View this page in English       

Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку

Тези доповідей учасників ІІ-го Національного конгресу з біоетики від Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку

IBIS: Egyptian symbol of wisdom - Home Pg

Про I.B.I.S.
Вступна сторінка
Канали інформації
Пошук в межах сайту
Стандарти


"В новинах"
Пошта...
Запитання/коментарі
Повідомте про
перервані зв'язки

Попередження

С.О.С.- інформація

Приєднайтесь до I.B.I.S.

Genetics Birth Defects Center

Ukrainian-American Birth Defects Program
Словесний ящик Пандори
Medical Etymology
Медичне слово
Вроджені вади
Галерея - Музика
Книги - Старі карти - Гравюри
 
See map
1 жовтня 2004 р.



Профілактика вроджених вад розвитку та біоетика

Наталія Зимак-Закутня
Хмельницька медико-генетична консультація

Ігор Бариляк
Професор,
Науковий центр медичної радіології АМН України


Володимир Вертелецький
Професор,
Кафедра медичної генетики
Університету Південної Алабами (США)

Nataliya Zymak-Zakutnya, M.D.
Доповідає Н. Зимак-Закутня

"Людство приймає участь у двох еволюціях - біологічній та культурній. І вони не незалежні, а взаємозалежні. І можуть бути зрозумілі тільки як компоненти однієї системи."
Ф. Добжанський

Разом із удосконаленням сучасних медичних досліджень (інструментальних, лабораторних) зростають можливості як пренатальної, так і постнатальної діагностики і корекції вроджених вад розвитку, які, проте, не зменшують своєї медичної та соціальної значущості, а залишаються однією із найактуальніших проблем охорони здоров’я.

Водночас цей процес супроводжується стрімким розширенням кола етичних проблем, пов’язаних, насамперед, з рівнем обізнаності батьків щодо суті захворювання, діагностичних та терапевтичних можливостей (які часом демонструють значну "дискордантність"), прогнозу захворювання, методів опіки та профілактики. З біоетичної точки зору, вторинна профілактика, що в контексті вроджених вад розвитку, передбачає пренатальне виявлення та в разі визнання захворювання несумісним з життям (хоча і ця сентенція є відносною щодо визначення якості життя, в залежності від рівня можливостей медицини) переривання вагітності, викликає багато застережень. Очевидно, що найперспективнішим шляхом є впровадження достатньо ефективних та досліджених методів первинної профілактики, що стосуються найпоширеніших ВВР (профілактика вад невральної трубки, коно-трункальних вад серця шляхом застосування фолієвої кислоти, фетального алкогольного синдрому, фетального синдрому червонички та ін.).

Принциповим моментом є:

 
              Шукати в IBIS
 
  Пошук забезпечує FreeFind  
         


Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Будь ласка, прочитайте повний текст попередження. Завжди звертайтесь за порадою до Вашого лікаря.

Copyright 1998 - I.B.I.S. Захищено авторським правом.

Спонсор: I.B.I.S. | Концепція сайту: В. В., С. Л.
Email: Webmaster


15/November/2004 sl