View this page in English       

Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку

Міжрегіональна науково-практична конференція „Актуальні проблеми соціальної і медичної реабілітації дітей з особливими потребами”

IBIS: Egyptian symbol of wisdom - Home Pg

Про I.B.I.S.
Вступна сторінка
Канали інформації
Пошук в межах сайту
Стандарти


"В новинах"
Пошта...
Запитання/коментарі
Повідомте про
перервані зв'язки

Попередження

С.О.С.- інформація

Приєднайтесь до I.B.I.S.

Genetics Birth Defects Center

Ukrainian-American Birth Defects Program
Словесний ящик Пандори
Medical Etymology
Медичне слово
Вроджені вади
Галерея - Музика
Книги - Старі карти - Гравюри
 
See map
14 липня 2003 р.



Любов Євтушок,
Медичний директор
УАПЗВВР
Олексій Михасюк,
Інформаційний спеціаліст
УАПЗВВР

Ця конференція стала підсумком річної роботи ініціативної групи проекту „Правовий захист дітей-інвалідів в Рівненській області” і мала за мету узагальнення набутого досвіду та поширення його на інші регіони України. Співорганізаторами конференції були: Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку (УАПЗВВР), Альянс із запобігання вродженим вадам розвитку, управління охорони здоров’я Рівненської обласної державної адміністрації та Тернопільська державна медична академія ім. І.Я.Горбачевського.

At the conference presidium. From left  to right: Mrs. D. Derhak, prof. I. Barylyak, Drs. L. Yevtushok, I. Shumlyansky
В президії конференції. Зліва направо: п. Д. Дергак,
проф. І. Бариляк, п. Л. Євтушок, п. І. Шумлянський

Конференція відбулася 17 червня 2003 року в приміщенні актового залу Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру ім. В.Поліщука. Під час роботи конференції прозвучали наступні доповіді:

  • Синдром Дауна: діагностика, нагляд, запобігання (Н.О. Зимак-Закутня, завідуюча Хмельницькою обласною медико-генетичною консультацією).
  • Сучасні можливості лікування і реабілітації хворих на синдром Дауна (Н.О. Афанасьєва, завідуюча Кримським республіканським медико-генетичним центром).
  • Програми раннього втручання при синдромі Дауна (О.В. Кравцова, вчитель-дефектолог навчально-реабілітаційного комплексу садок-школа № 53, та Л.Г. Антонюк, вчитель-дефектолог Рівненського будинку дитини).
  • Рання стимуляція інтелектуального розвитку з метою запобігання розумовій відсталості у дітей-сиріт (Т.І. Поніманська, завідуюча кафедрою дошкільної педагогіки і психології Рівненського державного гуманітарного університету).
  • Асоціація батьків дітей з особливими потребами (В.І. Хомюк, голова Рівненської обласної громадської організації „Асоціація батьків дітей з особливими потребами”).
  • Співпраця на міжнародному рівні з проблем соціальної та медичної реабілітації дітей з особливими потребами (Д. Дергак, директор з розвитку Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку).
  • Мережа інформаційно-ресурсних ОМНІ-Центрів з розвитку дитини та запобігання вродженим вадам розвитку (С.Ф. Лапченко, інформаційний координатор Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку).
  • Перегляд відеофільму „Це моя дитина”, присвяченого проблемам реабілітації дітей з вадами невральної трубки та їх родин.
  • Презентація нових видань Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку “Довідник росту: від третього триместру до підліткового віку”, “Вроджені вади розвитку: книга для лікарів” та “Вроджені вади розвитку: книга для батьків” (проф. І.Р. Бариляк, президент Альянсу із запобігання вродженим вадам розвитку).

В роботі конференції взяли участь 77 осіб з 7 областей України:

Незважаючи на обмежений бюджет конференції (в основному за рахунок гранту Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні), додаткове фінансування, надане Українсько-Американською Програмою запобігання вродженим вадам розвитку, зробило можливим участь у конференції лікарів, соціальних працівників і батьків дітей з особливими потребами з інших регіонів України.

Prof. I. Barylyak presenting UABDP books
Проф. І. Бариляк представляє видання УАПЗВВР
Dr. N. Zymak-Zakutnya during the conference
п. Н. Зимак-Закутня під час конференції

Кожний учасник конференції отримав примірник книги "Синдром Дауна: діагностика, опіка, запобігання” (168 сторінок). Крім того, деякі учасники зробили замовлення на видану раніше книгу “Основи правового захисту дітей-інвалідів”, вона була представлена на попередній конференції в рамках проекту в листопаді 2002 року). Лікарі і представники громадської організації „Асоціація батьків дітей з особливими потребами” також отримали 23 комплекти книг, виданих Українсько-Американською Програмою запобігання вродженим вадам розвитку (“Довідник росту: від третього триместру до підліткового віку”, “Вроджені вади розвитку: книга для лікарів” та “Вроджені вади розвитку: книга для батьків”).

Конференція виявилась досить успішною. Батьки дітей з синдромом Дауна обговорили питання створення всеукраїнської батьківської організації, необхідність зміни підходів до реабілітації дітей із особливими потребами, впровадження програм ранньої стимуляції. Але основним результатом дискусій стала пропозиція створити в м. Рівному перший на Україні Центр денної опіки таких дітей. Рішення конференції та офіційний лист з пропозиціями від імені усіх учасників конференції буде посланий до голови Рівненської облдержадміністрації п. М. Сороці.

 
              Шукати в IBIS
 
  Пошук забезпечує FreeFind  
         


Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Будь ласка, прочитайте повний текст попередження. Завжди звертайтесь за порадою до Вашого лікаря.

Copyright 1998 - 2003 I.B.I.S. Захищено авторським правом.

Спонсор: I.B.I.S. | Концепція сайту: В. В., С. Л.
Email: Webmaster


9/December/2003 sl