Повідомте про помилки | Обмін банерами | Напишіть нам   
International Birth Defects Information Systems "ОМНІ-Мережа для дітей" - Запобігання вродженим вадам
Мета: реабілітація і запобігання вродженим вадам, генетичним порушенням, вродженим аномаліям і порушенням розвитку

Мистецтво Навчання Вагітність
  • Створити систему нагляду за вродженими вадами розвитку за міжнародними стандартами.
  • Запобігати порушенням розвитку дітей, що виникають внаслідок "інституалізації", використовуючи програми раннього втручання.
  • Сприяти створенню груп підтримки батьків.
  • Сприяти медичній освіті, проведенню навчання і наукових досліджень за допомогою національного та міжнародного партнерства.
  • Створити електронні інформаційні ресурси для їх розповсюдження та проведення телеконсультацій.
Про ОМНІ-Мережу | Ініціативи | Звіти | Публікації | ОМНІ в Eurocat | ОМНІ в ICBDSR | Карта | Статистика | Англійською
 

Зниження малюкової захворюваності і смертності на прикладі гастрошизису

Н. Зимак-Закутня 1, А. Ропотан 1, І. Шумлянський 2, Г. Ващилін 3, Л. Лятецька 4, Т. Текученко 5, В. Єнікеєва 2, З. Сосинюк 2, Л. Євтушок 2, С. Калинка 3, С. Оніщенко 4, Н. Афанасьєва 5, В. Вертелецький 6

1 Хмельницький ОМНІ-Центр, міська дитяча лікарня і перинатальний центр
2 Рівненський ОМНІ-Центр, обласний клінічний лікувально-діагностичний центр, обласна дитяча лікарня, медико-генетичний центр
3 Волинський ОМНІ-Центр, обласне дитяче територіальне медичне об'єднання
4 Херсонський ОМНІ-Центр, обласна дитяча лікарня
5 Кримський ОМНІ-Центр, Відділ лікувально-профілактичної допомоги дітям і матерям Міністерства охорони здоров'я Автономної республіки Крим, медико-генетичний центр
6 ОМНІ-Мережа, Університет Південної Алабами (Мобіл, США)

        Підґрунтя: Гастрошизис – це патологія, яку часто можна діагностувати пренатально; якщо її якнайскоріше і ефективно почати лікувати, можна покращити шанси виживання дитини. Частота гастрошизису за даними ОМНІ-Мережі, представленими до Європейського реєстру вродженої патології (ЄВРОКАТ) протягом 2005-2006 років, складає 6,27 на 10000 живонароджених. Гастрошизис можна розглядати в якості сигнальної патології з точки зору оцінки ефективності пренатальної діагностики, неонатальної тактики і хірургічних втручань. Метою даного дослідження було зробити свій внесок у покращення охорони здоров’я дітей і матерів, яке ґрунтується на доказовій медицині, з метою зниження малюкової смертності, захворюваності і рівня порушень розвитку дітей в Україні. (Див. супутні тези доповіді Ю. Коржинського і Н. Афанасьєвої).
        Методи: Проведено аналіз 143 випадків гастрошизису, зареєстрованих реєстрами ОМНІ-Мережі, а також відповідних історій хвороби та інших джерел інформації.
        Результати: Попередній аналіз показав, що в Україні гастрошизис часто діагностується пренатально (71%). Високим є рівень переривання вагітності з цієї причини (54% проти 14% в Європі за даними ЄВРОКАТу 2001-2006 років). Серед живонароджених українських дітей гастрошизис є, як правило, ізольованою патологією (80%). В Україні гастрошизис приводить до високої летальності (59% у порівнянні з 13% в США). Основною причиною високої смертності є пізня доставка дітей в спеціалізовані медичні заклади, а також висока частота післяопераційних ускладнень.
        Висновки: Попередній аналіз підтверджує неформальну думку, що можна врятувати сотні життів українських малюків покращенням існуючої системи транспортування дітей, вдосконаленням регіоналізації і досвіду хірургів-педіатрів та інших дитячих спеціалістів. Покращення стану в цій сфері також вплине і на лікування дітей із спинно-мозковою килою, вадами серця та іншими нелетальними аномаліями. Тому, це і супутні дослідження ОМНІ-Мережі будуть продовжені і поширені на 4 регіони України. (Див. супутні тези доповіді Ю. Коржинського).

Постер, який був представлений на 1-му саміті країн Центральної і Східної Європи
з преконцепційного здоров'я і запобігання вродженим вадам розвитку
(Будапешт, 27-30 серпня 2008 р.)


Клікніть на частині, щоб побачити деталі

Poster



Будь-ласка, дайте відповідь на ці чотири питання: