Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку
Візит Посла США в Україні п. Карлоса Паскуаля у Волинський Центр Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку
27 лютого 2002 року Волинський центр Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку відвідав посол США в Україні п. Карлос Паскуаль.
Учасники Програми розповіли високому гостю про діяльність Програми. Пану послу була представлена українська частина генетичного сайту "Вроджені вади розвитку: Міжнародні інформаційні системи - I.B.I.S." в Інтернеті, яка включає вже біля 200 інформаційних сторінок про найпоширеніші вроджені вади розвитку. Лікарі-генетики розповіли про нові можливості, які відкрила Програма для діагностики та лікування спадкової патології у дітей, особливо наголосивши про цінність телемедичних консультацій з провідними спеціалістами із Сполучених Штатів та інших країн. Було зроблено наголос на те, що аналіз запроваджених за допомогою Програми Реєстру новонароджених та Реєстру вроджених вад розвитку став основою для прийняття рішення про спорудження Волинського перинатального центру, з макетом та ходом будівництва якого також познайомився п. К. Паскуаль.
П. Т.В. Віговська (в центрі) розповідає п. К. Паскуалю (справа) про роботу Програми |
Дуже зацікавився пан посол інформацією про можливість профілактики вад невральної трубки фолієвою кислотою, а також ходом підготовки до проведення пілотного проекту збагачення борошна фолієвою кислотою на базі борошномельних заводів Волинської області. Представники Луцького комбінату хлібопродуктів № 2 вручили гостю хліб, випечений на цьому заводі і запевнили, що прикладуть всі зусилля для якнайшвидшого запровадження технологій збагачення борошна на своєму підприємстві.
Хліб, подарований представниками Луцького хлібозаводу № 2 |
Учасники Програми, медпрацівники ВОДТМО, керівники області висловили щиру вдячність уряду США та Агенству Сплучених Штатів Америки з міжнародного розвитку (USAID) за неоціненний вклад у справу збереження здоров'я українських дітей. На прощання пан посол зробив слідуючий запис у книзі Почесних гостей:
"Я вітаю Вас із досягненнями у справі запобігання вродженим вадам розвитку і покращання здоров'я новонароджених та їх матерів. Ваша праця може служити в якості моделі для інших на Україні, оскільки вона є прикладом важливості і могутнього потенціалу, закладеного у співробітництві між нашими країнами".
|
Інформація на цій сторінці є виключно точкою зору її автора, яку не обов’язково поділяють Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку, Американська Фундація “March of Dimes” чи будь-яка інша подібна організація. Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Будь ласка, прочитайте повний текст попередження. Завжди звертайтесь за
порадою до Вашого лікаря. |
||
|