View this page in English (Please set browser to encoding in cyrillic)

Комплексний підхід "Інформаційні мережі - Інтернет - Моніторинг вроджених вад розвитку (ВВР)" на Україні

1Л. Євтушок, 2І. Бариляк, 3С. Лапченко, 4Т. Віговська, 5В. Вертелецький

IBIS: Egyptian symbol of wisdom - Home Pg

Про I.B.I.S.
Вступна сторінка
Канали інформації
Пошук в межах сайту
Стандарти


"В новинах"
Пошта...
Запитання/коментарі
Повідомте про
перервані зв'язки

Попередження

С.О.С.- інформація

Приєднайтесь до I.B.I.S.

Genetics Birth Defects Center

Ukrainian-American Birth Defects Program
Словесний ящик Пандори
Medical Etymology
Медичне слово
Вроджені вади
Галерея - Музика
Книги - Старі карти - Гравюри
 

1Центр Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку, Рівне, Україна; 2Український Альянс запобігання вродженим вадам розвитку, Київ, Україна; 3Центр Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку, Луцьк, Україна; 4Центр Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку, Луцьк, Україна; 5Університет Південної Алабами, Мобіл, Алабама, США


РЕЗЮМЕ

Мета:

Запровадити моніторинг вроджених вад розвитку за міжнародними стандартами на Україні для підвищення ефективності діагностики, лікування та профілактики вроджених вад розвитку.

Матеріали та методи:

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) виділило кошти на створення спеціалізованих центрів з вроджених вад розвитку в двох областях України (Рівненській та Волинській - обидві області постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС). Обидва центри мають необмежений доступ до інформаційних джерел Інтернету. В січні 2000 року розпочалась програма моніторингу вроджених вад розвитку за міжнародними стандартами. Неонатологам та генетикам зазначених областей були передані цифрові фотокамери для покращання діагностики, опіки, запобігання документування і кодування випадків ВВР. Випадки ВВР розглядаються комісією як українських, так і міжнародних експертів.

Результати:

Впровадження телемедичних консультацій з провідними українськими та міжнародними фахівцями, передача електронної інформації у віддалені райони обох областей значно покращили опіку та запобігання ВВР. Послугами інформаційних центрів, в яких надається безкоштовний доступ до джерел Інтернету і електронних баз даних з ВВР, користуються студенти, інтерни, неонатологи, акушери, лікарі інших спеціальностей.

Висновки:

Впровадження нових технологій та доступ до джерел Інтернету у віддалених районах є ключовим елементом покращання діагностики, лікування та запобігання вродженим вадам розвитку в Україні.




Вроджені вади розвитку - Міжнародні інформаційні системи (I.B.I.S.)
  
Український Альянс із запобігання вродженим вадам розвитку


IBIS:International Birth Defects Information Systems
Інформація на цій сторінці є виключно точкою зору її автора, яку не обов’язково поділяють Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку, Американська Фундація “March of Dimes” чи будь-яка інша подібна організація. Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Будь ласка, прочитайте повний текст попередження. Завжди звертайтесь за порадою до Вашого лікаря.

Copyright 1998 - 2002  I.B.I.S. Захищено авторським правом.  

Спонсор: I.B.I.S. | Концепція сайту: В. В., С. Л. | Зміст сторінки: Т. Сороцька | Переглянуто: Л. Євтушок 

Email: Webmaster


      
15/February/2002 sl