(Please set browser to encoding in cyrillic)

Cпеціальне видання                            Талідомід                            Березень 2000
IBIS: Egyptian symbol of wisdom - Home Pg

Про I.B.I.S.
Вступна сторінка
Канали інформації
Пошук в межах сайту
Стандарти


"В новинах"
Пошта...
Запитання/коментарі
Повідомте про
перервані зв'язки

Попередження

С.О.С.- інформація

Приєднайтесь до I.B.I.S.

Genetics Birth Defects Center

Ukrainian-American Birth Defects Program
Словесний ящик Пандори
Medical Etymology
Медичне слово
Вроджені вади
Галерея - Музика
Книги - Старі карти - Гравюри
 


Талідомід - повернення вартістю
в 70 мільйонів доларів


Талідомід повернувся. Препарат було заборонено після того, як він спричинив виникнення вроджених вад у тисяч дітей. Талідомід був на ринку з 1957 року в 48 країнах. В США його застосування було заборонено Федеральною Агенцією з контролю за розповсюдженням ліків (FDA). Найбільше дітей із вродженими вадами було в Німеччині та Японії. У 1987 році доктор М. Кіда детально проаналізував талідомідну трагедію в Японії ("Thalidomide Embryopathy in Japan", 1987, Ed. M.Kida, Teikyo Univ School of Med Press). Глобальний вплив талідоміду на медицину було проаналізовано доктором Джозефом Варкані та іншими провідними тератологами.

Нещодавно американські правила дозволили застосування талідоміду в лікування лепри. Фактично, талідомід найкраще вживати як сильнодіючий засіб проти неопластичних процесів васкулярного походження. Недавно, корпорація Келджін (Calgene Corp.) придбала ексклюзивні права на талідомід. За попередніми прогнозами, щорічна сума продажу талідоміду має сягнути 70 мільйонів американських доларів. Відродження препарату почалося на початку 1990-х років, коли було помічено, що талідомід допомагає в лікуванні лепри, СНІДу, вовчаку та раку.

Очевидно, що за нове розповсюдження талідоміду розплачуватись доведеться ще не народженим дітям. Викликані талідомідом вади будуть виникати насамперед у країнах, які розвиваються, оскільки ринкові обмеження там можуть бути не дуже ефективними, а інформація про його тератогенну дію - більш обмеженою.


Go to Previous Page Go to Table of Contents Go to Next Page




Генетика    -   Тератологія    -    Епідеміологія    
 
IBIS:International Birth Defects Information Systems
Інформація на цій сторінці є виключно точкою зору її автора, яку не обов’язково поділяють Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку, Американська Фундація “March of Dimes” чи будь-яка інша подібна організація. Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Будь ласка, прочитайте повний текст попередження. Завжди звертайтесь за порадою до Вашого лікаря.

Copyright 1998 - 2002  I.B.I.S. Захищено авторським правом.  

Спонсор: I.B.I.S. | Концепція сайту: В. В., С.Л. | Зміст сторінки: В.Вертелецький

Email: Webmaster


      
15/February/2002 sl