View this page in English       

Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку

Проект „Запобігання розумової відсталості у дітей-сиріт” був представлений на круглому столі, присвяченому Міжнародному дню людей з особливими потребами

IBIS: Egyptian symbol of wisdom - Home Pg

Про I.B.I.S.
Вступна сторінка
Канали інформації
Пошук в межах сайту
Стандарти


"В новинах"
Пошта...
Запитання/коментарі
Повідомте про
перервані зв'язки

Попередження

С.О.С.- інформація

Приєднайтесь до I.B.I.S.

Genetics Birth Defects Center

Ukrainian-American Birth Defects Program
Словесний ящик Пандори
Medical Etymology
Медичне слово
Вроджені вади
Галерея - Музика
Книги - Старі карти - Гравюри
 
See map
Ірина Харитонова
Координатор із зв’язку
Українсько-Американської Програми
запобігання вродженим вадам розвитку

Міжнародний День людей з особливими потребами, що відмічається 3 грудня в усіх європейських країнах, зібрав разом як неповноправних, так і інших осіб у їх бажанні поліпшити стан прав людей з особливими потребами. Круглий стіл, що відбувся з нагоди цієї події, був організований у Києві Всесвітнім банком/Банком реконструкції і розвитку.

From left to right: Dr. Serhiy Cherniak (Deputy Head, Division for Medical and Social Examination, Ministry of Health of Ukraine), Mr. Olexandr Kaliberda (Acting Head of the World Bank Representative Office for Ukraine), Mr. Yuri Savko (Coordinator, NGO/Civil Society Activities), Ms. Olena Fadeeva (Project Manager, World Bank)
Зліва направо: Сергій Черняк (заступник начальника управління
медико-соціальної експертизи МОЗ України), Олександр Каліберда
(виконуючий обов'язки голови представництва Всесвітнього банку
в Україні), Юрій Савко (координатор роботи неурядових громадських
організацій), Олена Фадєєва (менеджер проекту, Всесвітній банк)

Представники громадських організацій, Міністерства охорони здоров’я, Верховної Ради, Українського фонду соціальних інвестицій, донорських організацій розглянули питання об’єднання зусиль держави, громадянського суспільства, донорських організацій для покращання задоволення потреб неповноправних верств населення.

Український Альянс із запобігання вродженим вадам розвитку (Альянс) був представленний на цьому зібранні керівниками груп батьківської підтримки, а саме п. Світланою Бороденковою, ГО „Фактор” (група підтримки хворих на гемофілію); п. Оксаною Пасхальною, головою Всеукраїнської організації батьків дітей-інвалідів з ФКУ (група підтримки батьків дітей з фенілкетонурію); п. Вірою Новак, головою Київської асоціації „Родовід” (група підтримки родин, що мають дітей з муковісцидозом).

Президент Альянсу проф. Ігор Бариляк ознайомив присутніх з діяльністю Альянсу з формування і підтримки становлення батьківських груп дітей з особливими потребами.

Проект „Запобігання розумової відсталості у дітей-сиріт”, що його представила п. Катерина Бабієць, координатор Рівненського осередку Альянсу, дістав особливу увагу присутніх. Цей проект було розпочато у Рівному у листопаді 2002 року за підтримки Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку. Метою цього проекту є рання стимуляція інтелектуального розвитку дітей-сиріт Рівненського будинку дитини. Ключову роль у цьому проекті мають десять студентів-волонтерів факультету дошкільної педагогіки Рівненського державного гуманітарного університету. Вони працюють з дітьми під наглядом досвідчених педагогів, дефектологів та спеціалістів-медиків. Головним здобутком цього проекту очікується зниження затримки психо-моторного розвитку немовлят-сиріт. Водночас, важко переоцінити роль цього проекту у становленні особистості та професійних навичок майбутніх педагогів.

Ms. K. Babiets showing a picture and Dr. I. Baryliak (to the right)
п. К. Бабієць (демонструє фотографію)
і проф. І. Бариляк (справа)

Український Альянс із запобігання вродженим вадам розвитку сприятиме поширенню цієї ініціативи на інші регіони України.


              Шукати в IBIS
 
  Пошук забезпечує FreeFind  
         

Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Будь ласка, прочитайте повний текст попередження. Завжди звертайтесь за порадою до Вашого лікаря.

Copyright 1998 - 2003 I.B.I.S. Захищено авторським правом.

Спонсор: I.B.I.S. | Концепція сайту: В. В., С. Л.
Email: Webmaster


24/October/2003 sl