Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку
Тези доповідей учасників ІІ-го Національного конгресу з біоетики від Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку
Впровадження моніторингу вроджених вад розвитку за міжнародними стандартами в кількох областях України в рамках Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам сприяє членству України в авторитетних міжнародних організаціях з нагляду за ВВР. Це дозволяє розробляти єдині підходи до діагностики, опіки дітьми, профілактики.
Створені в 5 областях та м. Києві інформаційно-ресурсні ОМНІ-Центри з розвитку дитини та запобігання вродженим вадам відкриті як для медичних працівників, педагогів, так і батьків і служать підґрунтям для вдосконалення і підвищення ефективності системи раннього втручання щодо дітей з особливими потребами.
Статистика ВООЗ свідчить, що 3% дітей народжуються з порушеннями розумового розвитку. В Україні понад 150 тисяч дітей мають обмежені можливості та, крім того, понад 100 тисяч дітей, позбавлених батьківського піклування і дітей-сиріт. Нерідко розумові і фізичні вади пре- і перинатального походження виявляють несвоєчасно. В багатьох випадках діти з діагностованими ураженнями не мають доступу до програм раннього втручання, що є порушенням основних принципів біоетики.
Однак незаперечним є те, що кожна дитина має право на максимальну реалізацію своїх можливостей. Прямим обов’язком суспільства є забезпечення здійснення цього права.
Оптимальним рішенням є створення дієвих систем раннього втручання. Складовими таких систем є:
Дієвою буде співпраця медичних і педагогічних працівників, спрямована на покращення якості життя дитини.
|
Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Будь ласка, прочитайте повний текст попередження. Завжди звертайтесь за
порадою до Вашого лікаря. |
||
Copyright 1998 - I.B.I.S. Захищено авторським правом. |