніс менш грушеподібний і ділянка фільтру більш випукла. Волосся на голові тонке. Лоб виступає. Мікроцефалія середнього ступеню більш як у 60% дітей. Спостерігаються нависаючі широкі брови і глибокопосаджені очі, розхідна косоокість, або прихована косоокість в 40% випадків. Вуха великі і неправильно розташовані. Фільтр довгий, червона кайма верхньої губи тонка. Широке перенісся. Гіперплазія нижньої щелепи.
        Центральна нервова система: легка або помірна розумова відсталість спостерігається у 75% випадків, тяжка зустрічається рідше. Біля 25% дітей розвиваються нормально, або майже нормально. Дехто має дефіцит ваги. Спостерігається затримка розвитку мови та зниження слуху середнього ступеню (як кондуктивна, так і нейросенсорна глухота). Судоми та гіпотонія зустрічаються частіше, ніж у загальній популяції.
        Кісткова система: скелетні аномалії подібні до TRP I, за винятком множинних екзостозів, які виявляють у 98% при TRP II. Вони проявляються зазвичай на 3-4 році життя, хоча можуть бути і в ранньому дитинстві. Екзостози збільшуються в числі і в розмірі, поки є тенденція до росту кісток скелету. Вони виникають на довгих і коротких трубчастих кістках кінцівок, спочатку в метафізах, але також можуть бути на ребрах, лопатках, хребцях. Екзостози можуть спричиняти біль, або викликати функціональні розлади. У 92% випадків виявляють конічні епіфізи проксимальних або середніх фаланг ІІ-V пальців і проксимальних та дистальних фаланг великого пальця. Близько 40% мають вкорочену одну або більше метакарпальних кісток. Ребра можуть бути звужені дозаду, лопатки - криловидні. Постнатальне відставання зросту - постійна ознака і передує екзостозам. Гіпотонія і підвищена рухливість суглобів, включаючи плоскоступість спостерігається в 60% випадків. Переломи, як наслідок остеопорозів, спостерігались у 30%. Були описані випадки недорозвитку великогомілкової кістки.
        Шкіра і волосся: В новонароджених і дітей раннього віку спостегірається гіпереластичність або надлишок шкіри у 75%. Множинні невуси на обличчі і кінцівках зустрічаються більш ніж у 50%. Волосся на голові тонке, брови широкі і рідкі, ламкість нігтів у 70%.

Поєднані аномалії:

        TRP І тип. Ізольовані конічні епіфізи. Ключично-краніальна дисплазія. Синдром Еліса Ван Кревельда. Псевдогіпопаратіреоїдизм. Синдром Елерса-Данлоса. Синдром Пертеса. Хрящів-волосся гіпоплазії синдром. Множинні екзостози.

Діагноз:   del 8q24.11-q24.13.

Пренатальна діагностика:

        Аномалія кісткової системи та поєднані вроджені вади можна діагностувати з 16 тижнів внутрішньоутробного розвитку.

Співвідношення статі:  при цьому синдромі немає статевої переваги.

Акушерська тактика:  питання про переривання вагітності вирішується після генетичної консультації.

Диференціальний діагноз:

        TRP І тип. Ізольовані конічні епіфізи. Ключично-краніальна дисплазія. Синдром Еліса Ван Кревельда. Псевдогіпопаратіреоїдизм. Синдром Елерса-Данлоса. Синдром Пертеса. Хрящів-волосся гіпоплазії синдром. Множинні екзостози.

Прогноз:

        Такі діти мають часті інфекційні захворювання верхніх дихальних шляхів та отіти. У 60% випадків виникають розлади харчування, що пов'язують з некоординованим ковтанням, яке може призвести до асфіксії. Зустрічаються гідрометрокольпоз, маткові кровотечі у жінок. Спостерігаються захворювання сечовивідних шляхів пов'язані з рефлюксом. Слід чекати затримки розумового розвитку,- коли є делеція більшості участків 8q.

Тип успадкування:  всі описані випадки спорадичні. В деяких випадках мікроделеція 8q24.11-q24.13.

Номер з каталогу МІМ:

        150230  Trichorhinophalangeal Syndrome, Type II; TRPS2.

Література:

  1. Козлова С.И, Демикова Н.С., Семанова Е., Блинникова О.Е. Наследственные синдромы и медико-генетическое консультирование.- Москва, 1996.- С. 268.
  2. Gorlin RJ, Cohen MM, Hennekam RCM. Syndromes of the Head and Neck.- 4th ed. Oxford University Press 2001:1008.
  3. Jones KL. Smith's Recognizable Patterns of Human Malformation.- 5th ed. W.B. Saunders Company 1997:290.
  4. Wilson WG, Herrington RT, Aylsworth AS. The Langer-Giedion syndrome: report of a 22-year old woman. Pediatrics 1979;64(4):542-545.
Переглянуто редакційною колегією I.B.I.S.
26 листопада 2002 р.

Дивіться також:Будь-ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Опитування
Хто Ви?
Лікар
Середній медпрацівник
Студент (інтерн)
Пацієнт
Батьки хворого
Зацікавлена особа
Працівник освіти


Подивитись результати
Опитування
Ваша оцінка нашого сайту ІБІС:
Відмінно
Добре
Задовільно
Погано


Подивитись результати
Опитування
Для чого Вам потрібна інформація?
Для роботи
Для навчання
Для догляду за хворим
З цікавості
Інше


Подивитись результати
Опитування
Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?
Повернусь і буду рекомендувати сайт знайомим
Повернусь, бо потрібна інформація
Зайшов на сайт випадково
Не повернусь, бо не цікаво


Подивитись результати
American Medical AssociationClick to verify Birth Defects OMNI-Net Websites Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Завжди звертайтесь за порадою до Вашого лікаря.

|| Початок || Повідомте про помилки || Обмін банерами || Карта сайту || Попередження || Напишіть нам ||
|| Медицина - Мистецтво - Наука - Етика || Огляди || Список "Медичних слів" та "Слів" ||