View this page in English       

Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку

Основні напрямки та результати діяльності
Українсько-Американської Програми запобігання
вродженим вадам розвитку за 1999-2003 роки

IBIS: Egyptian symbol of wisdom - Home Pg

Про I.B.I.S.
Вступна сторінка
Канали інформації
Пошук в межах сайту
Стандарти


"В новинах"
Пошта...
Запитання/коментарі
Повідомте про
перервані зв'язки

Попередження

С.О.С.- інформація

Приєднайтесь до I.B.I.S.

Genetics Birth Defects Center

Ukrainian-American Birth Defects Program
Словесний ящик Пандори
Medical Etymology
Медичне слово
Вроджені вади
Галерея - Музика
Книги - Старі карти - Гравюри
 
See map
Березень 2004 р.



Володимир Вертелецький,
Директор
Українсько-Американської Програми
запобігання вродженим вадам розвитку

Любов Євтушок,
Медичний координатор
Українсько-Американської Програми
запобігання вродженим вадам розвитку

”Допомога дітям з вродженими вадами розвитку чи спадковими захворюваннями, застосування у їх лікуванні дорогих хірургічних та медичних засобів іноді викликає критику... Інколи кажуть, що занадто багато робиться для скалічених і розумово відсталих... Здається, сьогодні немає необхідності жертвувати слабкими заради сильного... Наше суспільство та наші закони захищають і гарантують людське життя, досконале воно, чи ні... Були й інші суспільства... Милосердне ставлення до слабкого, скаліченого і розумово відсталого може здаватися ірраціональним для розумного аналітика, але, очевидно, воно має благотворний вплив на саме суспільство, виховує його... Діти з вадами багато чому вчать нас,... і багато чому ми навчаємось у процесі їх лікування і навчання... Це ціна, яку повинні заплатити ті, хто має нормальних дітей, ціна за подолання варварства і жорстокості, що притаманні тим суспільствам, які знищують слабких і скалічених.”

(Із вступу до розділу “Сучасні тенденції в тератології”
в книзі Джозефа Варкані “Вроджені вади розвитку”.
Year Book Publishing, 1971. – C. 28).

ВСТУП

Цей звіт є підсумком 5-річної діяльності Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам, яка була започаткована Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) в 1998 році з ініціативи її директора, завідуючого кафедрою медичної генетики університету Південної Алабами (США), професора Володимира Вертелецького.

Досягнення і успіхи Програми стали можливими завдяки зусиллям і скоординованим діям багатьох людей в Україні та за її межами, і ми щиро вдячні їм за це.

Результатом діяльності Програми у впровадженні моніторингу ВВР за міжнародними стандартами стало членство України в Міжнародній Палаті систем моніторингу ВВР (ICBDMS, Рим, Італія). Рівненська і Волинська області втілюють в рамках Програми у життя ідею створення "електронного паспорта дитини" завдяки формуванню бази даних про новонароджених дітей.

Мережа ОМНІ-центрів з розвитку дитини та запобігання ВВР стала значним інформаційно-ресурсним потенціалом у справі покращання освіти лікарів і населення, впровадження опіки дітей з проблемами розвитку та вродженими вадами, підтримки діяльності Альянсу запобігання вродженим вадам розвитку та Національного фортифікаційного Альянсу.

Більш детальний опис подій поданий нижче.

Ukrainian-American Birth Defects Program Poster

 
              Шукати в IBIS
 
  Пошук забезпечує FreeFind  
         


Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Будь ласка, прочитайте повний текст попередження. Завжди звертайтесь за порадою до Вашого лікаря.

Copyright 1998 - I.B.I.S. Захищено авторським правом.

Спонсор: I.B.I.S. | Концепція сайту: В. В., С. Л.
Email: Webmaster


13/July/2004 sl