|
- Створити систему нагляду за вродженими вадами розвитку за міжнародними стандартами.
- Запобігати порушенням розвитку дітей, що виникають внаслідок "інституалізації", використовуючи програми раннього втручання.
- Сприяти створенню груп підтримки батьків.
- Сприяти медичній освіті, проведенню навчання і наукових досліджень за допомогою національного та міжнародного партнерства.
- Створити електронні інформаційні ресурси для їх розповсюдження та проведення телеконсультацій.
|
Про ОМНІ-Мережу | Ініціативи | Звіти | Карта | Медична статистика | Англійською
|
Вплив алкоголю на розвиток дітей - продовження дослідження і міжнародного партнерства
Любов Євтушок
Медичний координатор ОМНІ-Мережі
Впродовж 2005-2006 рр. у Рівненській і Херсонській областях спільно з Каліфорнійським університетом було проведено пілотне дослідження пренатальних ультразвукових маркерів спектру порушень, пов’язаних з пренатальним впливом алкоголю. Слід зазначити, що цей напрямок діяльності охоплював всі елементи Програми запобігання вродженим вадам розвитку ОМНІ-Мережі: моніторинг, опіку і раннє втручання, профілактичні ініціативи.
Отримані цікаві результати, які засвідчили необхідність продовження досліджень:
-
Халл Е., Кфір М., Євтушок Л., Оніщенко С., Сосинюк З, Шевченко С., Жарко Л, Драпкіна І., Вертелецький В., Бахірева Л., Чамберс К., Джонс К. "Оцінка ранніх маркерів пренатального впливу алкоголю на розвиток плоду".
-
Джонс К. та ін. "Пренатальні ультразвукові маркери як предиктори розвитку фізичних ознак у новонароджених, пов'язаних з впливом алкоголю: попередні результати".
Саме тому 18-21 вересня 2007 року Україну, зокрема, м. Рівне відвідала група керівників і провідних спеціалістів Міжнародного консорціуму з дослідження спектру порушень, пов’язаних з пренатальним впливом алкоголю:
-
Едвард Райлі - тератолог, голова адміністративної ради Консорціуму, професор, директор Центру тератології Університету Сан-Дієго (Каліфорнія, США).
-
Крістіна Чамберс - відомий спеціаліст з епідеміології та організації охорони здоров'я, фахівець з епідеміології алкогольного синдрому плода, професор медичного центру Університету Сан-Дієго (Каліфорнія, США), Президент Асоціації тератологів США. Вона кілька разів відвідувала Україну з метою планування епідеміологічних досліджень спектру порушень, пов'язаних з пренатальним впливом алкоголю.
-
Кеннет Джонс - завідуючий кафедрою дизморфології і тератології педіатричного факультету Університету Сан-Дієго (Каліфорнія, США).
-
Карл Кін - спеціаліст з дієтології, професор та завідувач кафедри харчування Університету Каліфорнії (США). Його дослідження включає оцінку стану харчування та втручання за допомогою мультивітамінних комплексів.
-
Клер Коулз - психіатр та психолог, професор, директор Центру з дослідження алкогольного синдрому плода в Інституті Маркуса Університету Еморі (Атланта, США).
-
Джулія Кейбл - психолог, займається дослідженням серцевих потенціалів.
Крім того, у складі групи міжнародних експертів був міжнародний координатор і засновник Програми запобігання вродженим вадам розвитку ОМНІ-Мережі, завідуючий кафедрою медичної генетики Університету Південної Алабами (Мобіл, США), дійсний іноземний член АМНУ, директор Українсько-Американської програми запобігання вродженим вадам розвитку (1999-2005 рр.), голова Наглядової ради МБФ "ОМНІ-Мережа для дітей", професор Володимир Вертелецький.
Обговорення аспектів реалізації дослідження
Програма візиту передбачала обговорення аспектів реалізації дослідження, проведення практичних занять для лікарів генетиків, неонатологів, психологів. 19 вересня 2007 року представники міжнародної делегації взяли участь у роботі
Круглого столу "Ініціативи з охорони здоров’я дітей і матерів: стратегії та міжнародне партнерство". Крім того, 21 вересня 2007 року гості зі США виступили з презентаціями перед лікарями-генетиками - представниками МБФ "ОМНІ-Мережа для дітей" з Луцька, Хмельницького, Херсона, Сімферополя, Вінниці, Черкас, Тернополя, Ужгорода, лікарями Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру ім. В. Поліщука, студентами Рівненського базового медичного коледжу.
Д-р
Ендрю Халл – спеціаліст з ультразвукової діагностики та медицини матері і плода, професор кафедри репродуктивної медицини Університету Сан-Дієго (Каліфорнія, США) відвідав м. Рівне тижнем раніше (10-11 вересня 2007 року) і провів практичні заняття з лікарями пренатальної діагностики і генетиками.
Дата написання: 2 жовтня 2007 року