View this page in English       

Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку

Тренування з діагностики фетального алкогольного синдрому в м. Херсоні

IBIS: Egyptian symbol of wisdom - Home Pg

Про I.B.I.S.
Вступна сторінка
Канали інформації
Пошук в межах сайту
Стандарти


"В новинах"
Пошта...
Запитання/коментарі
Повідомте про
перервані зв'язки

Попередження

С.О.С.- інформація

Приєднайтесь до I.B.I.S.

Genetics Birth Defects Center

Ukrainian-American Birth Defects Program
Словесний ящик Пандори
Medical Etymology
Медичне слово
Вроджені вади
Галерея - Музика
Книги - Старі карти - Гравюри
 
See map
14 липня 2003 р.



Світлана Оніщенко,
Генетик
Херсонської обласної дитячої лікарні

7-8 квітня з робочим візитом м. Херсон відвідали професори Кеннет Джонс (університет Сан-Дієго, Каліфорнія), Ігор Бариляк (президент Альянсу із запобігання вродженим вадам розвитку) і Сергій Лапченко (інформаційний директор Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку). Мета візиту:

  • робочі зустрічі з керівництвом обласної держадміністрації, управління охорони здоров'я в Херсонській області;
  • обговорення перспектив розвитку програми з профілактики фетального алкогольного синдрому (ФАС) в області;
  • діагностичне консультування з ФАС у дитячому будинку, у школі-інтернаті для дітей із затримкою психічного розвитку;
  • проведення семінару для лікарів області „Діагностика ФАС”;
  • проведення практичних занять (тренінгу) з діагностики ФАС для лікарів-генетиків і неонатологів Херсонської області і Республіки Крим;
  • зустріч із представниками Українсько-Американської фундації Південного Регіону для обговорення питання з профілактики ФАС і реабілітації дітей з ФАС із залученням волонтерів серед студентів, молоді.

7 квітня була проведена робоча зустріч професора К. Джонса, професора І. Бариляка, інформаційного директора Програми С. Лапченко, заступника голови адміністрації В. Лебедя, начальника управління охорони здоров'я Херсонської області Д.М. Дячука, першого заступника начальника охорони здоров'я матерів і дітей Н.М. Марченко, обласного позаштатного генетика С.В. Онищенко. У ході зустрічі Н.М. Марченко відзначила високі результати роботи Українсько-Американської Програми з профілактики вроджених вад розвитку. Начальник управління охорони здоров'я в Херсонській області Д.М. Дячук відзначив актуальність профілактики ФАС у Херсонській області. Заступник голови обласної держадміністрації В. Лебедь підтримав питання профілактики фетального алкогольного синдрому в Херсонській області.

From left to right: Mr. S. Lapchenko, Mr. V. Lebed, Drs. K. Jones, N. Marchenko, D. Dyachuk, I. Barylyak
Зліва направо: С. Лапченко, В. Лебедь, проф. K. Джонс,
Н. Марченко, Д. Дячук, проф. І. Бариляк

Потім відбулася робоча бесіда з представниками Американської фундації, де обговорювали питання профілактики і реабілітації дітей з ФАС за участю волонтерів, студентів, проведення тренінгу–семінару з профілактики ФАС для областей Південного Регіону за участю представників Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку Херсонської області, а також питання реабілітації дітей з будинку дитини, школи-інтернату.

У цей день професор К.Джонс, професор І. Бариляк і інформаційний директор Програми С. Лапченко відвідали міську лікарню м. Н. Каховка, де ознайомилися з роботою жіночої консультації, пологового будинку і дитячої консультації по виявленню вагітних групи ризику з ФАС, а також програми спостереження за цими дітьми, починаючи з пологового будинку. Потім відвідали школу-інтернат для дітей із затримкою психічного розвитку в с. Дніпряни, де був проведений огляд дітей з метою виявлення ФАС. Оглянуто 10 дітей.

8 квітня в актовому залі обласної дитячої клінічної лікарні відбувся семінар для лікарів області з діагностики ФАС, під час якого з лекцією виступив професор К.Джонс. У семінарі взяли участь 81 лікар Херсонської області (це лікарі-неонатологи, генетики, педіатри, дитячі неврологи). Після лекції учасники семінару взяли участь в обговоренні проблеми з діагностики і профілактики ФАС.

From left to right: Mr. S. Lapchenko, Drs. K. Jones, N. Marchenko, I.Barylyak, S. Lyatetskaya
Зліва направо: С. Лапченко, проф. К. Джонс, Н. Марченко,
проф. І. Бариляк, Л. Лятецька

Далі професор К.Джонс провів тренінг для неонатологів Херсона і Криму з питань діагностики ФАС. Це заняття було проведено в неонатальному відділенні дитячої обласної клінічної лікарні, у відділенні реабілітації дітей раннього віку. У тренінгу взяли участь 6 неонатологів, оглянуто 6 дітей. Другий тренінг за участю лікарів-генетиків Херсона і Криму було проведено на базі дитячого будинку. В ньому взяли активну участь і лікарі дитячого будинку (всього 10 осіб).

Генетик Програми С. Онищенко та інформаційний працівник Л. Незнамова ознайомили гостей з роботою інформаційного центру Програми, а обласний неонатолог Програми О. Кисельова – з моніторингом новонароджених 5-ти районів області та моніторингом вроджених вад розвитку.

У ході візиту гостей відбулася зустріч з головним лікарем обласної дитячої клінічної лікарні Л.В.Лятецькою, яка високо оцінила роботу Українсько-Американської Програми як з профілактики ВВР, так і з профілактики ФАС, і висловила величезну подяку професору Вертелецькому, професору К.Джонсу за надану допомогу.

Учасники семінару щиро подякували професору К.Джонсу за пізнавальні і змістовні лекції та за отримані практичні навички з діагностики і профілактики ФАС. Також вони подякували директору Українсько-Американської Програми професору Вертелецькому за можливість навчання та спілкування з провідними світовими вченими.

 
              Шукати в IBIS
 
  Пошук забезпечує FreeFind  
         


Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Будь ласка, прочитайте повний текст попередження. Завжди звертайтесь за порадою до Вашого лікаря.

Copyright 1998 - 2003 I.B.I.S. Захищено авторським правом.

Спонсор: I.B.I.S. | Концепція сайту: В. В., С. Л.
Email: Webmaster


8/December/2003 sl