View this page in English       

Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку

Візит міжнародних спеціалістів до Рівненського Центру Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку

IBIS: Egyptian symbol of wisdom - Home Pg

Про I.B.I.S.
Вступна сторінка
Канали інформації
Пошук в межах сайту
Стандарти


"В новинах"
Пошта...
Запитання/коментарі
Повідомте про
перервані зв'язки

Попередження

С.О.С.- інформація

Приєднайтесь до I.B.I.S.

Genetics Birth Defects Center

Ukrainian-American Birth Defects Program
Словесний ящик Пандори
Medical Etymology
Медичне слово
Вроджені вади
Галерея - Музика
Книги - Старі карти - Гравюри
 
See map
24 березня 2003 р.



Любов Євтушок,
Медичний директор
Українсько-Американської Програми
запобігання вродженим вадам розвитку

7 лютого 2003 року директор Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку проф. Володимир Вертелецький, директор з розвитку Програми п. Діана Дергак, професори Університету Сан-Дієго (Каліфорнія, США) Кеннет Джонс та Крістіна Чамберз відвідали Рівненський Центр Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку.

Метою візиту було:

  • проведення робочих зустрічей з керівництвом обласної державної адміністрації та управління охорони здоров’я;
  • обговорення перспектив проведення фортифікації борошна фолієвою кислотою в Рівненській області;
  • обговорення результатів і перспектив розвитку Програми (зокрема, у дослідженні і запобіганні алкогольному синдрому плода - ФАС);
  • ознайомлення з діяльністю Рівненського центру УАПЗВВР:
    • інформаційного ОМНІ-центру,
    • аналіз реєстру новонароджених дітей з використанням OLAP-технології,
    • діагностикою ФАС в Рівненському міському будинку дитини,
    • з можливостями пренатальної ультразвукової діагностики в медико-генетичній консультації Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру ім. В. Поліщука.

В робочій зустрічі з заступником голови обласної державної адміністрації Ю.С. Кітчатим взяли участь директор УАПЗВВР професор В. Вертелецький, директор з розвитку Програми Д. Дергак, професор К. Джонс, професор К. Чамберс, начальник управління охорони здоров’я Рівненської обласної державної адміністрації Я.О. Маслій, головний лікар Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру ім. В. Поліщука І.В. Шумлянський, медичний директор Програми Л.С. Євтушок. В ході зустрічі начальником управління охорони здоров’я Рівненської обласної держадміністрації були відзначені високі результати, досягнуті Програмою за час її реалізації, підкреслено актуальність запобігання ФАС як в області, так і в Україні. Професор В. Вертелецький акцентував увагу на здійсненні в рамках Програми профілактичних ініціатив, зокрема, ініціативи з фортифікації борошна фолієвою кислотою, яку ще в 2001 році першим підтримав голова Рівненської обласної державної адміністрації М.П. Сорока. Особливо професор В. Вертелецький відмітив проект з запобігання розумовій відсталості дітей-сиріт, який здійснюється в Рівненському міському будинку дитини з допомогою волонтерів-студентів Рівненського державного гуманітарного університету. Заступник голови обласної державної адміністрації Ю.С. Кітчатий запевнив присутніх, що обласна державна адміністрація високо оцінює внесок УАПЗВВР в покращення охорони материнства і дитинства в області і надалі підтримуватиме її діяльність.

From left to right: Dr. K. Jones, Ms. D. Derhak, Mr. Yu. Kitchaty, Drs. K. Chambers, Ya. Masliy, W. Wertelecki, L. Yevtushok, and I. Shumlyansky
Зліва направо: проф. К. Джонс, п. Д. Дергак, п. Ю. Кітчатий,
проф. К. Чамберз, п. Я. Маслій, проф. В. Вертелецький,
п. Л. Євтушок, п. І. Шумлянський

Проф. В. Вертелецький, проф. К. Джонс в супроводі заступника начальника управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації п. М. Думановської та медичного директора Програми п. Л.С. Євтушок відвідали Рівненський міський будинок дитини, де провели огляд кількох груп дітей на предмет виявлення випадків ФАС.

В актовій залі Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру ім. В. Поліщука відбувся семінар на тему „Діагностика ФАС”, на якому з лекцією виступив проф. К. Джонс. В семінарі взяли участь 79 лікарів Рівненської і Волинської областей. Після лекції проф. К. Джонса відбулось активне її обговорення учасниками семінару.

Dr. K. Jones during the lecture
Проф. К. Джонс під час лекції

По закінченні семінару була проведена прес-конференція для представників засобів масової інформації регіону. Перед присутніми виступили головний лікар Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру ім. В. Поліщука п. І.В. Шумлянський, заступник начальника управління охорони здоров’я п. М. Думановська, директор УАПЗВВР проф. В. Вертелецький, директор з розвитку УАПЗВВР п. Д. Дергак.

В ході робочої зустрічі з начальником управління охорони здоров’я п. Я.О.Маслієм, його заступником п. М. Думановською, головним лікарем Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру ім. В. Поліщука п. І.В. Шумлянським були детально обговорені аспекти майбутньої діяльності УАПЗВВР в області, поширення взаємозв’язків Рівненського інформаційно-ресурсного ОМНІ-центру з Тернопільською медичною академією.

Лікарі кабінету пренатальної ультразвукової діагностики медико-генетичної консультації представили гостям обладнання, автоматизоване робоче місце (АРМ) лікаря, протокол пренатальних УЗ-обстежень, організацію пренатальної діагностики в області. Професорів К. Джонс та К. Чамберс цікавили питання щодо можливості проведення пренатальної діагностики вагітним групи ризику виникнення ФАС.

Інженер-програміст п. О. Радиванюк представив присутнім систему створення обласного реєстру новонароджених дітей, а також можливості аналізу його бази даних з використанням OLAP-технології.

Спеціаліст з інформаційного забезпечення Програми п. О. Михасюк ознайомив гостей з роботою Рівненського інформаційно-ресурсного ОМНІ-центру Програми, зокрема, було представлено україномовну частину Інтернет-сайту I.B.I.S., спільну видавничу діяльність мережі інформаційних центрів Програми, співпрацю з обласними медичними бібліотеками, проведення активної освіти лікарів і населення з питань запобігання ВВР.

Професори К. Джонс і К. Чамберс високо оцінили досягнення Програми, підкресливши професіоналізм її учасників, з якими вони познайомились під час зустрічей в м. Києві і в м. Рівному.

Протягом суботи, 8 лютого 2003 року, в Рівненському центрі УАПЗВВР відбулися робочі наради та зустрічі за участю Директора з розвитку Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку п. Д. Дергак, Медичного директора Програми п. Л. Євтушок, Директора моніторингу п. Тетяни Віговської, Координаторів Альянсу із запобігання вродженим вадам розвитку п. Катерини Бабієць (Рівненська область) та п. Ольги Петровської-Демянчук (Волинська область), координатора УАПЗВВР в Хмельницькій області п. Наталії Зимак, спеціаліста з інформаційного забезпечення Рівненського ОМНІ-центру п. Олексія Михасюка та інших запрошених осіб.

Робочий день розпочався з візиту п. Д. Дергак в Рівненський будинок дитини, де вона ознайомилася з роботою студентів-волонтерів, залучених до реалізації пілотного проекту з запобігання розумовій відсталості у дітей-сиріт. В цій поїздці п. Д. Дергак супроводжували Л. Євтушок, К. Бабієць та Н. Зимак. Вони зустрілися з юристом будинку дитини п. Сергієм Єфремовим, а також студентами Рівненського державного гуманітарного університету (РДГУ), які на волонтерських засадах беруть участь в реалізації даного проекту. Під час розмови зі студентами п. Д. Дергак підкреслила важливість їх роботи, оскільки приклад цих студенток може надихнути студентів з інших міст на участь в схожих проектах, які дозволять покращити якість життя дітей-сиріт.

In the Rivne Orphanage
В Рівненському будинку дитини

Після повернення в Рівненський ОМНІ-центр на п. Д. Дергак чекала зустріч з колегами з Волині та професором Рівненського державного гуманітарного університету, завідуючою кафедрою дошкільної педагогіки та психології п. Тамарою Поніманською, яка є куратором студентів-волонтерів. Під час цієї зустрічі п. Д. Дергак обговорила можливості подальшої співпраці з викладачами й студентами РДГУ з метою розширення програми ранньої стимуляції інтелектуального розвитку дітей-сиріт для того, щоб охопити нею якомога більше вихованців дитячого будинку. Також були обговорені деталі майбутнього проекту Альянсу з запобігання вродженим вадам розвитку по запобіганню розумовій відсталості у дітей-сиріт, який планується подавати на конкурс інноваційних проектів в представництво Світового Банку в Україні.

На наступну зустріч була запрошена п. Марія Рожко, заступник Голови профспілок Рівненської області, голова Спілки жінок Рівненщини, керівник Рівненського відділення політичного об’єднання „Жінки за майбутнє”. Як відомо, ця організація вже неодноразово виступала партнером УАПЗВВР в проведенні кампаній по профілактиці вад невральної трубки (ВНТ) фолієвою кислотою (освітня кампанія серед молодих подружніх пар в ЗАГСі м. Рівне, участь в проекті запобігання повторним випадкам вад невральної трубки серед жінок, які вже мали вагітність плодом з аномаліями невральної трубки). Діана Дергак, Марія Рожко та Любов Євтушок обговорили плани щодо продовження співпраці між УАПЗВВР, Альянсом із запобігання ВВР та ПО „Жінки за майбутнє”, а також можливості розширення цієї співпраці на інші області України. Зі свого боку, п. Рожко запевнила присутніх в подальшій підтримці усіх ініціатив УАПЗВВР в галузі охорони материнства та дитинства з боку ПО „Жінки за майбутнє”, зокрема профілактичного застосування фолієвої кислоти, запобігання алкогольному синдрому плода.

From left to right: Drs. T. Vihovska, N. Zymak, Mrs. M. Rozhko, Ms. D. Derhak, Dr. L. Yevtushok
Зліва направо: п. Т. Віговська, п. Н. Зимак, п. М. Рожко,
п. Д. Дергак, п. Л. Євтушок

На зустрічі з Головою Рівненської обласної громадської організації „Асоціація батьків дітей з особливими потребами” мова йшла про результати роботи та проблеми асоціації батьків, а також про проект, що подаватиметься на конкурс малих грантів представництва Світового Банку в Україні від „Асоціації батьків дітей з особливими потребами”. Діана Дергак висловила свою думку щодо необхідності більш тісної співпраці Рівненської асоціації з батьківськими групами в інших областях.

Під час робочої зустрічі з юристом Рівненського міського будинку дитини Сергієм Єфремовим обговорені питання подальшої реалізації проекту з запобігання розумовій відсталості у дітей-сиріт, ролі в цьому адміністрації і колективу Рівненського міського будинку дитини.

Робочий день завершився робочою нарадою представників УАПЗВВР з Рівного, Волині та Хмельницького з п. Д. Дергак. Під час цієї наради підсумовувались результати зустрічей, що відбувались протягом дня, та обговорювалась стратегія подальшої роботи. Особливу увагу п. Дергак приділила ролі регіональних координаторів Альянсу – Катерини Бабієць та Ольги Петровської-Демянчук. Вона підкреслила необхідність поширення їхньої діяльності на інші області України з метою зміцнення Альянсу із запобігання вродженим вадам розвитку в цих регіонах. Крім того, були обговорені питання уніфікації офісної роботи обласних центрів Програми – створення єдиної форми звітності та узгодженість термінів їх подачі; необхідність створення двомовного інформаційного бюлетеня Альянсу із запобігання ВВР, який би розсилався електронною поштою усім партнерам Програми. Важливим моментом в дискусії стало обговорення подальшої діяльності УАПЗВВР та Альянсу щодо підтримки батьківських організацій в їх діяльності, а також підготовки проектів на здобуття грантів від міжнародних організацій.

Наприкінці робочого дня Директор з розвитку УАПЗВВР п. Д. Дергак висловила подяку усім працівникам за їх роботу. Вона зауважила на важливості більш тісної співпраці між обласними центрами УАПЗВВР та обміну досвідом між областями.

 
              Шукати в IBIS
 
  Пошук забезпечує FreeFind  
         


Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Будь ласка, прочитайте повний текст попередження. Завжди звертайтесь за порадою до Вашого лікаря.

Copyright 1998 - 2003 I.B.I.S. Захищено авторським правом.

Спонсор: I.B.I.S. | Концепція сайту: В. В., С. Л.
Email: Webmaster


4/December/2003 sl