View this page in English (Please set browser to encoding in cyrillic)

Науково-практична конференція з лікарями Херсонської області

IBIS: Egyptian symbol of wisdom - Home Pg

Про I.B.I.S.
Вступна сторінка
Канали інформації
Пошук в межах сайту
Стандарти


"В новинах"
Пошта...
Запитання/коментарі
Повідомте про
перервані зв'язки

Попередження

С.О.С.- інформація

Приєднайтесь до I.B.I.S.

Genetics Birth Defects Center

Ukrainian-American Birth Defects Program
Словесний ящик Пандори
Medical Etymology
Медичне слово
Вроджені вади
Галерея - Музика
Книги - Старі карти - Гравюри
 

Херсонський обласний діагностичний центр (20-21 квітня 2000 р., Херсон, Україна)

Проф. І. Р. Бариляк
Науковий директор Українсько-Американської Програми
запобігання вродженим вадам розвитку

20 і 21 квітня 2000 року група фахівців з Українсько - Американської Програми "Запобігання вродженим вадам розвитку" в складі наукового директора програми, президента Українського Альянсу із запобігання вродженим вадам розвитку професора Ігоря Бариляка, медичного директора програми доктора Любові Євтушок і директора моніторингу доктора Тетяни Віговської відвідали м. Херсон на запрошення губернатора області п. Олександра Вербицького. Метою поїздки було ознайомлення зі станом медико-генетичної служби в області, організацією виявлення, обліку новонароджених з вродженими вадами розвитку.

20 квітня була проведена конференція лікарів-генетиків, неонатологів, педіатрів і акушерів-гінекологів, на який були заслухані доповіді І. Бариляка, Л. Євтушок, Т. Віговської, а також заступника начальника управління охорони здоров'я Ольги Луньової "Про стан охорони здоров'я матерів і дітей Херсонської області в 1999 році" та головного лікаря Херсонського міського діагностичного центру Анатолія Голунова "Про результати моніторинга вагітних в Херсонській області." В роботі конференції взяв участь перший заступник губернатора області п. Анатолій Юрченко. Всього було 105 слухачів.

Kherson physicians and Ukrainian-American Birth Defects Program Directors
Херсонські лікарі і представники Українсько-Американської
Програми запобігання вродженим вадам розвитку

В рамках програми конференції слухачам були показані два відеофільми про найчастіші спадкові захворювання та про малі аномалії. Усі учасники конференції отримали безкоштовно папку з блокнотом і кульковою ручкою, спонсорованими Українсько - Американською Програмою, а також "Гено - Терато - Епі - Тома" (№1) і буклет "Украінський Альянс із запобігання вродженим вадам розвитку". Проф. І. Бариляк познайомив слухачів з задачами Альянсу і закликав іх до тісної співпраці.

Після конференції Л. Євтушок і Т. Віговська ознайомилися з роботою медико - генетичної консультації Херсонської області (зав. доктор Ольга Завгородня, обласний генетик - доктор Людмила Жекова), а також з інформаційним центром Херсонського міського діагностичного центра.

І. Бариляк провів прес-конференцію для журналістів радіо, телебачення, газет області, і того ж дня воно прозвучало по радіо. Крім того, відбулася зустріч з начальником управління охорони здоров'я Херсонської області п. Миколою Корнієнком, під час якої дзвонив з Києва губернатор області, який цікавився ходом конференції. У зустрічі взяли участь заступник начальника управління Олег Попенко і головний лікар діагностичного центру Анатолій Голунов. Усі керівники охорони здоров'я області проявляють зацікавленість в участі області в Українсько - Американській Програмі і висловили готовність сприяти її успішному виконанню.

From left to right: Drs. L. Yevtushok, M. Korniyenko, I. Barylyak, O. Lunyova
Зліва направо: Л. Євтушок, М. Корнієнко,
І. Бариляк, О. Луньова
During the conference in Kherson Regional Diagnostic Center
Під час конференції в Херсонському
обласному діагностичному центрі

21 квітня відбулася поїздка до двох районів Херсонської області: Цюрупінська і Голої Пристані, територіально розташованих поруч. Була можливість ознайомитися з діяльностю акушерсько - гінекологічного моніторингу, з можливостями його доповнення моніторингом вроджених вад розвитку серед новонароджених у Цюрупінську. В Голій Пристані така робота на сьогодні практично не ведеться. Керівники районів зацікавлені розширенням програми на область і їх регіони, зокрема.

У другій половині дня відбулася нарада з начальником управління охорони здоров'я п. Миколою Корнієнком, на якій були визначені основні позиції нашої співпраці. Вони заключаються у наступному:

Висновок: Складається переконливе враження про готовність області працювати в рамках Українсько - Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку. Умови для цього існують (добре підготовані лікарі-генетики, достатній інформаційний центр, є програмісти, які знають англійську мову, проводиться моніторинг вагітних жінок, є доступ до Інтернету. Найважливішим є підтримка керівництва області.

 


IBIS:International Birth Defects Information Systems
Інформація на цій сторінці є виключно точкою зору її автора, яку не обов’язково поділяють Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку, Американська Фундація “March of Dimes” чи будь-яка інша подібна організація. Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Будь ласка, прочитайте повний текст попередження. Завжди звертайтесь за порадою до Вашого лікаря.

Copyright 1998 2002  I.B.I.S. Захищено авторським правом.  

Спонсор: I.B.I.S. | Концепція сайту: В. В., С. Л. | Зміст сторінки: Т. Сороцька | Переглянуто: Л. Євтушок 

Email: Webmaster


      
5/February/2002 sl