Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку
Участь в 8-му Європейському симпозіумі "Запобігання вродженим аномаліям" (Познань, Польща)
9-11 червня 2005 року в польському місті Познань відбулися 8-й Європейський симпозіум "Запобігання вродженим аномаліям" і 20-і щорічні збори членів EUROCAT (Організація з нагляду за вродженими вадами в Європі). Українсько-Американська програма запобігання вродженим вадам розвитку та Міжнародний благодійний фонд "ОМНІ-МЕРЕЖА ДЛЯ ДІТЕЙ" були представлені директором УАПЗВВР проф. В. Вертелецьким (Алабама, США), медичним координатором Л. Євтушок (Рівне, Україна), координатором моніторингу Т. Віговською (Луцьк, Україна) та координатором Хмельницького ОМНІ-Центру Н. Зимак-Закутньою (Хмельницький, Україна).
Зліва направо: проф. В. Вертелецький, Л. Євтушок,
Т. Віговська |
На конференції обговорювалися конкретні аспекти епідеміології, профілактики і діагностики вроджених аномалій, а також проведення генетичного консультування. Велику зацікавленість викликала доповідь проф. В. Вертелецького, присвячена ролі інформаційно-ресурсних центрів у створенні і розвитку груп батьківської підтримки на Україні. Особливістю Мережі ОМНІ-Центрів є те, що вона включає в себе три компоненти: забезпечує медичні послуги, надає інформаційну підтримку і гуртує навколо себе різні батьківські організації.
Стендова доповідь
(натисніть на частині зображення для збільшення) |
На симпозіумі була також представлена стендова доповідь "Поширеність вад невральної трубки в західних і південних областях України" (підготовлена командою Мережі ОМНІ-Центрів. Представлені дані доводять, що рівень вад невральної трубки в західних і південних областях України є набагато вищий від європейського. Це вимагає негайних дій для запобігання епідемії спинно-мозкової кили (spina bifida).
В рамках 8-го Європейського Симпозіуму відбувся ще один захід – 20-ті збори членів Організації з нагляду за вродженими вадами в Європі (Eurocat). Учасники зборів обговорили деякі питання розвитку Центрального реєстру Eurocat:
Т. Віговська в своїй доповіді представила Українсько-Американську Програму запобігання вродженим вадам розвитку, яка претендує на вступ до EUROCAT.
Наприкінці, проф. П’єрпаоло Мастряково зробив доповідь про перспективи і завдання Міжнародної палати організацій із запобігання вродженим вадам розвитку (ICBDMS/ICBD), а проф. Хелен Долк (керівник проектів EUROCAT) окреслила перспективи розвитку цієї організації.
Представники Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку також прийняли участь в окремих секційних засіданнях, присвячених розгляду наступних питань:
|
Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Будь ласка, прочитайте повний текст попередження. Завжди звертайтесь за
порадою до Вашого лікаря. |
||
Copyright 1998 - I.B.I.S. Захищено авторським правом. |