View this page in English       

Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку

Проведення навчального курсу "Аспекти епідеміології охорони здоров’я дітей і матерів з акцентом на спинно-мозкову килу (spina bifida) та інші вади невральної трубки"

IBIS: Egyptian symbol of wisdom - Home Pg

Про I.B.I.S.
Вступна сторінка
Канали інформації
Пошук в межах сайту
Стандарти


"В новинах"
Пошта...
Запитання/коментарі
Повідомте про
перервані зв'язки

Попередження

С.О.С.- інформація

Приєднайтесь до I.B.I.S.

Genetics Birth Defects Center

Ukrainian-American Birth Defects Program
Словесний ящик Пандори
Medical Etymology
Медичне слово
Вроджені вади
Галерея - Музика
Книги - Старі карти - Гравюри
 
See map
5 липня 2005 р.Наталія Зимак-Закутня,
Координатор Хмельницького центру
Українсько-Американської Програми
запобігання вродженим вадам розвитку

З 10 квітня по 13 травня за сприяння Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам було організовано проведення навчального курсу з епідеміології вроджених вад розвитку з наголосом на вроджених вадах невральної трубки Лоуелла Е. Сівера – професора епідеміології Техаського університету, школи громадського здоров’я у Хьюстоні, стипендіата фонду Фулбрайт в Україні 2005 року.

Головні завдання курсу лекцій:
  • Залучити медичних спеціалістів та викладачів медичних закладів України до розвитку освіти у галузі епідеміології та запобігання вродженим вадам розвитку.
  • привернути увагу посадових осіб та лікарів до епідеміологічної ситуації щодо вад невральної трубки в Україні, а також до необхідності моніторингу вроджених вад та аналізу епідеміологічних даних. (В Україні існує епідемія вад невральної трубки. Фортифікація борошна фолієвою кислотою може щорічно запобігти не менше як 500 випадкам малюкової смерті через ці вади.)
Prof. L. Sever (left) and the course organizer at the Crimea State Medical University N. Afanasiyeva
Професор Л. Сівер та організатор курсу у Кримському
державному медичному університеті Н. Афанасьєва

Курс лекцій проводився за двома напрямками: перший напрямок – проведення триденних лекційних курсів з основ епідеміології з особливим наголосом на вадах невральної трубки (зокрема spina bifida) для викладачів, студентів та молодих науковців Кримського Державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського, Донецького державного медичного університету ім. М. Горького та Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького.

Другий напрямок – одноденні семінари з епідеміології вад невральної трубки (ВНТ) для лікарів та адміністраторів охорони здоров’я областей (Сімферополь – 16 квітня, Рівне - 12 травня, Хмельницький – 13 травня).

One day seminar in Khmelnytsky Delivery Hospital
Одноденний семінар у Хмельницькому
пологовому будинку

Професор Сівер у чудовій академічній манері послідовно виклав підходи до вивчення поширеності ВНТ. Надана інформація стосувалась не тільки принципів реєстрації та аналізу частот та їх обчислення – значна частина була присвячена заходам по запобіганню ВНТ і важливості моніторингу ефективності профілактичних заходів.

До участі у семінарах були залучені головні акушери-гінекологи районів областей, головні районні педіатри, неонатологи, генетики, лікарі-статистики, лікарі УЗД, викладачі медичних училищ, керівники обласних центрів планування сім’ї, курсанти факультетів післядипломної освіти, сімейні лікарі, терапевти та представники засобів масової інформації.

Active discussions of NTD problems during breaks
Жваве обговорення проблем ВНТ у кулуарах семінару
A picture with participants of the lecture course in Rivne
Фото з учасниками лекційного курсу в Рівному

Переглянуто: Любов Євтушок

              Шукати в IBIS
 
  Пошук забезпечує FreeFind  
         


Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Будь ласка, прочитайте повний текст попередження. Завжди звертайтесь за порадою до Вашого лікаря.

Copyright 1998 - I.B.I.S. Захищено авторським правом.

Спонсор: I.B.I.S. | Концепція сайту: В. В., С. Л.
Email: Webmaster


8/August/2005 sl