(Please set browser to encoding in
cyrillic... Best seen in Netscape)
Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку
Засідання Круглого столу "Здоров'я жінки", ініційованого "Спілкою жінок м. Рівного"
Л. С. Євтушок,
медичний директор
Українсько-Американської Програми
запобігання вродженим вадам розвитку
Спілка жінок України в м. Рівному 30 січня 2002 року організувала і провела засідання Круглого столу на тему "Здоров'я жінки". У роботі Круглого столу взяли участь понад 50 жінок, серед яких були вчителі, медики, підприємці, журналісти, викладачі м. Рівного.
На розгляд були запропоновані наступні проблеми:
- Захворюваність і смертність жінок.
- Діагностика і профілактика раку молочної залози.
- Інфекції, що передаються статевим шляхом.
- Стан репродуктивного здоров'я населення.
- Профілактика вад невральної трубки та інших вроджених вад розвитку у дітей з допомогою фолієвої кислоти.
|
Президія Круглого стола
|
З доповідями виступили:
- П. Якимчук, лікар - маммолог обласного онкологічного диспансеру.
- Н. Маняк, головний лікар обласного шкірно - венерологічного диспансеру.
- Г. Чайка, головний лікар пологового будинку № 2, м. Рівне.
- Л. Євтушок, завідувачка обласною медико - генетичною консультацією, медичний директор Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку (УАПЗВВР).
В обговоренні доповідей виступили багато учасників засідання, а також п. М. Думановська (заступник начальника управління охорони здоров'я Рівненської обласної державної адміністрації з питань охорони материнства і дитинства) та п. М. Рожко (голова Спілки жінок Рівненщини.) Пані М. Рожко підкреслила велике значення та відголосок спільної з Альянсом запобігання вродженим вадам розвитку та УАПЗВВР освітньої акції з профілактики вад невральної трубки (ВНТ) у дітей, проведеної в листопаді 2001 року у відділі ЗАГС м. Рівного.
Учасники Круглого стола
|
В ході роботи Круглого стола була прийнята резолюція з пропозиціями та зверненням до міського виконавчого комітету, обласної ради та уряду, яка включала:
- Заходи по профілактиці дефіцитних анемій у вагітних жінок.
- Фінансування скринінгу новонароджених на фенілкетонурію та вроджений гіпотиреоз.
- Вивчення стану виходу на інвалідність жінок.
- Проведення широкомасштабної освітньої роботи з проблем, що розглядались на засіданні (рак молочної залози; інфекції, що передаються статевим шляхом; стан репродуктивного здоров'я).
- Ввести в шкільні програми (в курс валеології) питання профілактики захворювань репродуктивної сфери.
- Рекомендувати всім жінкам репродуктивного віку приймати фолієву кислоту щоденно в дозі 0,4 мг.
- Впровадити міську програму запобігання повторним випадкам ВНТ у жінок групи ризику:
- щорічно виділяти з міського бюджету 420 гривень для придбання річної потреби в фолієвій кислоті жінок групи ризику повторного народження дітей з ВНТ;
- залучити до проведення Програми центр планування сім'ї та відділення репродуктивного здоров'я;
- рекомендувати жінкам групи ризику щоденний прийом 0,4 мг фолієвої кислоти, але при плануванні вагітності збільшити дозу до 4 мг на добу.
- Використовуючи досвід передових країн світу зі збагачення продуктів харчування (насамперед, борошна) фолієвою кислотою для надання широкого доступу населенню до профілактики вад невральної трубки та інших вроджених вад розвитку, а також поширених захворювань дорослого населення, підтримуючи Декларацію Голови Рівненської обласної державної адміністрації щодо фортифікації, підготувати звернення до Кабінету міністрів України з пропозицією впровадити в Україні збагачення продуктів харчування фолієвою кислотою.
- Провести в м. Рівному широку освітню кампанію щодо профілактичного застосування фолієвої кислоти. За участю засобів масової інформації систематично висвітлювати проблему в місцевій пресі, підготувати на міському (обласному) телебаченні короткий інформаційний відеофільм з проблеми запобігання ВНТ фолієвою кислотою, який транслюватиметься щоденно, підготувати аудіо інформацію для місцевого радіо щодо профілактичного застосування фолієвої кислоти, виділити в газеті міської ради "Сім днів" колонку "Альянсу запобігання ВВР" для публікацій інформаційних матеріалів з профілактики вроджених вад розвитку (інформаційне забезпечення буде надане Українсько-Американською Програмою запобігання вродженим вадам розвитку).
- Звернутись в Управління у справах сім'ї та молоді обласної державної адміністрації з метою:
- впровадження обласної освітньої програми "З фолієвою кислотою до гармонії життя без вроджених вад розвитку";
- виділення коштів на фінансування обласної програми запобігання вадам невральної трубки у дітей жінок групи високого ризику (на рік необхідно до 3000 гривень на закупівлю фолієвої кислоти для даної категорії жінок);
- сприяти Альянсу запобігання ВВР у створенні батьківських організацій дітей з ВВР.
|
|
|
Інформація на цій сторінці є виключно точкою зору її автора, яку не обов’язково поділяють Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку, Американська Фундація “March of Dimes” чи будь-яка інша подібна організація. Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Будь ласка, прочитайте повний текст попередження. Завжди звертайтесь за
порадою до Вашого лікаря. |
|
Copyright 1998 - 2002 I.B.I.S. Захищено
авторським правом.
Спонсор: I.B.I.S. | Концепція
сайту: В. В., С. Л. | Зміст сторінки: Л. Євтушок
Email: Webmaster
|
12/February/2002 sl