Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку
Впровадження проекту „Правовий захист дітей-інвалідів в Рівненській області”
Незважаючи на те, що Україна ратифікувала усі міжнародні документи щодо захисту прав людини в цілому та прав інвалідів, зокрема, і на той факт, що забезпечення рівних можливостей для інвалідів закладено в самій Конституції України, стан правового захисту дітей-інвалідів в Україні залишається складним.
Актуальність проблеми пояснюється тим фактом, що в Рівненській області на сьогоднішній день нараховується понад 5000 дітей-інвалідів.
Основними причинами такого становища є:
Саме тому в середині 2002 року ініціативна група Рівненського обласного благодійного фонду запобігання вродженим вадам розвитку „Лелека” за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні, Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку та Альянсу із запобігання вродженим вадам розвитку розпочала впровадження проекту „Правовий захист дітей-інвалідів в Рівненській області”. Проект впроваджувався впродовж 12 місяців 2002-2003 рр. До складу ініціативної групи проекту увійшли медичні працівники, викладачі та батьки хворих дітей. Засідання ініціативної групи |
Метою проекту було покращання стану правового захисту дітей-інвалідів шляхом інформаційної підтримки батьківських груп та поширення серед широкого загалу інформації про сучасні підходи до інвалідності.
Основні завдання проекту полягали у наступному:
Впровадження проекту зробило можливим підвищення обізнаності населення у питаннях правового захисту осіб з обмеженими можливостями та сучасних підходів до інвалідності в цілому.
Протягом року було проведено 2 круглих столи, 1 семінар („Правовий захист дітей-інвалідів; принципи діяльності груп батьківської підтримки”) та 1 міжрегіональна науково-практична конференція („Актуальні аспекти соціальної та медичної реабілітації дітей з особливими потребами”). Крім того, було видано два посібника – „Основи правового захисту дітей-інвалідів” та „Синдром Дауна: діагностика, опіка, запобігання”.
Процес реалізації проекту широко висвітлювався в засобах масової інформації.
Підтримка діяльності Рівненської обласної Асоціації батьків дітей з особливими потребами дозволила цій організації встановити тісні контакти з місцевими органами влади. Так, 26 листопада 2002 року за підтримки делегата Рівненської обласної Ради В. Кобилянської представник Асоціації виступив перед делегатами обласної Ради, представивши їм Резолюцію Круглого столу. Цю ж Резолюцію Голова Асоціації В. Хомюк передав депутатам Рівненської міської Ради в якості звертання до Голови Рівненської обласної державної адміністрації М. Сороки та Рівненського міського Голови В. Чайки.
РЕЗОЛЮЦІЯ Ми, учасники Круглого столу “Нова концепція інвалідності”, враховуючи зростання кількості дітей-інвалідів в області (4946 дітей-інвалідів за звітними даними 2001 року або 204,4 на 10000 дитячого населення), низький рівень їх соціальної реабілітації та намагаючись змінити традиційний підхід до проблеми інвалідності і поєднати зусилля медичних працівників, працівників освіти і батьків дітей з особливими потребами, звертаємось до Голови обласної державної адміністрації, Голови обласної Ради, представників громадських організацій з проханнями і пропозиціями:
|
Одним з результатів впровадження проекту стало рішення, прийняте Рівненською міською адміністрацією у вересні 2003 року щодо створення Центру соціальної та педагогічної реабілітації дітей. В цьому центрі планується впроваджувати програми раннього втручання для дітей з особливими потребами.
|
Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Будь ласка, прочитайте повний текст попередження. Завжди звертайтесь за
порадою до Вашого лікаря. |
||
Copyright 1998 - 2003 I.B.I.S. Захищено авторським правом. |