View this page in English       

Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку


Результати діяльності та критерії реалізації мети програми

Мета № 1. Впровадження моніторингу вроджених вад розвитку за міжнародними стандартами; створення обласних реєстрів вроджених вад розвитку.


  • Впроваджено моніторинг вроджених вад розвитку за міжнародними стандартами. Створюються обласні реєстри вроджених вад розвитку в Рівненській, Волинській, Херсонській, Хмельницькій областях та АР Крим.

    Застосування міжнародних стандартів надає можливість використовувати єдину методологію щодо моніторингу вроджених вад та розробляти єдині підходи щодо запобігання вродженим вадам; порівнювати отримані дані з даними інших країн, брати участь у міжнародних дослідницьких проектах, мати членство в міжнародних організаціях з нагляду за ВВР.


  • Завдяки діяльності Програми Україна (УАПЗВВР, Рівненська і Волинська області) стала асоційованим членом Міжнародної палати систем моніторингу ВВР (International Clearinghouse for Birth Defects Monitoring Systems (ICBDMS), Рим, Італія). Ви можете ознайомитись з копіями щорічних звітів ICBDMS, поданих нашою Програмою за 2002 рік з даними 2000 року та за 2003 рік з даними 2001 року.

    В рамках співпраці з ICBDMS УАПЗВВР взяла участь у двох проектах – "Дослідження випадок-контроль гастрошизису" та проект ВООЗ "Дослідження краніофаціальних аномалій". Результати останнього представлені на сайті ВООЗ: http://www.who.int/genomics/anomalies/data/en. Серед країн-учасників і Україна.

    Активну участь в системі моніторингу ВВР беруть участь лікарі-неонатологи, генетики, педіатри.

    Для фотодокументації випадків ВВР та впровадження телемедицини лікарям всіх областей Програми, а також м. Києва (інститут ПАГ АМНУ), м. Львова (кафедра педіатрії факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького), м. Донецька (курс неонатології факультету післядипломної освіти Донецького державного медичного університету) передано 40 цифрових фотокамер


  • Результати моніторингу ВВР показали, що частота випадків синдрому Дауна відповідала очікуваному рівню відповідно до частоти пологів серед жінок старшого віку. Згідно з цими даними, сучасна система нагляду за вродженими вадами розвитку здатна забезпечити точний моніторинг поширеності синдрому Дауна.


  • Моніторинг вроджених вад розвитку в рамках Програми показав, що загальна частота уражених вадами невральної трубки вагітностей становить 2,1 на 1000 новонароджених, що в 4 рази перевищує рівень, якого можна досягти шляхом вживання фолієвої кислоти жінками репродуктивного віку. Так, за даними реєстрів ВВР протягом 2000-2003 років тільки в Рівненській і Волинській областях зареєстровано 213 випадків вад невральної трубки (таблиця 1), щонайменше 170 з яких можна було б попередити шляхом профілактичного застосування фолієвої кислоти. Це є підґрунтям для рекомендацій щодо впровадження в Україні фортифікації борошна фолієвою кислотою.
  • Таблиця 1

    Розподіл випадків Spina Bifida (SB), аненцефалії (AN), енцефалоцеле (EN)
    в 2000-2003 роках у Волинській і Рівненській областях

      Ізольовані вади Плюс інші аномалії Всього
      SB AN EN SB AN EN  
    Живонароджені (101240) 45 1 4 6 0 3 59
    Мертвонароджені (451) 7 13 4 1 0 0 25
    Індуковані аборти* 33 57 6 10 4 2 112
    Спонтанні аборти* 7 7 0 1 2 0 17
    Всього 92 78 14 18 6 5 213

    * загальна кількість спонтанних та індукованих абортів не враховувалась

  • Програмістами УАПЗВВР проводиться розробка нової оригінальної комп’ютерної програми "Реєстр вроджених вад розвитку".


  • Протягом червня-липня 2002 і 2003 років у Волинському і Рівненському Центрах Програми працював експерт-епідеміолог з Університету Еморі (Атланта, США) п. Кларк Анделін. Він проводив епідеміологічну оцінку даних про вади невральної трубки та навчання генетиків основам епідеміологічного аналізу. На підставі даної роботи написана стаття "High Rates of Neural Tube Defects in Ukraine".

  • Go to Previous Page Go to Table of Contents Go to Next Page

                  Шукати в IBIS
     
      Пошук забезпечує FreeFind  
             

    Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Будь ласка, прочитайте повний текст попередження. Завжди звертайтесь за порадою до Вашого лікаря.

    Copyright 1998 - I.B.I.S. Захищено авторським правом.

    Спонсор: I.B.I.S. | Концепція сайту: В. В., С. Л.
    Email: Webmaster


    14/July/2004 sl